Προς το περιεχόμενο

Ibanez custom shop


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Hmmm... Sorry man αλλά καλύτερο από το original edge δεν είναι κανένα ;) Ακόμα και τα καινούργια που έχουν οι Prestige είναι πολύ πιο ευέλικτα από οποιοδήποτε FR και Schaller. Και σου μιλάει κάποιος που τα έχει σκίσει όλα...

Ρε Παύλο αυτό το φοράω στη Hamer μου (το original schaller το έβγαλα ΠΕ  ;D). Είναι όντως πολύ καλό, αλλα το floyd μου κάθετε καλύτερα.

Αυτά που έχω όμως έρωτα είναια τα kalher. Καν'τα ΟΤΙ θέλεις ΔΕΝ ΞΕΚΟΥΡΔΙΖΟΥΝ με τίποτα, φορουσα το Spyder σε μια παλιά bc rich. Kαι το σημαντικότερο είναι οτι  "τρώνε"  ελάχιστη ποσότητα ξύλου στο routing του σώματος της κιθάρας.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες οπωσδήποτε neck-through μπορείς να φτιάξεις μια κάστομ Jackson ή ESP που όμως θα σου στοιχίσει γύρω στα 3,500-4,000 ευρώ, οι bolt-on κατασκευες απο Jackson custom shop είναι γύρω στα 1,000 ευρώ φθηνότερες.

και κανα 10μηνο/12μηνο παράδοση. Οπότε GOOD WINES ;D

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Metal tiger, δεν ειδα οτι το ειχες ηδη πει.

Regent, και Ιμπανεζ καστομ να μπορούσε να φτιάξει δε νομίζω να την έπαιρνε γρηγορότερα. Και 10 μήνες δεν είναι πολύ αν είσαι κατασταλαγμένος και ξέρεις οτι η κιθάρα που πήρες έχει την παραμικρή λεπτομέρεια ακριβώς όπως την θες και με τα καλύτερα δυνατά υλικά και οτι θα είναι ακριβώς οτι χρειάζεσαι για τα επόμενα 10-20 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν αντιλέω, αλλά ποιός απο όλους εμάς θα κρατούσε μια κιθάρα στη κατοχή του για τόσα χρόνια? Ισως να κάνω και λάθος.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Metal tiger, δεν ειδα οτι το ειχες ηδη πει.

 

Ok δεν εγινε τιποτα :)

 

Metal tiger, δεν ειδα οτι το ειχες ηδη πει.

Και 10 μήνες δεν είναι πολύ αν είσαι κατασταλαγμένος και ξέρεις οτι η κιθάρα που πήρες έχει την παραμικρή λεπτομέρεια ακριβώς όπως την θες και με τα καλύτερα δυνατά υλικά

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν αντιλέω, αλλά ποιός απο όλους εμάς θα κρατούσε μια κιθάρα στη κατοχή του για τόσα χρόνια? Ισως να κάνω και λάθος.

 

 

9 στους 10 που όταν εφτιαξαν μια καστομ κιθάρα ΞΕΡΑΝΕ ΤΙ ΘΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΑΝΕ και δεν την φτιάξανε μόνο και μόνο επειδή θέλανε καστομ κιθάρα, θα την κρατήσουν για μια ζωή.

Τώρα αν πας να φτιάξεις μια κιθάρα με σώμα πιο κοφτερό και απο νυστέρι, με νεκ θρου σώμα, με 45 τάστα και 9 χορδές μόνο και μόνο επειδή ο τάδε αγαπημένος σου κιθαρίστας έχει μια κάπως έτσι, τοτε σε 4 χρόνια που θα θες να παίξεις fusion (και είναι πολύ συνήθες το φαινόμενο να αλλαξοπιστούν καμμένοι metalheads και να πηγαίνουν σε πιο ήρεμα είδη μουσικής όταν μεγαλώσουν λίγο) να χρειάζεσαι μία τελείως διαφορετική κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

J custom???

Θα ήθελα μια S ή Rg(prestige neck thru και οι 2).Mε 2 διπλούς κ' 1 μονό.Το γνωστό ZR2/ZPS3 και μαγνήτες δεν έχω σκεφτεί κάτι αλλά θα ήθελα να splitάρουν.Πολλά ζητάω ε? ::) 8)

 

Διάλεξε και πάρε ...

 

Οι περισσότερες είναι στο ύψος των προδιαγραφών που βάζεις ...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αυτά τα tremolos που αναφέρατε είναι καλήτερα από το να έχω πάνω στην κιθάρα μου ZR2/ZPS3? :o

P.S:Πού θα πάει ρε γ__΄__ο κάποια μέρα θα γίνω και εγώ endorser  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον δεν ζητάς κάτι τόσο εξεζητημένο, και υπάρχουν τόσες κιθάρες παραγωγής που έχουν αυτά που θες, τότε δεν βλέπω το λόγο να κάνεις μια custom - και να σκάσεις και τόσα λεφτά παραπάνω. Μια S θα σε καλύψει μια χαρά, κι αν θες αλλάζεις μαγνήτες, βάζεις κι ένα push/pull για το split (ή ακόμα και κάποιο switch-άκι) και είσαι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου