Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με τις Αγγελίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να πάρεις ένα τηλέφωνο δεν είναι τόσο μεγάλος κόπος αλλά το να πατήσει ή ο πωλητής ΤΟ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ή ο αγοραστής είναι......

Σε 42 κανάλια να το βάλει αλλά αν το πουλήσει να κλείσει την αγγελία..... Logi δεν μιλάμε για αγγελία που έκλεισε πρίν από 5 λεπτά αλλά για αγγελίες που έχουν κλείσει αλλού κι εμείς εδώ περιμένουμε απάντηση.....

 

Εγώ αγοράζω γενικώς και η λογική μου είναι αν βρώ κάτι εδώ μέσα να το προτιμήσω διότι είναι συνάδελφος και ένας από εμάς γενικότερα, όμως με τέτοιες συμπεριφορές ειλικρινά θα το σκεφτώ πολύ να ξανακάνω συναλλαγή, θα αγοράζω από το EBAY.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 213
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Έχουν αναφερθεί σε αναρίθμητα posts τα μικρά ή μεγάλα προβλήματα στις Αγγελίες. Τα οποία προβλήματα στο σύνολό τους δημιουργούνται από λανθασμένες συμπεριφορές μελών (ή "μελών"  ;))

 

Αναφέρθηκες συγκεκριμένα στην διαδικασία της Άμεσης Αγοράς, την οποία δεν βλέπω να εξυπηρετεί κάποιο ουσιαστικό ρόλο, δεδομένου και του ύφους του forum (του ότι δηλαδή γνωριζόμαστε μεταξύ μας και απευθυνόμαστε σε φίλους μουσικούς, όπως τονίζεις και εσύ).

 

Την γνώμη μου γενικότερα την έχω ξαναγράψει: σκληρό moderation στις Αγγελίες. Είναι ο μόνος τρόπος πιστεύω να παραμείνουν ανοιχτές και ελεύθερες για όλους (ακόμα και για περιστασιακά μέλη) και να μην δημιουργούνται παρατράγουδα. Δεν θα είχα αντίρρηση να επιβάλλονται και "ποινές" σε όποιον αδιαφορεί συστηματικά με τους κανόνες.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να πάρεις ένα τηλέφωνο δεν είναι τόσο μεγάλος κόπος αλλά το να πατήσει ή ο πωλητής ΤΟ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ή ο αγοραστής είναι......

 

ΝΑΙ γιατί τηλέφωνο έχει κανείς πάντα και παντού μαζί του, αλλά υπολογιστή και σύνδεση με το δίκτυο όχι   ;)

 

και δεν μιλάμε για κλείσιμο αγγελίας, μιλάμε για φάση που απλά ο πωλητής βρίσκεται σε διαπραγμάτευση ήδη με άλλο άτομο εκτός φόρουμ, και συνεπώς αυτός ο ενδιαφερόμενος έχει προτεραιότητα

 

έχεις λοιπόν εσύ την αξίωση σε μια τέτοια περίπτωση να τσακιστεί ο πωλητής να μπεί αμέσως στο δίκτυο και να ενημερώσει πως μιλάει ήδη με κάποιον, επειδή ΙΣΩΣ πάει κάποιος και πατήσει το "άμεση αγορά";;;

 

 

Εγώ αγοράζω γενικώς

 

είναι προφανές αφού βλέπεις τα πράγματα αποκλειστικα με γνώμονα το συμφέρον και το βόλεμα του αγοραστή, γι' αυτό πριν σε προέτρεψα (μάταια) να δεις το θέμα κι από την άλλη  πλευρά  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά κι ο καθένας βλέπει από την δική του σκοπιά τα πράγματα.....

Και γι αυτό και ζήτησα και την άποψή σας...... Μάλλον έχω άδικο αφού έτσι βλέπει προς το παρόν η πλειοψηφία.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου