Προς το περιεχόμενο

Καρτα ηχου για laptop


airborne

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα προσφατα ενα Sony Vaio με επεξεργαστη Centrino 1.86.Φυσικα φροντισα να το εξοπλισω με 1GB Ram και 7200ρη σκληρο.

Το λαπτοπ εχει 3 USB και 1 Firewire 4-pin.

 

Θελω να αγορασω μια "σοβαρη" καρτα ηχου για το λαπτοπ καθως στο desktop εχω την EMU 1820m που την θεωρω καταπληκτικη για τα λεφτα της αλλα οι νταιβερς της με απογοητευσαν και δεν μου εμπνεουν σιγουρια.

Σκεφτομουν λοιπον για τις εξης:

 

1.RME Fireface

2.Presonus Firepod

3.RME Multiface

 

 

Οι καρτες εχουν αρκετη διαφορα στην τιμη.To Firepod φαινεται να εχει οτι ζηταω καθως στο λαπτοπ δεν προκειται να χρησιμοποιησω ψηφιακες εισοδους/εξοδους . Φοβαμαι ωστοσο μην το μετανιωσω παλι που δεν πηγα για RME που ειναι εγγυηση και οσον αφορα τους ντραιβερς, την σταθεροτητα και τους κονβερτορες.

 

Εσεις ποια απ'τις τρεις μου προτεινετε?

Ευχαριστω.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΙΛΕ AIRBORNE ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗΝ FIREPOD KAI THN ΔΟΥΛΕΥΩ ΜΕ ΕΝΑ LAPTOP TO ACER ASPIRE 1705SMI KAI ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΨΟΓΑ.

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση φιλε givele!

Σε τι τιμες latency δουλευεις συνηθως?Οι προενισχυτες ειναι καλοι?Εγω εχω τον Eureka της Presonus και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Δεν σε ενοχλει η απουσια Software mixer στο Firepod?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exw thn edirol fa -101 firewire kai ayto giati o firewire controller tou laptop einai texas instruments.h karta einai apsogh mporeis na deis kai ta speqs sto site ths etaireias.epishs proteinw kai thn emu 1616 h 1616m pou einai pcmcia interface.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ LATENCY ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΕΙΝΑΙ 10msec .ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΥΣΙΑ SOFTWARE MIXING ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ NUENDO ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ VSTACK ΤΗΣ STEINBERG ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ LIVE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου