Προς το περιεχόμενο

Ορθια βάση για πληκτρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας ρε παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης βασικα εως και σημερα παιζω σε βαση διπλη (η οποια γινεται κ τριπλη)απο αυτες τις γνωστες εχθες λοιπον εκμεταλλευομενος το οτι πηρε ο μπαμμπας μου να κανει παραγγελια στο musicstore για τυμπανα ειπα κ γω να παραγγειλω μια βαση απο αυτες τις ορθιες ελπιζω να καταλαβατε για ποια λεω αλλα νομιζω πως δεν θα ειναι βολικη

Μηπως να ακυρωσω την παραγγελια???

 

Περιμενω τα φωτα σας...... ??? ??? ??? ??? ???

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλαράκι μου έχεις δει καμιά βάση για αρμόνια πλαγιαστή????

Παρήγγειλες μια όρθια βάση , μάλιστα τι βάση???

Βάλε μια φώτο βάλε ένα λινκ να τη δούμε κάτι τέλος πάντων, να σου πω και εγώ και κανείς άλλος.

Παρεπιπτόντως αν έβλεπε εκεί το μαγαζί ο μπαμπάς σου και συγκεκριμένα το τμήμα με τα ντραμς θα πάθαινε εγκεφαλικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε, ήμουνα εκεί απλά άλλο να το αγοράζεις μέσα από το ιντερνετ και άλλο να είσαι εκεί , έχει έναν τεράστιο χώρο υπολόγισε όσο ένα οικοδομικό τετράγωνο με ντραμς και όλα προς δοκιμή για ενδιαφερομένους οπότε καταλαβένεις τι γινότανε.

Τα δοκιμάζανε τα κιβώτια παραμάσχαλα και ταμείο, έπαθα πλάκα.

Καλά για αρμόνια δεν το συζητάμε πολεμοςςςςςςςςςς, όλα μπροστά σου ανοιχτά.

Όσο για τι βάση είναι μια χαρά αγόρασα μια παρόμοια σε μαύρο χρώμα το μόνο που ας πούμε με χάλασε είναι ότι στο δωμάτιο μου καταλαμβάνει λίγο παραπάνω χώρο και ότι θέλει μια πατεντούλα για να κάθεται το πάνω το αρμόνιο λίγο κάθετα γιατί τα πάνω τα μπράτσα δεν είναι ανακρινόμενα πράγμα που δεν πρόσεξα όταν την αγόρασα,

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιω την συγκεκριμενη βαση φιλε μου και δεν αντιμετωπιζω κανενα απολυτως προβλημα.

 

Οι δυσκολιες που συναντησαν ορισμενοι φιλοι:

 

Καποιοι σαν μειονεκτημα βρηκαν το οτι οι βραχιονες που τοποθετουνται πανω στο πλαισιο της βασης δεν εχουν κλιση.Πιστευω πως το γνωριζεις αυτο.Βεβαια ειναι και πως βολευεται ο καθενας!

 

Ο μεγιστος αριθμος οργανων πανω στη βαση ειναι 3.Παιζοντας ορθιος ισως να χανεις το "menu" του πρωτου (απο κατω) οργανου.

Το ιδιο ισχυει οταν παιζεις καθιστος.Ισως να χανεις το "menu" του τριτου οργανου.(επαναλαμβανω,χρηση 3ων οργανων).Σε αυτη την περιπτωση (3ων οργανων) μικραινει αρκετα η αποσταση μεταξυ των οργανων με αποτελεσμα να δυσκολευεται η χρηση του "menu" σε ενα live.

 

Εγω φιλε μου δουλευω με 2 οργανα.Δεν εχω κανενα προβλημα,ειναι αρκετα σταθερη και μ'αρεσει που ειναι και λιγο "μουρατη".Εγω προσωπικα θα ελεγα να την παρεις.

 

Η επιλογη ειναι δικη σου... ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παλι ατυχος οπως παντα απο το music strore  εχει τελειωσει η συγκεκριμενη βαση και θα παραλαβουν καινουργια κομματια το 2009  >:( και μου προτεινανε μαι αλλη βαση και καπου εδω θελω και παλι την βοηθεια σας...

αυτη ειναι που εχει τελειωσει αυτη που εστειλα στο πρωτο comment μου

αυτες που μου προτεινουν ειναι οι εξης http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Catfish-AXS-KEYBOARD-STATIV-SILBER/art-KEY0002506-000

 

και η αλλη αυτη http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Catfish-DXS-KEYBOARD-STATIV-SILBER/art-KEY0002504-000

 

παρακαλω βοηθηστε γιατι πραγματικα ειμαι σε μεγαλο δειλιμμα και δεν θελω να παρω την υltimate απο ελλαδα γιατι ειναι στα 200+ περιμενω γνωμεσ

 

ευχαριστω...

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οσο για την κλιση του επανω οργανου νομιζω πως υπαρχει αυτη η λυση... ::) ::)

 

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Koenig-Meyer-Spider-pro-MUSIC-STORE-Logo-black-/-2-Auflagen/art-KEY0001667-000

 

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το link που έδωσες για την πρώτη βάση που ήθελες είναι από Thomman και όχι Musicstore και λέει ότι τα περμένουν 28/11/2008. Μήπως αξίζει να περιμένεις?

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε Σακη η παραγγελια πρεπει να γινει απαραιτητα απο musicstore διοτι περιμενω ενα πολυ μεγαλο πακετο παραγγελιας που εχω κανει και ετσι 8α εχω κ εκπτωση καλη αλλα κ θα γλυτωσω μεταφορικα  ;D

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου