Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο dv247 - ερωτήσεις


Ripen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας, θέλω να κάνω μια αγορά απο το dv247.

Το κόστος είναι £467.37, (542euro) με φπα 15%

(Θα πληρώσω το Αγγλικο φπα σωστά?)

 

 

6. How much does shipping cost?

 

    We use UPS Parcel Service

 

        * Austria, Czech Republic, Denmark, Finland, Greece, Italy, Poland, Portugal, Spain, Sweden: Charge is £15.65 (including VAT)*

 

    * Please note that non-UK shipping costs may vary depending on location and the size and weight of the goods. You will be contacted should this situation arise. Our European shipping charges cover one consignment only. With this in mind we do not part ship to non-UK addresses.

Για τα έξοδα αποστολής θα χρεωθώ μόνο £15.65 ?

 

Ποιά είναι η διαδικασία πληρομής-αποστολής?

Τί θα πρέπει να προσέξω?

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα πληρώσω το Αγγλικο φπα σωστά?

Οχι. Θα πληρώσεις ελληνικό ΦΠΑ, δηλ. το σύνολο θα είναι (542/1.15)x1.19 ευρώ συν τα μεταφορικά.

 

Για τα έξοδα αποστολής θα χρεωθώ μόνο £15.65 ?

Ναι.

 

Επίσης δε χρειάζεται να ανοίγετε νέο θέμα για κάθε τέτοια σας απορία. Υπάρχουν ήδη σχετικά θέματα στο "Η Αγορά". :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι έτοιμος να παραγγείλω έναν ενισχυτή fender..

Τον Hot Rod ή τον deluxe ή τον deville 212..

Αλλά μιας και το ποσό είναι μεγάλο το σκέφτομαι λίγο..

Είναι αξιόπιστο το συγκεκριμένο κατάστημα;

 

Απο την άλλη ο thomann είναι πιο σίγουρος δίνει 3 χρόνια εγγύηση αντί για ένα αλλά είναι περίπου 150 ευρώ πιο ακριβός..

 

Δηλαδή όσο έχει ο deluxe στον thomann έχει ο deville στο dv247...

 

Τι να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει ήδη τον hot rod deluxe κάποιες μέρες τώρα και από κει πήρα και την CP 60.. όλα μια χαρά και η εξυπηρέτηση τέλεια!!..απλά η κιθάρα έκανε να έρθει 10 μέρες..ωστόσο για ΦΠΑ κλπ θα σε γελάσω..

Ελπίζω να βοήθησα

Βαγγέλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ δε πληρωνουμε μονο όσο βλεπουμε στις τιμες?? πχ ενα προιν 450 λιρες ποσο βγενει με τα επιπλεον φπας?

γιατι αυτο?

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Θα πληρώσεις ελληνικό ΦΠΑ, δηλ. το σύνολο θα είναι (542/1.15)x1.19 ευρώ συν τα μεταφορικά.

Ναι.

 

Επίσης δε χρειάζεται να ανοίγετε νέο θέμα για κάθε τέτοια σας απορία. Υπάρχουν ήδη σχετικά θέματα στο "Η Αγορά". :)

 

Συμπληρωματικά:

 

Το 542 που αναφέρει το DV συμπεριλαμβάνει 15% Αγγλικό ΦΠΑ. Αν η καθαρή τιμή του είναι Κ, η τελική με ΦΠΑ Αγγλίας προκύπτει ως εξής:

 

Τελική Αγγλίας = Καθαρη + ΦΠΑ Αγγλιας = Καθαρή + Καθαρη*ΦΠΑ Αγγλίας = Καθαρη*(1+ΦΠΑ Αγγλίας) = Καθαρή*(1+0.15)= Καθαρή*1.15

 

Απλά: Τα=Κ*1.15

 

Άρα η Καθαρή τιμή είναι Κ=Τα/1.15

 

Για να βρούμε την Τελική με Ελληνικό ΦΠΑ: Τε = Κ * ΦΠΑε = (Τα/1.15)*1.19

 

 

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πότε σου βγάζει την ελληνική τιμή;

Εγώ έχω φτιάξει λογαριασμό με χώρα Ελλάδα,έβαλα τα προιόντα στο καλαθι κ πάω να πληρώσω και η τιμή είναι ακόμη ίδια...

 

 

Όσο αφορά την πιστωτική θα έχω πρόβλημα με Visa απο την Alpha Bank;Γιατί έχω διαβάσει για κάποια προβλήματα που είχαν μερικά μέλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τιμή θα την δείς στην μηνιαία Ανάλυση του Λογ/σμου της Κάρτας σου και αν διαθέτει η Τράπεζα σου άμεση ηλεκτρονική εξυπηρέτηση μέσω Internet/Phone Banking.

 

Της Εθνικής που έχω εγώ μέσα σε 1-2 λεπτά βλέπω στο Web-Banking το ποσό της δέσμευσης/χρέωσης.

 

Επίσης μπορείς να το υπολογήσεις με μικρή απόκλιση γνωρίζοντας την τιμή πώλησης της αγγλικής Λίρας από την Τράπεζα σου.

 

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εννοώ πότε θα υπολογίσει το ελληνικό φπα(19%)..

Τουλάχιστον να ξέρω σε λίρες τι θα πληρώσω ακριβώς..

 

Στο checkout το Vat παραμένει 15%...Δε νομίζω να σε χρεώνουν άλλο ποσό απο αυτό που εγκρίνεις στο checkout..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου