Προς το περιεχόμενο

Το πρωτο μου "κιθαριστικο rack" - (g.a.s/fotos/mp3*)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι καμπινες της mesa και συγκεκριμενα οι road king, ειναι μισες κλειστες- μισες ανοιχτες(π.χ. στην 4χ12 τα δυο δεξια μεγαφωνα ειναι κλειστα και τα αριστερα ειναι ανοιχτα)

 

ΥΓ. βεβαια ισως να χρειαστει να πουλησεις το αυτοκινητο σου για να την παρεις ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τωρα με πορωσατε....

 

αυτο που θελω επισης να ρωτησω ειναι κατα ποσον ειναι καλυτερα κατασκευασμενη η καμπινα της marshall σε σχεση με την mesa η το αντιστροφο.

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο εχω σκοπο να κανω αγαπητε δημητρη!

 

το θεμα ειναι .....στον κοσμο που θα κουφανω......να τον "mesaμπουγγίσω"  :o :o η να τον marshallίσω?? ::) ::)

 

Ιδου το διλλημα μου... ;D ;D ;D

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπυρο νομιζω οτι οι Boogie ειναι λιγο πιο μαλακες στο ακουσμα και "στρογγυλευουν" ενω οι Marshall ειναι πιο αλητικες και "ξυνουν" (με την καλη εννοια ομως).

Αμα "ξυνεσαι" ορμα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Σπυρο την εχω την marshall 1912 (εις διπλουν μαλιστα!). Γενικα ειναι καλη. Ειναι 150 W, ειναι πολυ δυνατη, αρκετα καλη στα βρωμικα αλλα στα καθαρα οχι και τοσο για το δικο μου γουστο παντα. Δεν ξερω πως να το περιγραψω αλλα μου δινει την εντυπωση πως δεν μπορει να "αποδοσει" ολες τις λεπτομερειες, σαν να ειναι το αποτελεσμα καπως ξερο. Σιγουρα προτιμω την 1Χ12 bogner με vintage 30, η οποια βεβαια ξερω οτι εχει αλλο μεγαφωνο, αλλα επειδη δεν γνωριζω απο τεχνικες λεπτομερειες κρινω μονο με τα αφτια μου. Αν σε ενδιαφερει κατι πιο οικονομικο η μαρσαλ ειναι τιμια λυση, αλλιως πιστευω υπαρχουν καλυτερες καμπινες.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

playloud->

αυτο υποψιαζομουν κι εγω για τις marshall. δεν ψαχνομαι να "ξυστω". μηπως ομως οι marshall με ενα eminence legend η tonker γινουν μια χαρα? και παλι ομως θα πλησιαζουν την τιμη των mesa , αρα.....

 

konu57->

 

με τι τελικο τις δουλευεις και τι κιθαρα και προενισχυση εχεις?

μηπως σε ενοχλουν τα μεσαια τους??

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως κιθαρα G&L strat με 3 μονους σε κεφαλι laney gh50l συν μερικα πεταλια. Καλη καμπινα ειναι, αλλα λογικα εμενα δεν μου κανει το μεγαφωνο, δεν ξερω αν ειναι τα μεσαια αλλα οπως αντιλαμβανομαι εγω τον ηχο του σε συγκριση με αλλα πχ της bogner που ειπα ή μια koch με το δικο της, ο ηχος του greenback μου ακουγεται καπως πιο θαμπος ή μουντος. Το ιδιο μου ακουγεται και με laney tt50h και με προενισχυση jmp1-τελικο boogie 2:20.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη καμπινα ειναι, αλλα λογικα εμενα δεν μου κανει το μεγαφωνο, δεν ξερω αν ειναι τα μεσαια αλλα οπως αντιλαμβανομαι εγω τον ηχο του σε συγκριση με αλλα πχ της bogner που ειπα ή μια koch με το δικο της, ο ηχος του greenback μου ακουγεται καπως πιο θαμπος ή μουντος. Το ιδιο μου ακουγεται και με laney tt50h και με προενισχυση jmp1-τελικο boogie 2:20.

 

αυτο λεω κι εγω φιλτατε.

 

αν δλδ αλλαχτει το μεγαφωνο με καποιο που να fender-ιζει , ισως αξιζει τα λεφτα της σε σχεση με το πακετο τιμης των 2 open back cabs της MESA...βεβαια και οι mesa , celestion "φορανε"....

 

διλλημα κυριοι...και ειναι αρκετα λεφτα. δεν θελω να το μετανιωσω.

αντε και ακουω την 1912 κανοντας ταξιδι στην αθηνα. ο στολλας δεν εχει την υποψηφια για μενα mesa να την ακουσω.

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως ειναι διλημμα. Παντως απ'οτι βλεπω οι boogie compact εχουν αλλο μεγαφωνο απο τη 1912, ισως να αξιζουν την διαφορα χρηματων, ομως δεν εχω ιδεα.  Θα πρεπει να απαντησει καποιος που εχει πειρα απο διαφορετικα μεγαφωνα.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου