Προς το περιεχόμενο

Αν γρατσουνίσετε την κιθάρα σας...


ReCoC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι μερικοί παρόλα αυτά που κάνουν σαν μανιακοί όταν γρατσουνίζεται η κιθάρα τους

 

Το ξέρω, το έχω ζήσει!!!! ;D

Κοίτα ,είναι όντως κάτι κιθάρες ,βασικά κυρίως οι γυαλιστερές τύπου kramer που δεν τους πάει η γρατζουνιά, αλλά είναι και άλλες τύπου Fender που η τελείως υποκειμενική δική μου άποψη είναι ΄πολύ ομορφότερες γδαρμενες,πχ η στρατοκαστερ του Gallagher. :)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

..που μικροσκισίματα και λοιπές εκδορές προσδίσουν στο οπτικό αποτέλεσμα.

 

Αν όμως γρατζουνίσεις την κιθάρα ΑΛΛΟΥ, όπως λέει ο κύριος στο link, τότε το κάνεις και τα παρακάνεις και δεν λες και κουβέντα σε κανέναν..!  ;D ;D

To keep you is no benefit. To destroy you, no loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κιθάρα μου την έχω ζωγραφίσει (το κεφάλι του Bob Marley όπως φαίνεται κ στο αβατάρ μου), το έσβησα, την έχω κατακοπανίσει σε στιγμές τρέλας κ.α. και πριν λίγες μέρες που άλλαζα χορδές παρατήρησα ότι δεν μοιάζει καθόλου με την κιθάρα που αγόρασα με τις οικονομίες μου πριν απο 5 χρόνια. Πήγα να απογοητευτώ. Αλλά όπως είπε κ ο boukas: "Πολεμικά μετάλλια" !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κιθαρες δεν ειναι για να τις εχεις στο stand η στο σκρινιο. Ειναι για να παιζονται. Οχι στο σπιτι με τις παντοφλες, αλλα ΠΑΝΤΟΥ.

Σε smokie joints, σε ανοιχτες συναυλιες, οταν εισαι χαρουμενος, οταν εισαι λυπημενος, ΠΑΝΤΟΥ.

Δε λεω να τις τραβολογαμε στα τσιμεντα για να γινουν relic (μεγαλη γυφτια) αλλα, προσωπικα μιλωντας ΚΑΘΕ σημαδι σε ΟΛΕΣ τις κιθαρες μου (και ειναι πολλα) εχει και την δικη του... ιστορια. Απο εντελως χαζη εως και τοσο σημαντικη ωστα να γινει τραγουδι.

Αν καποιος τωρα θελει την κιθαρα να αστραφτει καλυτερα να την βαλει σε γυαλα, διπλα στα χρυσοψαρα και στις αγαπημενες του-της φωτογραφιες

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν μια κιθάρα είναι ωραία ή όχι γρατζουνισμένη είναι εντελώς υποκειμενικό.Εξαρτάται το απο το σχήμα χρώμα και φυσικά τον ιδιοκτήτη.Για τα δικά μου δεδομένα,οι γρατζουνιές πάνε σε όσες κιθάρες δεν έχουν γυαλιστερά χρώματα κλπ,μου φάινονται πιο stoner.Όπως είπα εξαρτάται.

Τώρα κιθάρα παίζουμε,shit happens.

Άμα δε θες να σου γρατζουνιστεί την προσέχεις όσο πιο πολύ γίνεται αλλά πάντα θα υπάρχει μια μαμά να σου βάζει την kelly στη βάση με δύναμη κοπανώντας την,γρατζουνώντας την γωνία  >:( >:( , (μια καθαρίστρια μου είχε στερεώσει τις παρτιτούρες κιόλας ανάμεσα στις χορδές ??? ???)

Πολύ ωραίο το link φίλε! ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι η προσοχη στα πραματα μας ,οποιαδηποτε ειναι αυτα, εχει να κανει με

την ψυχοσυνθεση του καθενος , απο τις κιθαρες λοιπον μεχρι τα....παπουτσια

αλλοι προσπαθουν να τα εχουν σε αριστη κατασταση και αλλοι στο πρωτο δεκαημερο τα εχουν κανει ...για τα μπαζα

Φυσικα ενα οργανο που χρησιμοποιητε για χρονια ,οσο και να προσεξεις , καπου θα κτυπηθει καπου θα γρατζουνιστει .

Αυτο που με ενοχλει αφανταστα παντως ειναι το ....relic , δεν καταλαβαινω ακριβως τον λογο .....

Μηπως ο Χ παικτουρας θελει να δειξει οτι ειναι παλιος στο κουρμπετι  η΄ οτι εχει στην κατοχη του κιθαρα 25 ετων (γιατι τοτε ηταν καλυτερες  ;D)

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου