Προς το περιεχόμενο

προτάσεις για Audio Interface?


sagan_gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά,

Εδώ και 2 περίπου χρόνια έχω και χρησιμοποιώ την Μ-AUDIO Fast Track Pro (USB) με iMac και Logic Pro.Τελευταία χρειάστηκε να κάνω ηχογράφηση και παρατήρησα ένα super ενοχλητικό white noise από τις mono εισόδους της κάρτας,ανεξάρτητα από το αν είχα συνδεδεμένο μικρόφωνο.Ο θόρυβος αυξάνεται όσο πιο δεξιά γυρίζω το knob του input level.Η κάρτα λοιπόν βγήκε προβληματική (κατέληξα στο συμπέρασμα και μετά από πολλές ερωταπαντήσεις στο forum της M-AUDIO) και πρέπει να πάρω καινούργια.

Λοιπόν,οι προδιαγραφές μου είναι:

1.Το κόβω για firewire.Γιατί να μένουν αναξιοποίητες οι θύρες του αγαπημένου μου Mac...

2.Από inputs,θα παίζει mic,μια ηλεκτρακουστική που αγόρασα πρόσφατα και ένα ντραμοκούτι (βγάζει και digital audio εκτός από απλό καρφί).Άντε και κανά synth στο κοντινό μέλλον.Ας έχει και fantom power,δεν θέλω να πάρω ακόμη pre amp.

3.Από outputs,δεν χρειάζομαι τπτ τρελό.Ένα ζευγάρι active monitors έχω.

4.Ε,και ένα MIDI in/out να υπάρχει.

5.Διαθέτω μέχρι 250-300 ευρώ.

Περιμένω προτάσεις,

Ευχαριστώ πολύ παιδιά  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα παραπάνω, αυτή είναι κορυφή για τον Mac σου απ' ότι ξέρω.

 

http://www.dv247.com/invt/45966/

Εάν είναι να φτάσει εκεί, πάει λίγο παραδίπλα...και καθάρισε για πάντα. Εγώ αυτή έχω και δεν ξαναασχολήθηκα. Μια φορά αγοράζεις κάρτα, αξίζει το κάτι παραπάνω

http://www.dv247.com/invt/55252/

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ...ναι,καλές και οι 2 είναι,η 2η όμως ξεφεύγει κάπως -450 ευρώ...

Από εμφάνιση πάντως η 1η φυσάει.Και έχω ακούσει ότι είναι πολύ ΟΚ με Logic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου