Προς το περιεχόμενο

Τελικά Υπάρχει Ελληνικό Ροκ


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίταξε φίλε Child of Story...

Κανένας δεν σβήνει εδώ ποστ, εάν αυτά δεν είναι υβριστικά, παραπλανητικά και εκτός κόσμιας συμπεριφοράς. Κανένας δε θα σβήσει τα ποστ σου.

 

Δεν έκανες κάτι κακό φίλε Child of Story. Ούτε έγινες κακός. Προς Θεού. Για κάποιες παραξηγήσεις ζήτησες συγνώμη και αυτό ίσα ίσα που δείχνει και ένα σωστό επίπεδο από μεριάς σου.

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με ΚΑΝΕΝΑ από εδώ.

Καλή σου συνέχεια..

Φιλίκά... ;)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλο ειναι να γινεται κριτικη ειτε καλη ειτε κακη σε ενα fοrυm.Αλλωστε η δημιουργια καποιου fοrυm πιστευω πως αποσκοπει στον διαλογο.Προσωπικα δεν θελω να επιβληθω ουτε και να δικαιολογηθω για οτιδηποτε. Απλα θελω να πω καποια πραγματα τα οποια μου φαινοντουσαν και μου φαινονται απλα απο την στιγμη που γινεται αναφορα στο μπλογκ. Οποτε θα ηθελα να απαντησω στα προηγουμενα. 1ον. Απο τα πιο ευκολα να μαθει καποιος ολη τη ζωη και το εργο του ασιμου μεσα απο τα αμετρητα αφιερωματα που υπαρχουν γι'αυτον στο ιντερνετ.Αν προσεξεις γραφω οτι αλλου θα βρουνε περισσοτερες πληροφοριες και οχι στο μπλογκ. 2ον. Εγω δεν γνωριζω προσωπικα τους γενια του χαους οποτε και πηρα τις πληροφοριες απο το wιpeουt. Δεν εγραψα ουτε φαντασιωσεις ουτε προσωπικες γνωμες. Και ναι,φυσικα και εχω ακουσει ολα τα συγκροτηματα που υπαρχουν στο μπλογκ και πολλα αλλα που δεν υπαρχουν ακομη στο μπλογκ. 3ον. Επειδη εχεις κολησει με τη γενια,αφου γνωριζεις τα παντα γι'αυτους θα μπορουσες να στειλεις πληροφοριες με ενα μαιλ ωστε οι πληροφοριες να ηταν ολοκληρωμενες,ειναι κατι το οποιο πολλοι το κανουν. 4ον. Rοck-εllιnιkο ειναι η διευθυνση του μπλογκ. Αναφερω και τους λευκη συμφωνια,mαgιc de spell, scοrιa κ.Α. επειδη εχουν δισκογραφια στα ελληνικα και εχουν συνισφερει στην ελληνοφωνη σκηνη. Και τελος, να σημειωσω ξανα πως δεν ειμαι εκπροσωπος του ειδους.Το γραφω και στο μπλογκ αυτο προς αποφυγη παρεξηγησεων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα κι από μένα!

Λοιπόν:

 

α. Η δουλειά που έχει γίνει σε αυτό το blog είναι όντως εκπληκτική. Παρά τις όποιες -λογικές και αναμενόμενες- ελλείψεις ή λάθη πιθανά έχει. Προσωπικά θα ήθελα να πω ένα μεγάαααααααααααααααααλο ΤΗΑΝΚS στο παιδί, γιατί έδωσε link να κατεβάσω το "Δημοσθένους Λέξις" (κι όχι "Λέξεις"  ;D) από τις "Ειδικές Δυνάμεις"!

Είναι από τους ελάχιστους Ελληνόφωνους Ροκ δίσκους που μου λείπουν από την συλλογή μου και τον ψάχνω πάνω από 10 χρόνια!!! Κάποτε, στην Θεσσαλονίκη μάλιστα  είχα γνωρίσει κι ένα παλιότερο μέλος τους που... ούτε αυτός τον είχε!!! Ευχαριστώ λοιπόν που τουλάχιστον έχω αυτή τη ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ διασκευή (που τόσα "ονόματα" αντέγραψαν και κακοποίησαν αργότερα), έστω και σε mp3

 

b. Ελληνικό Ροκ υπήρχε.... θα μπορούσε να υπάρχει... αλλά δυστυχώς πλέον ΔΕΝ υπάρχει! Ας είναι καλά οι Έλληνες "ενορχηστρωτές"και "παραγωγοί" (που χρησιμοποιούν το ίδιο... preset για mastering ανεξαρτήτως είδους μουσικής), και οι καλές μας εταιρείες. Όλοι αυτοί που καταφέρνουν ακόμα και το πιο "δυνατό" ή δυναμικό κομμάτι να ακούγεται στο CD αναιμικό, άνευρο, άγευστο, άοσμο, άχρωμο κλπ...

Με την λογική βέβαια του super market: να έχουμε κάτι για όλους, να μην ενοχλεί κανέναν, για να πάρουμε "πελατεία" από παντού!

 

Ναι βρε ηλίθιοι... μπορεί αυτό που βγάζετε να μην "ενοχλεί" ή "ξενίζει" κανέναν, αλλά δεν πορώνει και κανέναν ώστε να σκάσει το 20άρικο να το αγοράσει!

Πότε θα καταλάβουμε επιτέλους ότι... δεν υπάρχει φαγητό που να αρέσει σε όλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λύπη μου διαπιστώνω τα παρακάτω:

 

- Ότι το link που έβαλα προκειμένου να παραπέμψω σε μία αξιόλογη δικτυακή προσπάθεια, έχει γίνει πεδίο αντιπαραθέσεων και προστριβών.

 

- Ότι ο υπεύθυνος του δικτυακού τόπου για τον οποίο συζητάμε, έχει αρκετά links προς παράνομα διακινούμενο μουσικό υλικό, κάτι που αντιτίθεται στους κανονισμούς του φόρουμ αλλά και τα προσωπικά μου ήθη και έθιμα.

 

- Ότι αντί να γίνεται συζήτηση επί του αντικειμένου, έχουμε ανοησίες (και πάλι). Με αποκορύφωμα την τοποθέτηση του johnlight ότι ελληνικό ροκ δεν υπάρχει επειδή οι σύγχρονοι παραγωγοί χρησιμοποιούν το ίδιο mastering plugin, άποψη στην οποία απονέμω το βραβείο "Γκουέρνικα 2008". Είδες johnlight που σε στάμπαρα με απόλυτη ακρίβεια ως κομιστή των ηλιθιοτήτων που διανέμει γνωστό αθηναϊκό mastering studio;

 

Κατόπιν όλων αυτών των φαιδρών, το thread κλειδώνεται και σε 24 ώρες θα διαγραφεί πλήρως διότι παραπέμπει σε παράνομα διακινούμενο μουσικό υλικό. Οποιαδήποτε προσπάθεια για περαιτέρω δημόσια συζήτηση γι΄αυτό το thread θα διαγραφεί επίσης. Τα όποια σχόλια σας, παρακαλώ μόνο με π.μ.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου