Προς το περιεχόμενο

Ό,τι πάρεις 3€. Νέο "κόλπο" & η γενια του Πολυτεχνιου!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ:

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑ ΤΩΝ ΕΛΤΑ

 

Από Μήτσο προς Τάκη:

"Έλα ρε μαλάκα, κάποιος Σιδέβλης που έχει στείλει μια διαμαρτυρία τι να την κάνω;"

 

Τάκης προς Μήτσο:

"Δε με χέζεις ρε μαλάκα, εδώ έχασε η Πανάθα και συ θες να ασχοληθούμε με μαλακίες. Στείλε τη στη Κίτσα".

 

Μήτσος προς Τάκη

"Άσε θα τη πάω εγώ, να τη κοζάρω κιόλας"

 

Τάκης προς Πέτρο

"Ρε 'συ αυτός ο καινούργιος ο Μήτσος, πολύ με ζορίζει, μήπως πρέπει να τον καταγγείλω στο σωματείο"

 

Πέτρος προς Τάκη

"Μη μασάς και τον έχουμε σταμπάρει. Ήθελε να δουλέψει και την ημέρα της απεργίας. Το νουνί"

 

Πέτρος προς Κίτσα

"Κίτσα, αύριο Τρίτη, πάμε να φύγουμε νωρίτερα σήμερα, κατά τις 11 για να πεταχτούμε και από το σπίτι σου που έλεγες ότι έχει χαλάσει ο θερμοσίφωνας"

 

Κίτσα προς Λούλη

"κε. Λούλη, μήπως σας περισεύουν τσίχλες, έχει κολήσει το στόμα μου;"

 

Λούλης προς Μήτσο

"Η επιστολή του Σαδέλα που μου είχες στείλει πριν πέντε μέρες χάθηκε, στείλε την πάλι από Δευτέρα"

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οχι ρε,τους ζηλευει τους δημοσιους υπαλληλους γιατι δεν καταφερε να πραγματοποιησει το ονειρο του δηλ.να γινει και αυτος ενας και να βγαζει 800 ευρω το μηνα ..ξυνομενος ..... ;D ;D

 

επισης εχει μια τρελλη περιεργεια επειδη ειναι αφεντικο να δει πως ειναι να απεργεις και να τρεχεις σε "διαδηλωσεις" για τα "δικαιωματα" σου.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι περίεργο πάντως να ακούμε τέτοια πράγματα και κηρύγματά από μια γενιά η οποία φταίει κυρίως για την κατάσταση που βρισκόμαστε. Προφανώς δεν λέω κάτι προσωπικά για σας, αλλά εμένα περισσότερο μου έκανε σαν χολή (ανούσια) και τίποτα άλλο. Μια ζωή φταίνε οι άλλοι. Μην το ξεχνάμε αυτό. Για την κατάντια της χώρας/ελτα/φατα/ματα φταίει το δημόσιο. Εμείς έχουμε κάνει μια χαρά την δουλειά μας. Εμείς είμαστε οι σωστοί και όλοι οι υπόλοιποι λάθος.

 

Εν τέλει δεν ξέρω τι μπορεί να επηρεάσει μια τέτοια συμπεριφορά και πως μπορεί να θεωρηθεί εποικοδομητική.

Δεν αναφέρομαι στον eye όμως, αλλά γενικά για την "put the blame on _________" λογική.

 

edit: Λογικό είναι να ρίχνει κάπου κάποιος το φταίξιμο, αλλά αυτό φτάνει? Εκεί σταματάει η δικιά μας ευθύνη?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι περίεργο πάντως να ακούμε τέτοια πράγματα και κηρύγματά από μια γενιά η οποία φταίει κυρίως για την κατάσταση που βρισκόμαστε. Προφανώς δεν λέω κάτι προσωπικά για σας, αλλά εμένα περισσότερο μου έκανε σαν χολή (ανούσια) και τίποτα άλλο. Μια ζωή φταίνε οι άλλοι. Μην το ξεχνάμε αυτό. Για την κατάντια της χώρας/ελτα/φατα/ματα φταίει το δημόσιο. Εμείς έχουμε κάνει μια χαρά την δουλειά μας. Εμείς είμαστε οι σωστοί και όλοι οι υπόλοιποι λάθος.

 

 

+100

φαντάσου να μην πλήρωναν και τους φόρους τους  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι περίεργο πάντως να ακούμε τέτοια πράγματα και κηρύγματά από μια γενιά η οποία φταίει κυρίως για την κατάσταση που βρισκόμαστε.

 

Animae, μπορώ να γράψω πολλά, αλλά θα γράψω λίγα. Εγώ μεγάλωσα σε έναν κόσμο όπου δεν υπήρχε ίντερνετ, ούτε πολλά καλά βιβλία. Για εσένα και για τη γενιά σου όμως δεν υπάρχει καμία δικαιολογία: αν θέλετε να μάθετε την αλήθεια για τη χώρα στην οποία ζείτε, μπορείτε να την βρείτε παντού. Υπάρχουν μελέτες, στατιστικές, συγκριτικές αποτιμήσεις για το κάθε τι. Αν θέλετε την αλήθεια, θα την βρείτε.

 

Αν θέλετε να βαφτίζετε ως "αλήθεια" αυτά που λέει ο κάθε έλληνας πολιτικάντης, τότε να με συμπαθάς αλλά δεν φταίω εγώ ούτε κανενός η γενιά - φταίς αποκλειστικά εσύ.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε να βαφτίζετε ως "αλήθεια" αυτά που λέει ο κάθε έλληνας πολιτικάντης, τότε να με συμπαθάς αλλά δεν φταίω εγώ ούτε κανενός η γενιά - φταίς αποκλειστικά εσύ.

 

Μα δεν σου λέω την άποψη του "καθε πολιτικάντη", σου λέω την δικιά μου άποψη ;)

Για την ακρίβεια, δεν θεωρώ a priori ότι "φταίνε οι προηγούμενοι", αλλά έχει έρθει μετά από αρκετή σκέψη και αρκετές συζητήσεις (και σίγουρα όχι σε κόμματα και ιστορίες). Εσύ προσωπικά μπορεί να είσαι ο καλύτερος άνθρωπος του κόσμου και ο πιο τίμιος, όμως oi γενιές από ένα σημείο και μετά(1950-60) είναι αυτές που (ΑΘΕΛΑ τους βέβαια, αυτό όμως είναι απλά ένα ελαφρυντικό) μας οδήγησαν εδώ που είμαστε. Δυστυχώς έχω ζήσει μέχρι στιγμής λίγα χρόνια, ώστε να μπορώ να πω ότι εκτελώ το κοινωνικό μου χρέος, αλλά σε διαβεβαιώ, προσπαθώ να κάνω ότι καλύτερο :)

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα & συμφωνω για τις γενιες που λες (τις γενιες του ψευτο-πολυτεχνειου δηλ.) αλλα εμεις ΔΕΝ ειμαστε απο τις γενιες του....50-60 (ειμαστε...γεροι αλλα οχι και τοσο γεροι... ;D) σε λιγο θα μου πεις οτι ειμαι και προσωπικα υπευθυνος για την Μικρασιατικη καταστροφη (αν βεβαια γνωριζεις ΤΙ ειναι η Μικρασιατικη καταστροφη... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εγω είμαι 31 έτσι! Μη μου τα φορτώνεται!  ;D

 

Πάντως να πω κι εγω κάτι τις: Έγινε το θέμα με τα 3 ευρώ. Δεν συμφωνουμε, δεν ΞΕΡΑΜΕ καν τι είναι (αν και είχε ξανασυζητηθεί). Τελικά απο πράξεις 0, απο λόγια πολλά! Ανεξαρτήτου ηλικίας! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..............όμως oi γενιές από ένα σημείο και μετά(1950-60) είναι αυτές που (ΑΘΕΛΑ τους βέβαια, αυτό όμως είναι απλά ένα ελαφρυντικό) μας οδήγησαν εδώ που είμαστε.

 

Δεν καταλαβα που ειμαστε και τι κακο κανανε αυτες οι γενιες. :P

 

Και δευτερο, να δουμε τι θα κανει η δικια σας η γενια. ???

 

Και οπως παντα εκτος θεματος. ;D ;D

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου