Προς το περιεχόμενο

Τα καινούργια Macbook και Macbook Pro!


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να υποθέσω πως αστειεύεσαι με τον χαρακτηρισμό σου (και όχι το σχόλιό σου) προς το πρόσωπό μου :o

 

Δεν αστειεύομαι καθόλου - καίτοι, ασφαλώς, το λέω χωρίς καμία διάθεση προσβολής, σε φιλικό τόνο. Αναφέρομαι στο ότι ενω εδώ και δύο μήνες προσπαθείς να συγκεντρώσεις στοιχεία ΥΠΕΡ της άποψης του να πάρεις Μακ, διάφορες ενδείξεις τάσσονται ΚΑΤΑ της άποψης του να πάρεις Μακ, αλλά επιμένεις να προσπαθείς να βρείς λόγους ΥΠΕΡ της άποψης του να πάρεις Μακ.

 

Τι στην ευχή ταλαιπωρείσαι; Τελικά θέλεις, ή δε θέλεις;

 

Αυτό προσπαθώ να καταλάβω.

 

Φατσούλες : :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Είχα την εντύπωση ότι το ΣΚ είσουν off. Δεν είδα απαντήσεις ενώ σε τσίγλαγα επίτηδες

 

Ναι, αλλά καλό είναι (όταν μιλάμε για τεχνικά θέματα) να έχουμε το νου μας έτσι ώστε το "τσίγλισμα" να μην εκτείνεται στις παρυφές της ακρίβειας του λόγου και των επιχειρημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι στο ότι ενω εδώ και δύο μήνες προσπαθείς να συγκεντρώσεις στοιχεία ΥΠΕΡ της άποψης του να πάρεις Μακ, διάφορες ενδείξεις τάσσονται ΚΑΤΑ της άποψης του να πάρεις Μακ, αλλά επιμένεις να προσπαθείς να βρείς λόγους ΥΠΕΡ της άποψης του να πάρεις Μακ.

 

Ακριβώς αγαπητέ Wow!! Χαίρομαι που με καταλαβαίνεις...

Δυστυχώς, εαν είχα ήδη καταλήξει στο ποια αγορά θα κάνω, δεν θα καθόμουν κλακα κλούκα να γράφω για την πλάκα μου, και ακριβώς επειδή εδώ βρισκόμαστε όλοι όχι απλά για να σκοτώνουμε την ώρα μας, (γιατί είμαι σίγουρος πως κι εσύ όπως κι εγώ θα μπορούσες αυτήν την ώρα να κάνεις αρκετά άλλα σημαντικά πράγματα), αλλά για να ανταλλάσσουμε απόψεις, και να μπορούμε να βρίσκουμε λύσεις σε προβλήματα -μικρά και μεγάλα- που μπορούν να απασχολούν όλους εμας τους μουσικόφιλους...

 

Κατά πόσο μπορείς να διαλευκάνεις το χλωμό τοπίο στο οποίο έχω περιέλθει;  :-\

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά η ΦΑΓΕ.

 

Και η ΦAΓΕ δεν θα τον ήθελε επειδή , φαντάζομαι ότι υποθέτεις οτι πουλάνε τα προιόντα τους με αρκετά διαφορετικό τρόπο. Πολυ φοβάμαι οτι το managment και το Marketing δεν διαφοροποιούνται τόσο πολύ όταν ασχολήσε με το γάλα ή με οτιδήποτε άλλο.  

 

Ο Sir Clive Sinclair πχ εγινε Sir στην Αγγλια λογω των απιστευτων πωλησεων του Spectrum, ZX-81, QL κλπ, εβγαλε ενα καρο λεφτα, χαραξε πορεια στα micro κανοντας τα οικονομικα εφικτα στο κοινο, εβγαλε ηλεκτροκινητα αυτοκινητα το 1985, εβγαλε κατι περιεργα φορητα, κατι σπαστα πατινια, ηταν αυτος που εβγαζε τα ρολογια Quartz (Timex), πουλησε κατι πατεντες σχετικες με το Walkman στην Sony και ομως σημερα κανεις δεν τον θυμαται ως παιδι-θαυμα με εταιριες μοντελα, καινοτομο εφευρετη, τυπο που μαγευε τα πληθη κλπ γιατι εκλεισε την καριερα του με χρεοκοπια και αποτυχημενα προιοντα.

 

Nομίζω ότι δεν τα λές καλά. Όταν μεγαλουργείς , μεγαλουργείς δεν χωράει αμφιβολία. Τώρα αν κάνω και εγώ μια γύρα για το πόσοι ξέρουν τον Steve Jobs πολύ αμφιβάλω αν θα λάβω πολλές απαντήσεις. Σιγά μην κάτσει ό μέσος χρήστης να ασχοληθεί. Και πολυ καλά θα κάνει.

 

Για τον κόσμο που ασχολείται σοβαρά , τα ονόματα αυτά λένε πάρα πολλά και πίστεψε με τους θεωρούν θεούς ακόμα και αν στο τέλος της καρρίερας τους τα κάνανε σαλάτα.   Το Χ δεν μπορείς να το βάλεις έτσι απλά.

 

ο Βιll και καινοτόμος ήτανε και ουσιαστικος και έχω ακούσει απο ανθρώπους που τον γνωρίζουν προσωπικά ότι είναι πολύ καλός άνθρωπος , αλλά δεν αλλάζει το γεγονός ότι η εταιρεία του πήγε πίσω την τεχνολογία τουλάχιστον του software. Άρα ο καθένας έχει τα καλά και τα κακά του. Εγώ πάντως και τους 3 τους θεωρώ θεούς και είμαι πολυ χαρούμενος που υπήρξαν γιατί χωρίς αυτούς δεν θα υπήρχε η πρόοδος που υπήρξε ως σήμερα. Πιστεύω ότι σε ένα πολυ μεγάλο ποσοστό προσφέραν πάρα πολλά στους χρήστες και αξίζουν την λατρεία μας.  

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η ΦAΓΕ δεν θα τον ήθελε επειδή , φαντάζομαι ότι υποθέτεις οτι πουλάνε τα προιόντα τους με αρκετά διαφορετικό τρόπο. Πολυ φοβάμαι οτι το managment και το Marketing δεν διαφοροποιούνται τόσο πολύ όταν ασχολήσε με το γάλα ή με οτιδήποτε άλλο.

 

Πλάκα κάνω ωρέ κιλον. Αναφέρομαι σε μία παλιά πλάκα που κυκλοφορούσε στα στούντιο όπου άνθρωποι αναφερόντουσαν στα Μακ σαν "γιαούρτια" επειδή είναι άσπρα. Το επίσης άσπρο interface τους έδωσε νέες διαστάσεις στον όρο.

 

:) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κατά πόσο μπορείς να διαλευκάνεις το χλωμό τοπίο στο οποίο έχω περιέλθει;  :-\

 

 

Να πάρεις Μακ. Να έχεις υπ' όψιν σου ότι θα πρέπει να χρησιμοποιείς μία καλή κάρτα ήχου με σύνδεση USB2. Να του βάλεις 4 GB μνήμη. Να πάρεις το Logic original διότι είναι ένα εκπληκτικό πακέτο.

 

ή

 

Να πάρεις τετραπύρηνο PC. Να του βάλεις 4GB μνήμη. Να του βάλεις Vista Business. Να αγοράσεις το Sonar. Να βάλεις μία καλή κάρτα ήχου με σύνδεση USB2.

 

Και στις δύο περιπτώσεις:

 

- Μπορείς εναλλακτικά να πάρεις το Live.

- Να μην πάρεις κάρτα ήχου firewire (η υπόθεση πάει για βρούβες).

 

Κατά τη γνώμη μου, τα παραπάνω αποτελούν εξίσου έγκυρες λύσεις.

 

Φατσούλες : :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνω ωρέ κιλον. Αναφέρομαι σε μία παλιά πλάκα που κυκλοφορούσε στα στούντιο όπου άνθρωποι αναφερόντουσαν στα Μακ σαν "γιαούρτια" επειδή είναι άσπρα. Το επίσης άσπρο interface τους έδωσε νέες διαστάσεις στον όρο.

 

:) :) :)

 

 

 

Χμμμ ... πολυ καλή πλάκα αν και δεν έχουν άδικο , η Apple το παράκανε με το άσπρο.

 

Το αστείο είναι ότι το μοντεμ μου είναι επίσης άσπρο όπως και το Waldorf Blofeld και αν κάποιος νομίζει ότι όλη αυτή η ασπρίλα μου άρεσει , θα χάσει το στοίχημα. Όχι το τοπίο δεν μου θυμίζει γιαουρτοπόλεμο αλλά νοσοκομείο.

 

Προς Holystone ... αν θες να το πάρεις από έξω πάρτο.... βασικά το καλό είναι ότι θα αποφύγεις και το service της Rainbow εκτός βέβαια και δεν θέλεις να πληρώνεις μεταφορικά σε κάθε πρόβλημα που σου βγάζει ο υπολογιστής.

 

Αλλά γενικά μην χάνεις και τον ύπνο σου αν πρέπει να πάρεις μακ ή όχι. Μια απόφαση είναι , δεν θα καταρεύσει ο κόσμος σου ότι και να αποφασίσεις.

 

Α και κάτι άλλο.

 

Δεν μιλήσαμε για την καινούργια κάρτα γραφικών. Μια σημαντική αναβάθμιση στους καινούργιους Macbook αν και όχι μουσικού ενδιαφέροντος.

 

Επιτέλους η Apple αρχίζει να ενδιαφέρεται σοβαρά για την αγορά παιχνιδιών. Και πολύ άργησε.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά γενικά μην χάνεις και τον ύπνο σου αν πρέπει να πάρεις μακ ή όχι. Μια απόφαση είναι , δεν θα καταρεύσει ο κόσμος σου ότι και να αποφασίσεις.

Απλά θα είσαι λιγότερο ευτυχισμένος...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου