Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο dv247 - ερωτήσεις


Ripen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πήρα ενισχυτή 25 κιλά και πλήρωσα 16...

 

Αλλά αμα βάλεις τα πράγματα στο καλάθι και πάς στο checkout σου βγάζει και τα μεταφορικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το δικο μας ΦΠΑ ειναι 19%. Το Αγγλικο 15%. Αυτο σημαινει οτι αν ας πουμε αγοραζεις κατι των 500 ευρω, με 19% ΦΠΑ σου ερχεται 595. Με 15% σου ερχεται 575. 20 ευρω διαφορα ολο και ολο. Δηλαδη ψιλοαμελητεα.

 

Η ουσιαστικη διαφορα τιμων οφειλεται στην απιστευτη ενδυναμωση του ευρω εναντι της λιρας που συμβαινει εδω και μερικους μηνες και πολυ πιο εντονα εδω και κανα 15νθημερο. Τωρα πια το ευρω σου αγοραζει περισσοτερες αγγλικες λιρες απο οτι παλια, προσεγγιζοντας το ενα ευρω η μια λιρα  :  (http://www.reporter.gr/default.asp?pid=16&la=1&art_aid=192495). Ετσι, τα πραγματα που πουλαει ο αγγλος (με βαση τη στερλινα) σου στοιχιζουν φτηνοτερα εξαιτιας της καλυτερης για μας σχεσης μετατροπης σε ευρω.

 

Σωστότατος!

Έχω βάλει κάποια πράγματα, (μελλοντικές αγορές),  στα ''favourites" στο DV247 και παρακολουθώ τις τιμές τους κάθε βδομάδα.

Έχει πλάκα πως κατεβαίνουν οι τιμές από βδομάδα σε βδομάδα!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω εγω μια ερωτηση τωρα... αυτο που γραφει "usually shipped in 3-12 working days" καταλαβαινω τι σημαινει αλλα ειναι το προιον σε stock ή δεν ειναι; Δηλαδη αν παραγγειλω ενα προιον τωρα κιολας που γραφει αυτο το πραγμα θα μου ερθει κανονικα απο 3 εως 12 εργασιμες μερες; Ή θα μου πουν, οχι ηταν out of stock και αλλα τετοια καλα;

 

Ποια ειναι ακριβως η διαφορα δηλαδη του "in stock" απο το "usually shipped in 3-12 working days";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stock=αμεσα παραδοτεο

 

usually shipped in 3-12 working days=oχι αμεσα παραδοτεο,το παραγγελνουν αυτοι απο τον αντιπροσωπο και στο στελνουν μολις το παραλαβουν.

 

συνηθως σε στοκ υπαρχουν οι..."ταχυκινητοι" κωδικοι .

 

btw το customer service τους (αν τηλεφωνησετε) ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ.

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν ρωτας τους ιδιους?Σιγουρα απο εμας καλυτερα θα ξερουν....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε με ποια χρεωστική κάρτα μπορώ να κάνω αγορές από το dv ? :)

 

Γιατί δεν κάνεις μεταφορά χρημάτων?

 

Αυτό έκανα μόλις τώρα. Τους πήρα τηλ (0044 845 0777 247) μίλησα με κάποιον Kevin, μου είπε να του στείλω mail με shipping address, θα στείλει απάντηση με τον λογαριασμό τραπέζης, θα του βάλω τα λεφτά και done!

 

Aν δεν θες να μιλήσεις αγγλικά μπορείς να τους στείλεις κατευθείαν mail.

 

just a thought..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Γιατί δεν κάνεις μεταφορά χρημάτων?

 

Αυτό έκανα μόλις τώρα. Τους πήρα τηλ (0044 845 0777 247) μίλησα με κάποιον Kevin, μου είπε να του στείλω mail με shipping address, θα στείλει απάντηση με τον λογαριασμό τραπέζης, θα του βάλω τα λεφτά και done!

 

Aν δεν θες να μιλήσεις αγγλικά μπορείς να τους στείλεις κατευθείαν mail."

 

Αυτό έκανα κι εγώ και μόλις παρέλαβα τα :

Apogee roseta , Samplitude 10 Pro & UAD2 Quad … :) :) :) ;D ;D ;D 8) 8) 8) :P :P :P

Επικοινώνησα με email  , έκανα τη μεταφορά των χρημάτων (χωρίς φπα ;)), και μέσα σε οκτώ μέρες τα είχα στα χέρια μου !!! ;D ;D ;D

 

αααα.... για να "δει" η τράπεζα τους τα χρήματα θέλει 2-3 εργάσιμες...

άρα τα είχα σε...10 μέρες ...

αλλά και παλι :  ;D ;D ;D ;D ;D 8) 8) 8) :) :) :) :D :D :D ;D ;D ;D

 

 

www.myspace.com/nikosksidis

www.nikosxidis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το ελεγα εδω και καιρο οτι οι τιμες τους δεν παιζονται  ;D

 

για καποιον που ρωτησε σχετικα με καρτα, την αγορα μου την εκανα με προπληρωμενη Visa Eurobank - κατα τη γνωμη μου η πιο ασφαλης λυση σχετικα με online αγορες.

 

γενικα απο το dv247 ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο service και απο τιμες και απο ποικιλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου