Προς το περιεχόμενο

κατασκευη..κουτιου για κεφαλή fender


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο εδω μεσα θα μπορουσε να μου δωσει οδηγιες ή να μου προτεινει καποιον ξυλουργο για να τοποθετουσα το..κυκλωμα ενος fender twin reverb σε ενα..κουτι που θα μου εφτιαχνε καποιος..

για να εξηγησω τωρα εχω εναν combo twin reverb τον οποιο τον συνδεω παντα με ενα electrovoice ηχειο που το αγορασα ξεχωριστα.τα ηχεια που εχει ο combo ειναι 2 eminence 150watt αλλα προτιμω το electrovoice.

αρα κατεληξα οτι θελω να κανω ας πουμε κεφαλή τον twin και τα 2 ηχεια και την καμπινα που θα μου μεινει στα χερια να την δωσω.

αυτο θα με βοηθησει και στις μεταφορες(για να παιξω με τον combo fender κουβαλαω αυτον αλλα και το ηχειο EV..) αλλα και δεν θα χρειαζεται να εχω 2 ηχεια περιττα σε μια καμπινα και να κανω συνεχεια την συνδεση combo twin reverb με καμπινα ξεχωριστη..

οποιος..καταλαβε και μπορει να με βοηθησει στο πως θα μπορουσε να κατασκευαστει ενα τετοιο κουτι ευχαριστω.(ο κουρμπης μου ειπε οτι ειναι πανευκολο αλλα δεν κανει αυτις τετοιες δουλειες αλλα καποιος ξυλουργος πυ θα μπορουσα να βρω :wink: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα.καθ οτι μενω μονιμα ζακυνθο δεν μπορω να σε βοηθησω .παντως θα προτεινα να πας σε καποια εταιρεια οπως η ομικρον ασ πουμε και να παραγγειλεις μια αλουμινενια κατασκευη με επενδυση σε μορφη κλειστου rack. το εχουν κανει πολλοι τραγουδιστες στο μαγαζι που δουλευω για τις φετες προενισχυσης των μικροφωνων τους.αληθεια!

σκεφτομουν για το evm12l της electrovoice για μενα.αυτο πηρες?αν οχι ποιο?και απο που?τιμη?

ελπιζω να βοηθησα

&

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυ βαρης στη μεταφορα ενας combo fender ρε γαμωτο και επειδη τον μετακινω συχνα με βολευει παντα η λυση κεφαλης-καμπινας.(χωρανε πιο ευκολα στο αμαξι και ειναι πιο ελαφρια :wink: )και αν κανω αυτο που λες Ακη θα πρεπει να παρω αλλο ενα EV και δεν ειναι και πολυ φτηνα και ουτε ειμαι για πολλα..ξοδεματα τωρα μετα την αγορα της..ακατανομαστης.

spimav θα το κοιταξω αυτο που μου ειπες.thanks!

εχω παρει ενα που ειναι 12" 200watt απο τον κουρμπη και αν θυμαμαι καλα εκανε γυρω στα 350ευρω μπορει και λιγο παραπανω δεν θυμαμαι αλλα ηταν ηδη μεσα σε μια καμπινα mesa boogie.ειναι το καλυτερο ηχειο που εχω παιξει μεχρι τωρα.στο στυλ που θελω για blues ειναι κορυφη σε συνδιασμο με fender amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ τυχερος που το πηρες μονο 350 ευρω (μαζι με την καμπινα!!)

το εχω ξαναπεί καλύτερο μεγαφωνο απο το ΕV12ML δεν προκειται να ξαναβγεί! :wink:

Αν βαλεις 2 απο αυτα στον Twin καλυτερα να αρχίσεις αρση βαρων γιατι θα ειναι ασήκωτος (τι να σου κανει το πολο... :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλεις 2 απο αυτα στον Twin καλυτερα να αρχίσεις αρση βαρων γιατι θα ειναι ασήκωτος (τι να σου κανει το πολο... :lol: )

 

:lol: :lol: :lol:

 

παντως οντως εχω παθει πλακα με αυτο το ηχειο ειδικα οταν παιζω με single coil μαγνητες.να σου πω την αληθεια πρπει να εκανε λιγο παραπανω απο 350 ευρω αλλα δεν θυμαμαι..τελοσπαντων.θα τον παω σημερα σε εναν ..δικο μου επιπλοποιο να μου φτιαξει ενα κουτι και θα τον κανω σαν κεφαλη :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω ξαναπεί καλύτερο μεγαφωνο απο το ΕV12ML δεν προκειται να ξαναβγεί! :wink:

 

:D Ποτε μη λες ποτε!!! :D

Η τεχνολογια προχωρα παντα μπροστα!!! :D

(οτι, σε πολυ φιλοσοφος και ετσι :lol: :lol: :lol: )

Εμενα μου αρεσαν πολυ οι ενισχυτες που ειχαν JENSEN CN12... πολυ attack στο καθαρο καναλι....(κατι που λατρευω στον ηχο ειναι το attack)

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα,το headroom του ΕV (πάνω απο 200w !!) και η ικανότητα του να μενει καθαρο ακομα και με τον ενισχυτη στο τερμα ειναι ανυπέρβλητα (βεβαια μια και ουσιαστικα ειναι μεγαφωνο PA με die cast frame αυτο το πληρωνεις με ΠΟΛΥ βαρος),το Jensen ειναι πολυ ωραιο μεγαφωνο αλλα αν παιζεις ΠΟΛΥ δυνατα & θες ΠΟΛΥ καθαρο ήχο "βρωμιζει",το EV δεν καταλαβαινει ΧΡΙΣΤΟ :!:

(η EMINENCE εχει βγαλει μια πολυ καλη απομιμηση του EV το DELTA PRO με 400w ισχυ & καλή τιμη που πλησιαζει πολυ τον ηχο του EV :wink: αλλα δυστυχως ειναι ΑΚΟΜΑ πιο βαρυ :cry: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα μου εφτιαξε ενας φιλος το..κεφαλακι το twin αλλα σκεφτομαι να το βαψω,να του περασω βερνικι δεν ξερω...καμια ιδεα;;

να καποιες φωτο..το...χερουλι ειναι προσωρινο :P

 

98622520319b2f452cd432a0f597fd267f1416b4fce2042cc5e1d3b5.jpg

 

925209382b93feed843d558b3632d64863ee5d715adbfc2e782ae01c.jpg

 

50318897ff1a0e8f33dfd856af74411e5393dfa915049601e49b4fce.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου Τάκη

 

Προτάσεις

 

Α) Βάλε αντί για ένα χερούλι δυο αλλά vox κάνει καλό στη μέση!!! (επειδή μάλλον θα τον κουβαλάς συχνά :))

 

Β) Ρίξε μια ματιά κάπου στο μέσο της σελίδας θα δεις φώτο από custom Limited Edition Hot Rod Deluxes in a polished maple δες φώτο από3tone.jpg3waysunburst αυτό θα σου πρότεινα!!!!

 

Γ) Κόψε ένα κομμάτι από το μπροστινό καπάκι και βάλτου πλέγμα όπως αυτό στην παραπάνω φώτο.

 

Υ.Γ Σαν SRV junkie πιστεύω θα σου αρέσει η ιδέα......θέλω σκαλιστώ credit στην πίσω μεριά του ενισχυτή :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου