Προς το περιεχόμενο

Γραμματόσημα+παλιά αντικείμενα..Είναι σπάνια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γειά!

Χρειάζομαι τη βοήθειά σας.Έπεσε στα χέρια μου μια συλλογή με γραμματόσημα,από 50 μέχρι 15 χρόνια πριν,πολλά απο αυτά ασφράγιστα,και απο πολλές χώρες του πλανήτη.Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ και απο ποιόν να μάθω λεπτομέρειες για τη σπανιότητά τους?Φυσικά θέλω να τα πουλήσω.. 8)

Είναι κανείς απο εδώ συλλέκτης αντικειμένων ή/και γραμματοσήμων εκτός απο κιθάρες και εξοπλισμό  :D ? :D ?

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γειά!

Χρειάζομαι τη βοήθειά σας.Έπεσε στα χέρια μου μια συλλογή με γραμματόσημα,από 50 μέχρι 15 χρόνια πριν,πολλά απο αυτά ασφράγιστα,και απο πολλές χώρες του πλανήτη.Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ και απο ποιόν να μάθω λεπτομέρειες για τη σπανιότητά τους?Φυσικά θέλω να τα πουλήσω.. 8)

Είναι κανείς απο εδώ συλλέκτης αντικειμένων ή/και γραμματοσήμων εκτός απο κιθάρες και εξοπλισμό  :D ? :D ?

 

Kι εμένα με ενδιαφέρει.... ανήκω κι εγώ στους έχοντες....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Αμα ειχατε κανενα νομισμα θα σας βοηθουσαΤα ελληνικα νομισματα λογω και της μικρης μας γεωγραφικης εκτασης,αλλα και λογω του μικρου αριθμου πληθυσμου,ειδικα στα πρωτα χρονια του ελληνικου κρατους, ειναι απο τα σπανια ανα τον κοσμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι απο τα σπανια ανα τον κοσμο...

 

...που σημαίνει;

 

ότι τα ψάχνουν όλοι οι ανα τον κόσμο συλλέκτες και ανα πάσα στιγμή σκοτώνεις πέντε δεκάρες για 1500ευρό στο ebay;

 

το συμπέρασμα που έχω βγάλει εγώ για τις συλλογές είναι πως κάθε πράμα έχει αξία εάν βρεθεί ο άνθρωπος που θα το πληρώσει για να το πάρει. Μπορεί να έχω ένα παραπολύ σπάνιο γραμματόσημο, αλλά άμα ο μόνος που το θέλει να το πάρει δεν πληρώνει πάνω από 1ευρώ και εγώ μετά από ψάξιμο χρόνων δε βρίσκω αλλο αγοραστή να προσφέρει περισσότερα, θα του  το πουλήσω. Και τότε η τιμή/αξία του θα είναι 1ευρό.  :o Σας μπέρδεψα;

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα μαζευουν οι συλλεκτες και θησαυριζουν.Ξεχνατε το λοιπον.

Τωρα...

Αν θες να κανεις λεφτα απο γραμματοσημα,γινεται,αλλα οπως και σε ολες τις δουλειες,πρεπει να ΔΩΣΕΙΣ για να παρεις.

Τ θελω να πω...

Βρισκεις καποια εκδοση,κατα προτιμηση ευρωπαικα θεματα,που θα εχει λιγες σειρες,παιρνεις οσο πιο πολλα μπορεις,περιμενεις,ΟΟΟΟΣΟ χρειαστει,ανεβαζουν οιεμποροι την ζητηση,τοτε πουλας.

Εχει παντως εγκυρους καταλογους ο Βλαστος.

Περι φιλοτελισμου το κεφαλαιο...Με απωθει το θεμα,πιτσιρικας ασχολουμουν για εγκυκλοπαιδικη μορφωση περισσοτερο,τι ειναι το ενα ,τι το αλλο,κλπ,κλπ.

αλλα σημερα με τι διαδικτυο ταχεις ολα μπρος σε μια οθονη,τι να ψαξεις εκει;

Το εξαντλησα το θεμα απο την δικη μου πλευρα,ω παιδες.

MAHNAMAHNA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω αρκετα νομισματα, κ ελληνικα κ απο διαφορες αλλες χωρες, πολλα απο αυτα, ειναι προπολεμικα, κ πιο παλια...Λετε να τα βαλω στο e-bay δλδ?θα βγαλω τπτ?Ειχα συλλογη πιο παλια, κα τα μαζευα, αλλα μετα βαρεθηκα :P

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου