Προς το περιεχόμενο

Event TR-6 ή M-Audio BX8?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Ξερει κανεις κατι για την καινουργια σειρα της m-audio που αντικαθηστα τα γνωστα bx5 και bx8??Αλλαζει το design και βαζει kevlar στους κονους του ηχειου.......χερει κανεις τιποτα?Μηπως ειναι το κλειδι σε ολους τους ενδυασμους που εχω εγω και παρα πολλοι?

[/quote']

 

Ρίξε μια ματιά εδώ

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο λόγος που είχα πιο μειλίχιο ύφος είναι γιατί από αυτά που έγραψες κατάλαβα ότι είσαι ερασιτέχνης και δεν θέλω να έχω αντιδικίες με ανθρώπους απλά αγαπάνε τη μουσική και αγοράζουν κάποιο στουντιακό εξοπλισμό για να κάνουν το κέφι τους

 

έχεις απόλυτο δίκιο.

 

τα genelec έτσι κι'αλλιως δεν θα τα πάρω. :lol:

θα προτιμήσω τα dyanaudio bm6a-τα μονα που μου άρεσαν εξολοκλήρου,οχι μόνο σαν monitors αλλά σαν ηχεία γενικά-αυτο όταν μου το επιτρέψει η αγοραστική μου δύναμη προφανώς.

 

 

όσο για τα maudio με kevlar,μου φαίνεται παλιότερα που το είχα ψάξει είχα βρει το εξής:

 

η esi χρησιμοποιούσε στη σειρά της nEAR τα παλιότερα sp5b της maudio (αν θυμάμαι καλά) και είχε ένα μοντέλο το experienz ,5άρι που χρησιμοπούσε kevlar.το είχε αρκετά παραπάνω σε τιμή και υποτίθεται οτι ήταν πολύ καλύτερο.

τώρα που το σκέφτομαι και το design των esi μοιάζει πολύ με των maudio.

 

πιθανώς,όσο μοιαζουν ηχητικά το bx5 με το bx8 να μοιάζει το experienz της esi με το bx8 με kevlar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα genelec έτσι κι'αλλιως δεν θα τα πάρω.

θα προτιμήσω τα dyanaudio bm6a-τα μονα που μου άρεσαν εξολοκλήρου,οχι μόνο σαν monitors αλλά σαν ηχεία γενικά-αυτο όταν μου το επιτρέψει η αγοραστική μου δύναμη προφανώς.

 

Και πολύ καλά θα κάνεις , :wink:

να και κάπου που συμφωνούμε … (απορώ όμως γιατί με έπρηξες με τα Genelec στα προηγούμενα threads)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα genelec έτσι κι'αλλιως δεν θα τα πάρω.

θα προτιμήσω τα dyanaudio bm6a-τα μονα που μου άρεσαν εξολοκλήρου' date='οχι μόνο σαν monitors αλλά σαν ηχεία γενικά-αυτο όταν μου το επιτρέψει η αγοραστική μου δύναμη προφανώς. [/quote']

 

Και πολύ καλά θα κάνεις , :wink:

να και κάπου που συμφωνούμε …

Εδώ συμφωνώ κι εγώ - μόλις έχω κι εγώ αρκετά λεφτά, θα θυσιάσω και τα Tannoy μου... :wink:

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου