Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο dv247 - ερωτήσεις


Ripen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλη μια ερωτηση απο μενα :

 

Με ποια υπηρεσια αποστελονται τα πραματα απο το εν λογω καταστημα?

Αναφερει οτι τα στελνει με τη ups...στ σπιτι μου τηα ερθει η ups ή οι ταχυμεταφορες των ελτα..??

It's a long way to the top....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να συμπληρώσω και εγώ κάτι.

 

Επειδή έχω εταιρεία, πολλές φορές με συμφέρει να φέρνω πράγματα από τη ΕΕ αντί απο τους εδώ αντιπροσώπους, και πάντα πληρώνω με μεταφορά μετρητών μέσω τράπεζας.

 

Πληρώνω την τιμή των προϊόντων με το ΦΠΑ της αντίστοιχης χώρας αγοράς και τίποτε άλλο.

 

Την πρώτη φορά που ήθελα να κάνω εισαγωγή απο χώρα της ΕΕ, ρώτησα τον λογιστή μου και μου είπε ότι υπάρχει ένας ευρωπαϊκός νόμος όπου το ΦΠΑ πληρώνεται στην χώρα του πωλητή και όχι του αγοραστή. Και είναι λογικό, αφού το να αγοράζεις μέσω ιντερνετ από π.χ. Γερμανία, είναι σαν να έχεις πάει ταξίδι στην Γερμανία, να αγοράσεις εκεί μία κιθάρα και να την φέρεις στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ήρθε ο ενισχυτής(deville 212).Και παίζει πολύ καλά..Γενικά απο το κατάστημα έμεινα πολύ ευχαριστημένος.Είναι ισάξιο του thomann αν όχι καλύτερο..

 

Κάτι που με είχε προβληματίσει ήταν οτι μου είχαν δώσει 2 tracking number για 2 πακέτα των 12.5 κιλών και πίστευα ότι είχε γίνει κάποιο λάθος.

Αλλά τελικά ήταν το μεγάλο πακέτο του ενισχυτή και ένα μικρό πακετάκι που είχε αντάπτορα για την αγγλική

μπρίζα.Το βάρος δεν είχε σχέση με το τι έγραφε το tracking της ups...Απλά δε μπορούσαν να ανοίξουν τον κουτί του ενισχυτή για να τον βάλουν μέσα και στείλαν τον αντάπτορα χωριστά..Οπότε αν σας συμβεί μην τρομάξετε όπως εγώ.  ;D :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστάλη στις: 07:25 - 19/12/08

Στάλθηκε από: oselifer 

Τελικά ήρθε ο ενισχυτής(deville 212).Και παίζει πολύ καλά..Γενικά απο το κατάστημα έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

 

Mε τι κάρτα αν επιτρέπεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Alphabank Visa Bonus...

 

Κ ήρθε με τη Ups κ όχι με την speedex που λέει κάποιος παραπάνω..

 

Επίσης η παράδοση πήρε ακριβώς 7 μέρες απο την παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Alphabank Visa Bonus...

 

Κ ήρθε με τη Ups κ όχι με την speedex που λέει κάποιος παραπάνω..

 

Επίσης η παράδοση πήρε ακριβώς 7 μέρες απο την παραγγελία.

 

Έκανα και εγώ μια αγορά από dv247, στις 17/12, με όλα τα πράγματα in stock. Εδώ και δύο μέρες μου γράφει: 

    * Order Status:  New

 

    * This order request has been received.

 

αλλά στην κάρτα (που είναι προπληρωμένη eurobank visa) δεν έχει χρεωθεί τίποτα.

Να αρχίσω να ανησυχώ?

Εσένα το Order Status  άλλαξε αμέσως? μήπως θυμάσαι πως εξελίχθηκε στην διάρκεια των 7 ημερών της παραγγελίας?

 

παρεπιπτόντως όπου δεν έχει δικό της δίκτυο η  Ups συνεργάζεται με την  speedex

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο βήμα είναι να σου γράψει Order Confirmed και μετά fully shipped..Αλλά εμένα όλα αυτά γίναν την πρώτη μέρα..Δεν ξέρω γιατί αργεί εσένα..

 

Κάτι που μου συνέβη είναι οτι τα email που μου στέλναν πήγαιναν στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία του yahoo mail και άργησα να τα δω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο βήμα είναι να σου γράψει Order Confirmed και μετά fully shipped..Αλλά εμένα όλα αυτά γίναν την πρώτη μέρα..Δεν ξέρω γιατί αργεί εσένα..

 

Κάτι που μου συνέβη είναι οτι τα email που μου στέλναν πήγαιναν στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία του yahoo mail και άργησα να τα δω..

 

ηκάρτα σου χρεώθηκε από την πρώτη μέρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,χρεώνεται τη στιγμή που θα δεις το confirm.

 

Ίσως θα ήταν καλή ιδέα να τους πάρεις ένα τηλέφωνο αν μιλάς αγγλικά;

Εκτός κ αν έχεις πάρει πολλά πράγματα οπότε έχει μια λογική η καθυστέρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου