Προς το περιεχόμενο

Yngwie Malmsteen - Perpetual Flame


Steve_Vai06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μου άρεσε μπροστά που ήταν 50 φωτογράφοι (απο περιοδικά) και αναβόσβηναν φλας αντί να βλέπω συναυλιά. Δεν μου άρεσε το ότι άκουγα τα ίδια σόλα μετά απο μισή ώρα. Ειδικά για το τελευταίο μου έκατσε άσχημα σε κομμάτι του Hendrix που ξαφνικά έγινε speed metal. Και δεν αμφιβάλλω καθόλου για το τί μπορεί να παίξει και σε πιο αργά περάσματα. Απλά φαινόταν εγκλωβισμένος σε αυτό που πουλάει. Βάλε και το ότι δεν κάθεται ωραία να κλωτσάει κάποιος στον αερά και να έχει βάλει τα κιλάκια του. Γενικά πολύ στημένο σκηνικό λες και του λέγαν τί πόζα να πάρει για το επόμενο εξώφυλλο........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το πανηγύρι έχει και συνέχεια.Κάποια video παρωδία για τον σουηδό έχουν διαγραφεί απο το youtube επειδή έβαλε χέρι η Malmsteen Managment!! ;D ;D

 

http://www.youtube.com/index?ytsession=80GsW1j2JfGgeUSUgmtYw7bc04pRQxszZV_mhzymNeqGU6AnRe1EaHT9YX3_x3dTHnNxbDhAuyZGbKtJZlSn6NZfJyGDijtE-nfG8AIDzPM6O7JeMNZFEVLEqERVAX8T2kdCINJVXbp5Gvsd1T-V5v9-4mBQnNvldetW-1zYN4iiH-HOoTJwLcdpgAPpRNguZTwEqVLAuL5rOHLf0M5T2WRGr9MfvfPwS7y1Snfsf04HDw-xn2F9pTuN0cJynpcl

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου άρεσε μπροστά που ήταν 50 φωτογράφοι (απο περιοδικά) και αναβόσβηναν φλας αντί να βλέπω συναυλιά. Δεν μου άρεσε το ότι άκουγα τα ίδια σόλα μετά απο μισή ώρα. Ειδικά για το τελευταίο μου έκατσε άσχημα σε κομμάτι του Hendrix που ξαφνικά έγινε speed metal. Και δεν αμφιβάλλω καθόλου για το τί μπορεί να παίξει και σε πιο αργά περάσματα. Απλά φαινόταν εγκλωβισμένος σε αυτό που πουλάει. Βάλε και το ότι δεν κάθεται ωραία να κλωτσάει κάποιος στον αερά και να έχει βάλει τα κιλάκια του. Γενικά πολύ στημένο σκηνικό λες και του λέγαν τί πόζα να πάρει για το επόμενο εξώφυλλο........

 

Φαντασου ομως και το αλλο. Να εβγαινε δηλ ο Yngve και να επαιζε ψιλοαργα και μελωδικα και να μην εκανε τιποτα, ουτε κιθαρες στον αερα ουτε τιποτα.

Μετα την συναυλια θα ακουγες, "Ωχ παει ο χοντρος, δεν μπορει πια να παιξει", "Πω πω βαρεμαρα που ειχε σημερα", "Καλυτερα να την κανει σιγα σιγα αφου δεν μας υπολογιζει πια".

Ολοι (μας) ειμαστε στο περιπου δεσμιοι στο τι θα πρεπει να παιξουμε σε αυτους που ηρθαν να ΜΑΣ ακουσουν. Ειναι αυτο που τον εκανε διασημο και αυτο που ο κοσμος συνεχιζει να παιρνει (χμμμ) τα αλμπουμ του και τον εκανε αυτο που ειναι.

Νο 1

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντασου ομως και το αλλο. Να εβγαινε δηλ ο Yngve και να επαιζε ψιλοαργα και μελωδικα και να μην εκανε τιποτα, ουτε κιθαρες στον αερα ουτε τιποτα.

Μετα την συναυλια θα ακουγες, "Ωχ παει ο χοντρος, δεν μπορει πια να παιξει", "Πω πω βαρεμαρα που ειχε σημερα", "Καλυτερα να την κανει σιγα σιγα αφου δεν μας υπολογιζει πια".

Ολοι (μας) ειμαστε στο περιπου δεσμιοι στο τι θα πρεπει να παιξουμε σε αυτους που ηρθαν να ΜΑΣ ακουσουν. Ειναι αυτο που τον εκανε διασημο και αυτο που ο κοσμος συνεχιζει να παιρνει (χμμμ) τα αλμπουμ του και τον εκανε αυτο που ειναι.

Νο 1

 

Συμφωνώ σε όλα.Το 'χμμ' νομίζω το πιασα.......άτιμε

Stuck to heavenly melodies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τωρα που εβγαλε το angel of love να ανοιξουμε καινουριο thread???

 

Ο Μαλμστειν δεν ειναι οτι παιζει απλα γρηγορα. Ακομα να μπει σε Hyper mode μπορεις να καταλαβεις τι νοτα παιζει. Μπορει να παιζει εκατομμυρια νοτες αλλα ειναι σαν να περνανε ολες απο μπροστα σου.Δεν ακους ενα ζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ που γινεται στους περισσοτερους wannabe shredders. Τωρα οτι εχουν περασει 40 χρονια που παιζει κιθαρα και εχει καταφερει να μαθει μονο την harmonic και  την phrygian το αφηνω ασχολιαστο

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα οτι εχουν περασει 40 χρονια που παιζει κιθαρα και εχει καταφερει να μαθει μονο την harmonic και  την phrygian το αφηνω ασχολιαστο

 

αληθεια για πες μου o clapton kai o page και o bb king ξερουν καμμια αλλη κλιμακα εκτος απο πεντατονικη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ειπα οτι εβγαλε νεο δισκο ρε αμεσως εξυπνακια.

 

Πραγματικα ο BB δεν ξερει να παιζει ουτε ακορντα καν ! Οταν καναν συνεργασια με τους U2 για το When loves come to town το παραδεχτηκε ο ιδιος και ειπε στον Edge " παιξε εσυ τα ακορντα να σολαρω εγω"

Τωρα για τον Clapton δεν θα πω τιποτα γιατι εισαι υπερβολικος .Clapton is God στο Λονδινο αμα πας ακομα θα το δεις γραμμενο στους τοιχους.

Το σχολιο για τον Malmsteen το εκανα γιατι ειμαι τρελος fan kαι εχω λιωσει την κιθαρα  προσπαθωντας να βγαλω το BlietzKrieg Και το Blue . Αλλα αυτη ειναι η απλη ανοθευτη αληθεια. Γενικα οποιος πεσει θυμα του neoclassical πυρετου δεν γιατρευεται με τιποτα

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου