Προς το περιεχόμενο

Διασημοι solid state amp users & λάμπα vs. solid state (πάμε πάλι)


ex-geomor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 136
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάποιος τα πήρε  ;D ;D

:)

 

ναι....... και δεν έπρεπε.

Όμως νευριάζω.... ας πω ένα παράδειγμα για εμένα: επειδή ακούω μουσική απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, αυτό δεν μου δίνει τις γνώσεις να μπω σε ένα φόρουμ όπου γράφουν άνθρωποι που ασχολούνται με ηχοσυστήματα πχ και να τους πω το ΑΠΟΛΥΤΑ αντίθετο απο αυτό που οι ίδιοι λένε οτι ισχύει.

Αυτό είναι όμως το ίντερνετ.... αυτό είναι το καλό του και το κακό του συνάμα... να μπορώ να πάω στους χαϊφάιδες και να τους πω τα δικά μου, να μπω σε φόρουμ αυτοκινήτου και να πω τα δικά μου (και ας είμαι ενας απλός οδηγός) κ.ο.κ.

Κακώς λοιπόν νευριάζω.... δεν ξαναλέω τίποτα για αυτό το θέμα (έπρεπε να το τηρήσω απο χθες.. το δις εξαμαρτείν κλπ κλπ)

:)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα frunoblax μην τα παιρνεις, επειδη "καποιοι" λενε πραγματα με τα οποια δε συμφωνεις. Που εχει παει το "κουβεντα κανουμε". Αν δεν γουσταρεις(γιατι περι αυτου πρεπει να ειναι οταν παιζεις σκεφτεσαι κ αναπνεεις με την κιθαρα σου) συμπληρωσε τη φραση μονος σου. Σε πειραζει που εγω τρελαινομαι με τον triaxis/brunetti τρελαινομαι κ με το pod τρελαινομαι κ με το tech21 μου? Tρελαινομαι να παιζω κιθαρα οχι να μαχομαι για το ποια "σχολη" εχει δικιο.

 

τον krank δεν τον εχω ακουσει αλλα δεν ειναι κ μια γνωμη του παιδιου την οποια ακουω για πρωτη φορα. Ουτε μονο για αυτο ακουω. Λιγοι ειναι αυτοι που εχουν πει οτι ο valveking π.χ. εχει σα τρανζιστορατο πεταλαδικο high gain???

 

Απλα πολλα απο αυτα που διαβασα στο noiz παλια κ επρεπε να ισχυουν σαν κανονες δε τα βρηκα μπροστα μου κ μαλιστα αν παραγγελνα (παλιοτερα) απο ιντερνετ κατι χωρις να το ακουσω, τωρα θα εκλαιγα λεφτα (κοντεψα)(που δεν το εχω κανει ποτε με τα κιθαριστικα ευτυχως). Μικρος κ παρορμητικος αλλα ποσα παιδια απο δω μεσα βρισκονται στην ιδια κατασταση κ λενε κ ευχαριστω αυτο θα παρω οταν προτεινεις ενα δυο μοντελα. Αν το παραγγειλουν κ δεν τους κανει(κ μη μου πεις οτι ειναι απιθανο)? Εχουν τοσα λεφτα οσα εχεις εσυ στα 16-18 τους?

 

αυτο που παντα θεωρουσα σωστο ειναι οτι ακους καλο κ λιγοτερο καλο αν το θες πιο ευγενικα ηχο, απο πολλα μηχανηματα. (Ουπσ πιο λαμπα κι απο λαμπα ή πιο τρανζιστορ απο τρανζιστορ!). Μπορει να το πεις γενικευση αλλα το θεωρω πιο ασφαλες απο το να λεω οτι με οποιοδηποτε λαμπατο τελειωσα σε σχεση με οποιοδηποτε τρανζιστορατο.) Κοινως προτιμω να εχω τα αυτια μου ησυχα παρα τη συνειδηση μου κ φυσικα αυτο μπορει να παει κ παραπανω απο το 2010.

 

Δηλαδη ανοιξαμε κι ενα thread για το αν ειναι οντως o blackstar αμιγως λαμπατος η υβριδικος. Δηλαδη αν εχει τελειο ηχο κ τελικα αποδειχτει υβριδιο τον αποτινασουμε???Η μηπως οι πρωτοι peavy classic που ειχαν ss preamp κ tube power amp κατευθειαν τρωνε πορτα.

 

 

Ρε σεις δεν θιγει κανενας τις αγορες σας τοσο καιρο!!!

Απλα πολυ πιο απλα επειδη το λεει ο κος frunoblax κ ο Superfunk δε χρειαζεται απευθειας να αναγεται σε σουπερ συμβουλη για νεους. Οπως κ οτι γραφω εδω.

 

Δηλαδη τι? Γραφουμε κατι στο noiz κ κατευθειαν γινομαστε μηχανοπατερες???Το να γραψεις την αποψη σου βοηθαει απο μονο του. Το αν θα την ασπαστει ειναι θεμα του καθενος.

 

Δε φτανει που εχουμε ενα "χωρο" να τα λεμε δε θα τον αναγουμε σε πεδιο μαχης. Ποσο ευκολο ειναι να μαζευτουν τοσοι τυχεροι ανθρωποι (γιατι ειναι ευτυχια να υπαρχει τοση προσφορα σε αποψεις μαζεμενη κ τοσα μηχανακια που εχουν τα παιδια) σε μια καφετερια ενα σπιτι ενα σοτυντιο να τα πουνε? Αδυνατο θα το ελεγα. Εδω γινεται.

 

 

 

frunoblax

δώ το ζήτημα ΔΕΝ ειναι Ολυμπιακός-Παναθηναικός, είναι ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ προς τους νεότερους που ψάχνονται και έχουν να μάθουν πράγματα απο εδώ μέσα.

ΔΕΝ φταίμε εμείς που ΔΕΝ έχουν κάποιοι την δυνατότητα να ακούσουν.

 

Ποτε δεν ηταν το ζητημα ολυμπιακος παναθηναικος. ουτε χρηματων(εχω δει το gear list σου). δε σε αμφισβητει κανενας. Εσυ τι προσπαθεις να πεις ακριβως? Να ξανανοιξουμε thread με ξυλα???

 

απαντω απλα to set the record straight Superfunk

 

Απο οτι βλεπω αυτο προσπαθεις να κανεις συνεχεια. Μην το κανεις. Εισαι moderator. Μη συμμετεχεις τοσο πολυ. Εισαι γνωστος. Ειναι σαν να γραφει ο καραμανλης στο βημα. Τα περισσοτερα σχολια ειναι δικα σου κ δικα μου. Και μαλιστα επανειλημενα λεω οτι δε διαφωνω μαζι σου σε αυτα που λες ουτε κ συμφωνω 100% σε καποια...Δε ειναι "κοντρα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Επειδή κάποιοι έχουν κάνει την τρομερή μουσική διαδρομή κρεβατοκάμαρα-ίντερνετ-προβάδικο του Μήτσου...

  ;D ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το κανεις. Εισαι moderator. Μη συμμετεχεις τοσο πολυ. Εισαι γνωστος.

 

δηλ.θα μου πεις και τι ΠΡΕΠΕΙ να κανω? :o :o

 

Συγγνωμη να σου κανω μια ερωτηση?

 

ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΣΑΙ?(Και ποια ακριβως ειναι τα credentials σου?)

 

Γιατι σιγουρα θα πρεπει να εχει ΜΕΓΑΛΗ πειρα απο τη ζωη,εξαιρετικες κοινωνικες "περγαμηνες" και ΠΟΛΛΕΣ γνωσεις για να ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙΣ καποιον (οποιονδηποτε οχι μονο εμενα) πως να...συμπεριφερεται....πως να γραφει και φυσικα να απαιτεις να μη μιλαει (οταν μιλας εσυ)

 

Επισης ειναι ΝΤΡΟΠΗ να κατηγορεις για ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ανθρωπους που δεν γνωριζεις καν τι ειναι και τι κοπο εχουν κανει για να ειναι αυτοι που ειναι (δεν μιλαω για εμενα μιλαω για τον Fruno που τον εβγαλες και..παραπληροφορητη... :o)

 

Το ΙΔΙΟ το thread ειναι παραπληροφορηση φιλε μου μια και ξεκιναει με μια ΑΠΙΘΑΝΑ ακυρη λιστα "χρηστων" ss ενισχυτων (μια και το 90% των χρηστων αυτων επαιξε με ss περιπου για το 0,00001% της συνολικης καριερας του...)

 

Σου ξαναζηταω λοιπον ΕΛΕΟΣ και για ΑΚΟΜΑ μια φορα ...εκπλιπαρω ;D τα νεα παιδια που διαβαζουν το φορουμ και ψαχνουν να βρουν τον κιθαριστικο τους ηχο να αγνοησουν αυτα που λες και να ακολουθησουν τον...μονο ...σιγουρο και παραδοσιακο δρομο για να βρουν την ηχητικη κιθαριστικη ... νιρβανα ;D και αυτος ο δρομος ειναι στρωμενος με ΛΥΧΝΙΕΣ και ΜΟΝΟ λυχνιες..(πως ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ καλη συνταγη μαγειρικης ξεκιναει με ενα "τσιγαριζουμε σε αγνο παρθενο ελαιολαδο ενα κρεμμυδι" ;D ετσι και ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ καλη κιθαρο-ηχητικη συνταγη  ξεκιναει με ενα "συνδεουμε την κιθαρα μας με εναν καλο λαμπατο ενισχυτη")...

 

Αποσυρομαι τωρα γιατι εχω να...κυβερνησω τη χωρα ;D

 

Κ.Καραμανλης..

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Αποσυρομαι τωρα γιατι εχω να...κυβερνησω τη χωρα ;D

 

Κ.Καραμανλης..

...

 

Πρόεδρε, να κάνεις κάτι και με τα τελωνεία. Δεν την παλεύουν μία και μας έχουν γ@$%^& και μας τρώνε τα λεφτά άδικα.

Με τη λύρα τι φάση θα παίξει? Ψήνομε να παραγγήλο από DV. Να περιμένω???????? Pleaaaase help!!!!!????? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε geofet, επέτρεψέ μου να σου πω ότι η κουβέντα κάνει κύκλους και γίνεται αφόρητα βαρετή μιας και δεν προστίθεται τίποτα καινούργιο, και ότι για αυτό πιστεύω ότι ευθύνεσαι κυρίως εσύ που γράφεις κατεβατά με τα ίδια και ίδια, και που μερικά μαργαριτάρια που απευθύνονται δεξιά-αριστερά πρέπει να απαντώνται, κυρίως γιατί οι λανθασμένες εντυπώσεις δημιουργούνται πολύ ευκολότερα από τις θετικές και εμπεριστατωμένες. Αν κάποιος όντως συνεχίζει να διαβάζει αυτό το θρεντ, πρέπει να του δοθεί το βραβείο Σαδομαζόχ 2008-2009. Και ειλικρινά το θεωρώ χαράμισμα χώρου του Νόιζ (μιας και γράφτηκαν άπειρα από όλους) και θα εισηγηθώ το κλείδωμά του. Είναι ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ του δικαιώματος λόγου. (Σημείωση: αυτό γράφτηκε πριν το κλείδωμα και δεν πρόλαβα να εισηγηθώ τίποτα!!  ;D ;D ;D)

 

Tρελαινομαι να παιζω κιθαρα οχι να μαχομαι για το ποια "σχολη" εχει δικιο.

 

Κι εγώ αλλά ξέρω ότι ένα Υugo δεν θα το πάρω στο... Ράλι Ακρόπολις.

 

Απλα πολλα απο αυτα που διαβασα στο noiz παλια κ επρεπε να ισχυουν σαν κανονες δε τα βρηκα μπροστα μου κ μαλιστα αν παραγγελνα (παλιοτερα) απο ιντερνετ κατι χωρις να το ακουσω, τωρα θα εκλαιγα λεφτα (κοντεψα)(που δεν το εχω κανει ποτε με τα κιθαριστικα ευτυχως). Μικρος κ παρορμητικος αλλα ποσα παιδια απο δω μεσα βρισκονται στην ιδια κατασταση κ λενε κ ευχαριστω αυτο θα παρω οταν προτεινεις ενα δυο μοντελα. Αν το παραγγειλουν κ δεν τους κανει(κ μη μου πεις οτι ειναι απιθανο)?

 

ΚΑΚΩΣ! Έχει ΜΑΛΛΙΑΣΕΙ η γλώσσα μας ότι ΠΟΤΕ δεν αγοράζουμε κάτι που δεν έχουμε δοκιμάσει οι ίδιοι. Και ΠΟΥ το είδες γραμμένο ότι αυτά που διαβάζεις στο Νόιζ είναι ΚΑΝΟΝΕΣ;  :o ::) ::) Για όνομα επιτέλους...

 

Δηλαδη ανοιξαμε κι ενα thread για το αν ειναι οντως o blackstar αμιγως λαμπατος η υβριδικος. Δηλαδη αν εχει τελειο ηχο κ τελικα αποδειχτει υβριδιο τον αποτινασουμε???

 

Πήγαινε πίσω σε αυτό και ξαναδιάβασέ το προσεκτικά. That's: ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ.

 

Ποτε δεν ηταν το ζητημα ολυμπιακος παναθηναικος. ουτε χρηματων(εχω δει το gear list σου). δε σε αμφισβητει κανενας. Εσυ τι προσπαθεις να πεις ακριβως? Να ξανανοιξουμε thread με ξυλα???

 

Πού κολλάνε τα ξύλα πάλι; Μα ότι να΄ναι...  ::)

 

Απο οτι βλεπω αυτο προσπαθεις να κανεις συνεχεια. Μην το κανεις. Εισαι moderator. Μη συμμετεχεις τοσο πολυ.

 

Ευτυχώς που scipta manent και που όλοι μας έχουμε μυαλό για να κρίνουμε ορισμένα πράγματα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου