Προς το περιεχόμενο

ARP 2600


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαίνεται οτι το ARP 2600 είναι περιζήτητο..

Προς το παρον η δημοπρασία είναι στα 4700ευρω :o και καποιος προτεινε στον πωλητη να ληξει τη δημοπρασια και να το παρει για 9200 ευρω :o... :o

 

http://cgi.ebay.com/ARP-2600-WITH-3620-KEYBOARD_W0QQitemZ130266291634QQcmdZViewItem?hash=item130266291634&_trkparms=72%3A1205%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

 

Προσωπικα μου φαίνονται λίγο υπερβολικά αυτά,αλλά περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φαίνεται οτι το ARP 2600 είναι περιζήτητο..

Προς το παρον η δημοπρασία είναι στα 4700ευρω :o και καποιος προτεινε στον πωλητη να ληξει τη δημοπρασια και να το παρει για 9200 ευρω :o... :o

 

http://cgi.ebay.com/ARP-2600-WITH-3620-KEYBOARD_W0QQitemZ130266291634QQcmdZViewItem?hash=item130266291634&_trkparms=72%3A1205%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

 

Προσωπικα μου φαίνονται λίγο υπερβολικά αυτά,αλλά περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...

 

Φίλε μου, είσαι παράλληλα θύμα και φορέας ανοησιών.

 

Μου κάνει εντύπωση ότι δεν μπορείτε να δείτε το ψέμα σαν τέτοιο. Το ότι υπάρχει αναμενόμενη οικονομική ύφεση στην Ευρώπη, το έχει πάρει κανείς χαμπάρι; Ο τύπος που υποτίθεται ότι δίνει 9.200 ευρώ γι' αυτή τη μαλακία, γιατί δεν δίνει π.χ. 8.999 ή 9.100 ή 9.199 ή 5.500 ; Είναι δυνατόν να πιστεύετε ότι κάποιος συμμετέχει σε μία δημοπρασία κτυπώντας το ποθητό αντικείμενο με πλέον της διπλάσιας τιμής από αυτή που δίνει οποιοσδήποτε άλλος; Ποιος είναι, ο James Bond που ξοδεύει τα λευτά της Αυτού Μεγαλειότητος;

 

Το έχω ξαναπεί (και θα το ξαναπώ όσες φορές χρειαστεί) ότι άλλο είναι να είσαι μουσικός και άλλο να είσαι συλλέκτης. Αλλά ακόμη και ο συλλέκτης έχει περιορισμένους πόρους να διαθέσει (απ' ότι ξέρω, οι Σαουδάραβες δεν συλλέγουν παλιά αναλογικά synths), οπότε δεν πάει μόνος του να βγάλει τα μάτια του αυξάνοντας - για το θεαθείναι - τη τιμή ενός απολύτως άχρηστου πράγματος, όταν (αποδεδειγμένα) μπορεί να το αγοράσει φθηνότερα.

 

Γράφει ο OurDarkness ότι ο τυπάς των Depeche Mode έχει τρία (για να το λέει, έτσι θα είναι) αλλά δεν ξέρω αν τα είχε τότε που το υλικό των Depeche Mode ήταν κορυφαίο, ή αν τα πήρε μετά. Επίσης, δεν ξέρω αν τα έχει βάλει ποτέ στη πρίζα (ειδικά τα τελευταία πέντε χρόνια).

 

Άμα βγάλετε τα λεφτά των Depeche Mode πάρτε και εσείς να έχετε τέσσερα, αλλά μέχρι τότε μη σταματάτε να είσαστε πονηροί.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσέξτε διάλογο από τη σελίδα στο eBay:

 

Q: i will buy it for $12,000.00 cash if you will take it now .let me know thanks Nov-02-08

A: Hi. Thanks for the offer, but I'll let the auction go ahead, it wouldn't be fair to the other bidders.

 

Ο πραγματικός διάλογος θα ήταν (αφού παραβλέψουμε ότι ο τύπος των 9200 έγινε ακόμη πιο γεναιόδωρος - ίσως χάρηκε με την εκλογή του νέου προέδρου, οπότε φαντάσου τι θα γίνει στα χρηματιστήρια) :) :) :) :)

 

Q: i will buy it for $12,000.00 cash if you will take it now .let me know thanks Nov-02-08

A: Hi. Thanks for the offer, if you really want to buy it for the price you mention, you may also fuck me, my mother, my dead uncle, my sister and my dog.

 

Επίσης (βοήθα με Θεέ μου) ο ΒΛΑΚΑΣ αυτός, το στέλνει μόνο μέσω UPS Ground για το ποσό των 160 δολλαρίων (θα δώσει ο άλλος 12.000 και θα δεχτεί να του το πάνε με UPS Ground), ενώ (φέρτε τις ενέσεις) πουλάει ΜΟΝΟ στις ΗΠΑ (άρα αποκλείονται και οι σαουδάραβες που έλεγα πιο πάνω).

 

Οίκτο !!!

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Q:    i will buy it for $12,000.00 cash if you will take it now . All i am asking is that you will send it to me with ELTA, the only mailing service i really trust. do you think it would be possible, or should i raise my offer? thanks  Nov-02-08

A:    Hi. Thanks for the offer, but there is no need to raise the offer since i am always using ELTA for extremely rare and expensive analogue things. You see, i have heard that analog synths get out of tune when they fly, if one was to be sent by airmail, then only rick wakeman would be able to play it. are you rick wakeman, by the way?

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Q:    yeah, but you say that it will be proffesionaly packaged. is it possible to wrap it in ladokolla. is the ladokolla included or should i raise my offer to.. say..  $17,000.00 cash ? let me know thanks  Nov-02-08

A:    Sorry, i am out of ladokolla at the moment. For just $657 i can wrap it in ordinary newspapers, which you can also read after unwrapping it. what do you say?

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eye you made my day..  :D :D Πρέπει να γράψεις κάποιο σατιρικό έργο οπωσδήποτε. :D ;D :D ;D :D ;D

 

Q: I would also be interested in buying the afore-mentioned item. I have no previous experience with synthesizers whatsoever, but hey the deal is up to 12.000 greens so what the f7ck - it's a must have in my book. I can travel to USA to pick the item personally from some ELTA office and I will not tolerate any other means of transportation. Ladokolla is fine by me but could I ask for a blue ribbon as well? If I don't like it I may give it to my nephew for Christmas (are batteries included?). What say you?

 

Btw, I have found the item elsewhere, in an absolutely great condition and more reasonable price - but I have a fucking itching in my pocket and I feel quite adventurous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, i am out of ladokolla at the moment.

 

Τώρα πια Eye, είναι σίγουρος ότι πέρνεις χαλασμένα...θέλουμε και εμείς! Άπαικτος

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου