Προς το περιεχόμενο

υπαρχη καποιο καλο site που να μπορεσω να κατευασω free vst-plug-ins???


ontheflow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας παιδια! ψαχνω εδω και πολυ καιρω ενα site που να μπωρο να κατεβασω free vst plug-ins αλλα δεν βρισκω κατι...μαλον δεν ψαχνω καλα... ξερετε καποιο site που θα μπορουσα να κατεβασω??? βασικα ψαχνω να βρω vst κομπρεσορα για φωνη για της ηχογραφισεις φωνης μου αλλα και αλλα vst οπως reverb,dalay,normalazer,klp...

πιστευω να βρεθη καποιος να βοιθηση... :)

ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαρφιτσωμένο στο ίδιο section που πόσταρες (Computers) είναι αυτό:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=738.0

 

Πιστεύω ότι θα σε καλύψει...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντοντ γουόρι... Aν ενδιαφέρεσαι και για δωρεάν soft synths, αυτό μου ήρθε στο μυαλό (ένα top 10 από ψηφοφορία αναγνωστών του περιοδικού Computer Music): http://www.noiz.gr/index.php?topic=153198.msg175095#msg175095

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παρα πολυ!!! αλλα ειναι παρα πολα... δεν υπαρχει ενα σιγκεκριμενο site που να εχει μονο free vst??? γιατη απο οτη βλεπω ειναι εμπορικα τα ποιο πολα... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι το ειχα δει αλλα δεν εβγαζα ακρη στο site... βασικα ψανχω 3 σηγκεκριμενα πραγματα:

κομπρεσορα για φονη, normalizer & reverb...

ευχαριστω καθε βοϊθια δεχτη... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πήγαινε στο παραπάνω λινκ (kvraudio.com), Και βαλε στο SEARCH τα "compression", κλπ... Ψάξε λίγο, δοκίμασε κάποια και θα βρεις αυτά που θέλεις τελικά. Να σου τα φέρουμε στο πιάτο, μου φαίνεται λίγο... δύσκολο! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ βρηκα ακρη φιλε μου να σε καλα! αλλα θα μπορουσες να με βοιθησεις λεγοντασμου μηπος τη κομπρεσορα θελω για να περναω την φωνη μου απο το μικροφονω???(κομπρεσορα για φονη....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Να σου δώσω ένα παράδειγμα:

 

"Φιλε μου; Γράφω ένα κέιμενο, στα Ελληνικά! Τι λέξη πρέπει να βάλω;". Περίπου κάτι τέτοιο ρωτάς.

 

Κατέβασε 1-2. Διάβασε τις περιγραφές και τα reviews για να δεις ποια είναι για φωνή και ποια όχι. Γράψε ένα κομμάτι (να δούμε τι γράφεις γιατί, πχ, εγώ δεν εχω χρησιμοποιήσει ΠΟΤΕ comrpession! Γράφω 95% ορχηστρικά κομμάτια και δεν κολάει. Λίγο limiter σε μερικά, και ολική mastering suite. Και στις φωνές που γράφω είναι μία σοπράνο, που ΤΙ compression να βάλω).

 

Με λίγα λόγια, χωρίς να ξέρουμε τι γράφεις, δε γίνεται να σου δώσουμε συμβουλές.

 

ΚΑΙ ΠΑΛΙ: μην τα περιμένεις όλα στο πιάτο. 10 λεπτά πέρασαν που σου είπα να ψάξεις. Κάνε το καλά! Πάρε καμμια δυο μέρες κενό, δες τι βρήκες, κατέβασε 2-3, δοκίμασέ τα και μετά ρώτα πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου