Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για επιλογή ενισχυτών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαιρετω τους noiz-αδες....

 

θα ηθελα την γνωμη σας και συμβουλη σας για 2 ενισχυτες που θελω να αγορασω(1 κιθαρας-1 μπασου) για καποιον χωρο που στηνω...εχω στο μυαλο μου καποιους ενισχυτες αλλα το budget δεν σηκωνει τους συγκεκριμενους....θα ηθελα λοιπον να μου προτεινετε καποια αξιοπιστα μοντελα ,με καλο ηχο απο 400-750 ευρω.

  Στον χωρο θα γινονται προβες οσο και recording..το μοναδικο θεμα στο οποιο δεν εχω πολυ αποψη ειναι αυτο των ενισχυτων...

  θα ηθελα εκτος του preamp output ο ενισχυτης του μπασου να εχει και καποι καλο di output...exv katalhjeioi prow to paron sto κινεζικο gaidoyraki της EBS me τα 2 χ 12'' η σς καποιο behringer που μου αρεσε ο ηχος...για κιθαρα μαλλον προς τα modelling της vox με την λυχνια στην εξοδο.....αλλες προτασεις?? :) :) :) ::) ::) ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

για κιθάρα με λίγα χρήματα μόνο τους randall έχω βρει που κάθονται στα γούστα μου

οι σειρά rh είναι αξιοπρεπέστατη (είναι κεφαλή οπότε πρέπει να πάρεις και μια καμπίνα

με το budget σου)

 

για ενισχυτή μπάσου κοίτα για ashdown είναι αξιοπρεπέστατοι στα χρήματα τους

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξέρουμε και τι να προτείνουμε θα βοηθούσε να μας έλεγες τι στυλ μουσική παίζεις ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στηνω τον χωρο ενος ωδειου οπου θα υπαρχει τμημα μουσικης τεχνολογιας-προβων recording κ.τ.λ....ολα τα υπολοιπα τα ξερω πολυ καλα εκτοςψ απο το θεμα των...ενισχυτων....εννοω προσιτων γιατι το budget δεν ειναι πολυ μεγαλο....αρα δεν θελω καποιους πολυ εξειδικευμενους ενισχυτες για καποιο στυλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου πρότεινα τον Fender Super Champ XD για κιθάρα γιατί έχει μια ποικιλία πολύ καλών ήχων που νομίζω ότι θα είναι χρήσιμος σε ωδείο/στούντιο και τον Roland CB-100 για μπάσο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς ωδείο σημαίνει (και) αρκετή πιτσιρικάρία η οποία θα θέλει πρόβες, (στο λέω από πρώτο χέρι) οπότε έχε στο μυαλό σου, τη χρήση που θα γίνεται από όχι και τόσο εξειδικευμένα άτομα  καθώς και την ποικιλία των ήχων που θα χρειάζονται. Σκέψου κάποιον τρανζίστορατο ενισχυτή με ενσωματωμένα εφφέ,  τύπου line6 , marshall avt  κάτι τέτοιο μου έρχεται τώρα, θα σε βγάλει από τα δύσκολα...

ttp://www.myspace.com/trioaynan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου