Προς το περιεχόμενο

2 video clip καθαρές αναφορές στο live in Pompei.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!!! :)

 

Παρατηρώντας τα νέα video clip μεγάλων group στο mtv είδα πως σε δύο από αυτά υπάρχει ξεκάθαρη η αναφορά στο live at Pompei. :)

Εμένα προσωπικά με χαροποιήσε ιδιαίτερα γιατί συμπαθώ πολύ και τα δύο group που έκαναν τα κλιπ.

 

Εδώ και τα τεκμήρια(η αναφορά κάνει περισσότερο μπαμ,ίδιο κλιπ ;D,στο 2ο).:

 

1.Coldplay-Violet Hill

 

2.The Killers-Human

 

Θα ήταν ενδιαφέρον να ακούσω τις απόψεις σας. :)

 

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστός!! όντως υπάρχουν κάποιες ομοιότητες στην έρημο και

με το κονγκ χωρίς τον Nick !!! :)

 

 

πάντως live σαν το live at Pompei δύσκολα θα ξαναδούμε!

παρεπιμπτώντος  ο πιο αγαπημένος μου δίσκος!

 

το εξαιρετικό set the controls for the heart of the sun!

αυτό το κομάτι είναι ολόκληρη σχολή από μόνο του.

 

http://www.youtube.com/watch?v=v5_0iZQ-TuA&hl=en&fs=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι μια ιστοριούλα. Στο Millenium είπαμε να πάμε Ιταλία αφού επέμεινα όμως ότι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ η εκδρομή πρέπει να περιλαμβάνει Πομπηία. Και όντως έτσι έγινε.

 

Αφού λοιπόν φτάσαμε και έχω ετοιμάσει το walkman με το live (χε,χε), ξαφνικά βλέπω στο δρόμο ξεριζωμένους φοίνικες και κόσμο να εξέρχεται από τα αρχαία όχι όμως και να εισέρχεται.

 

Δυστηχώς για μένα οι αρχές απογόρευσαν την είσοδο εκείνη τη μέρα λόγω πτώσης αρχαίων από πολλά ..μποφώρ.

Θέλετε και συνέχεια?

>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

 

Πέρα από αυτά, πιστεύω ότι η παρακολούθηση του συγκεκριμένου live είναι ιεροτελεστία και δείχνει τι μαγεία μπορούν να προσφέρουν 4 ευφυείς μουσικοί οπλισμένοι με ταλέντο, περιέργεια και όρεξη..CLASSIC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι μια ιστοριούλα. Στο Millenium είπαμε να πάμε Ιταλία αφού επέμεινα όμως ότι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ η εκδρομή πρέπει να περιλαμβάνει Πομπηία. Και όντως έτσι έγινε.

 

Αφού λοιπόν φτάσαμε και έχω ετοιμάσει το walkman με το live (χε,χε), ξαφνικά βλέπω στο δρόμο ξεριζωμένους φοίνικες και κόσμο να εξέρχεται από τα αρχαία όχι όμως και να εισέρχεται.

 

Δυστηχώς για μένα οι αρχές απογόρευσαν την είσοδο εκείνη τη μέρα λόγω πτώσης αρχαίων από πολλά ..μποφώρ.

Θέλετε και συνέχεια?

>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

 

Πέρα από αυτά, πιστεύω ότι η παρακολούθηση του συγκεκριμένου live είναι ιεροτελεστία και δείχνει τι μαγεία μπορούν να προσφέρουν 4 ευφυείς μουσικοί οπλισμένοι με ταλέντο, περιέργεια και όρεξη..CLASSIC.

 

Έφτασες στην πηγή και δεν ήπιες νερό!!! :(

Πολύ πακέτο όντως.

Πιστεύω πως είναι το πιο ενδιαφέρον live που έχω δεί.

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου