Προς το περιεχόμενο

Φωνητικά και Ελληνικό ιδίωμα


bihlas87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ναι χαιρω πολυ ρε συ Μarathon οταν για χρονια οι δισκογραφικες πλασαραν τους Πυξ-Λαξ ως "ροκ μπαντα" και μεγαλωσε μια ολκληρη γενια με αυτη την ιδεα...λογικο ειναι να παιζουν φοιτητομπαντες Ιωαννιδη και να λενε οτι ο Ιωαννιδης(τυχαιο-τυχερο παραδειγμα) εχει και ροκ κομματια

Οχι ο Ιωαννιδης-Χατζηγιαννης-ΠυξΛαξ-Κατσιμιχα με στιχο ενα κιλοτακι κρεμεται απο τη μυτη μου στο ηλιβασιλεμα του αγνωστου παλιριακου μεταεγω μου (οτιναναι στιχος δηλαδη και καλα μου ψαγμενος)

δεν ειναι ροκ

 

Τα ξυλινα σπαθια (αλλο παραδειγμα)δεν ειναι Ροκ,αλλα στο Ροκ τα κατατασσουν

Οι Τρυπες Δεν ειναι Ροκ(Pank wanna be ισως)

 

Τα Πρασσειν Αλλογα θυμαμαι που κατι πηγαν να κανουν και τους ξεπαστρεψαν αρδειν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 245
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δηλαδη τι αλλο επρεπε να κανουν οι τρυπες ρε συ φιλε speedheel για να ειναι "ροκ"? να τρωνε νυχτεριδες?

 

Τα πρασινα αλογα τι πηγαν να κανουν και τους ξεπαστρεψαν τα..κυκλωματα? ωραια η προσωπικη σου γνωμη αλλα μην ξανοιγεσαι με τετοιες βαρυσημαντες δηλωσεις ...!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τι αλλο επρεπε να κανουν οι τρυπες ρε συ φιλε speedheel για να ειναι "ροκ"? να τρωνε νυχτεριδες?

 

Τα πρασινα αλογα τι πηγαν να κανουν και τους ξεπαστρεψαν τα..κυκλωματα? ωραια η προσωπικη σου γνωμη αλλα μην ξανοιγεσαι με τετοιες βαρυσημαντες δηλωσεις ...!

 

 

 

Boody, Boody, Boody...

Δεν έχει μάθει ΑΚΟΜΗ να αναγνωρίζεις έναν "παλαιοροκά" όταν τον συναντάς;

Ούτε ότι δεν ξέρει να γράψει σωστά τη λέξη Πανκ δεν σε έβαλε σε υποψίες;

Ο φίλος μας ο Speedheel προφανώς θεωρεί "ροκ" πολύ συγκεκριμένα πράγματα... δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι προς την κατεύθυνση των Deep Purple ή την κατεύθυνση των Jethro Tull.. αλλά λαμβάνοντας υπ'όψιν και σε ποιο φόρουμ είμαστε, μάλλον για AC/DC πάει το πράγμα...

 

Right ?

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

???

 

Προς τι η έκπληξη σεβαστέ Μπίχλα;

Είναι γνωστό ότι έχουμε πολλούς κιθαρίστες και λάτρεις του ηλεκτρικού δη και σκληρού δη και βρωμερού ήχου, αλλά ΟΧΙ από την πάνκ πλευρά...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως επειδη οι ac/dc, λογω απλοτητας αν θελεις, ειναι πιο κοντα στο punk απο τους deep purple και τους jethro tull (μη βαρατε) και επειδη οντως εχω καταλαβει οτι

έχουμε πολλούς κιθαρίστες και λάτρεις του ηλεκτρικού δη και σκληρού δη και βρωμερού ήχου, αλλά ΟΧΙ από την πάνκ πλευρά

μου εκανε εντυπωση το

λαμβάνοντας υπ'όψιν και σε ποιο φόρουμ είμαστε

αλλα μαλλον τους βλεπουμε τελειως διαφορετικα, εγω εστιαζω στη συνθεση και τους θεωρω απλους, ενω εσυ εστιαζεις στον ηχο και τους θεωρεις σκληρους...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Boody ουδεν σχολιον.Αν θεωρεις τους τρυπες Ροκ δικαιωμα σου.

 

Προς Eyeprotocol Καλα ρε φιλε δεν εχεις βαρεθει να μου τη λες?Αλλη δουλεια καλλιτερη δεν εχεις να κανεις?

Αν ειναι το Ροκ πολυ συγγεκριμενο πραγμα?Και φυσικα ειναι πολυ συγγεκριμενο πραγμα.Εκτος και αν εννοεις οτι Rock=Soft Rock=Glam Rock=Punk Rock=grunge κτλ κτλ οποτε παω πασο

Εκτος και αν η διαφωνια μας ειναι εκει

Τωρα απο την αλλη αν κρινεις τις γνωσεις ενος ανθρωπου και την αποψη του απο ενα ορθογραφικο τοτε τι να σου πω...

Α και που εισαι...Σε κανενα thread μου δεν ειρωνευτικα ,ουτε απαξιωσα κανενα.Μην το κανεις εσυ λοιπον.Σεβασου αυτους που postaρουν.Εκτος και αν δεν εχεις μαθει να σεβεσαι...

 

Οι Πρασσειν Αλλογα ηταν τυχαιο παραδειγμα,αλλα οτι ειναι πιο κοντα στο Ροκ απο τους Τρυπες ειναι δεδομενο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Πρασσειν Αλλογα ηταν τυχαιο παραδειγμα,αλλα οτι ειναι πιο κοντα στο Ροκ απο τους Τρυπες ειναι δεδομενο

 

Yπάρχει κάποια μαθηματική απόδειξη; Kάποια δημοσίευση σε peer reviewed journal έστω; Μην μας αφήνετε στο σκοτάδι!  :D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι το Ροκ πολυ συγγεκριμενο πραγμα?Και φυσικα ειναι πολυ συγγεκριμενο πραγμα.

 

Δεν θα το 'λεγα...

 

"Rock is a loosely defined genre", λέει εδώ... ::)

 

Και πέρα από την "rock music" υπάρχει το ροκ, ιδεολογία ολόκληρη...

 

Τέλος πάντων, απ' ότι βλέπω τσακώνεσαι με άλλον τώρα, οπότε θα περιμένω στην ουρά... Τι αστείος που είμαι... Με έκανα και γέλασα, REGARDS!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πρασσειν αλογα,μπλεξαν με ενα κυκλωμα αναδρασης και αυτο τους εφαγε.

oscillator.gif

 

Οι τρυπες ηταν wannabe Pank ,επειδη αδυνατουσαν να παιξουν Pang.

 

Pang.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου