Προς το περιεχόμενο

τις κρίσεις σας για το πρώτο κομμάτι που ανεβάζω?


uvm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπραβο ρε! Καταρχάς μπράβο και για την χρήση που εκανες σε ενα μη ροκ πρόγραμμα. Αν ξέρεις ενα πρόγραμμα τελικά και εχεις τα σωστά εργαλεία ότι θες φτιάχνεις.

Το κομμάτι πολύ ωραίο πραγματικά, ατμοσφαιρικό, σπανιότατο για ελληνικά δεδομένα, ωραία φωνή με απέραντη ζέστη ακόμα και για μπάνιο που ηχογραφήθηκε, μελωδίες ικανοποιητικές και κιθάρες συνθ δενουν πολύ ωραία προσθέτοντας στο κομμάτι συναίσθημα και δεν πέφτεις σε κανένα σημείο στην παγίδα του να υπερισχύσει η σύνθεση του συναισθήματος. Εχεις απολυτη ισοροπία. Πολύ καλό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ καλό και σαν σύνθεση και σαν ήχος και παραγωγή γενικότερα!... ;)

 

και στο τέλος έβαλα και λίγο αλάτι ;D

 

Λέω κι εγώ, τόσο καιρό έψαχνα να βρώ τί στο καλό μου λείπει και όλες οι ηχογραφήσεις μου ακούγονται ψιλοχάλια!!... ;D ;D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ καλό και σαν σύνθεση και σαν ήχος και παραγωγή γενικότερα!... ;)

 

Λέω κι εγώ, τόσο καιρό έψαχνα να βρώ τί στο καλό μου λείπει και όλες οι ηχογραφήσεις μου ακούγονται ψιλοχάλια!!... ;D ;D :P

 

 

χε χε

χωρίς αλάτι δεν γίνεται δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρεσε, ωραιος! Εκει που σκεφτομουνα οτι παει πολυ να το ακους σαν οδηγας βλεπω οτι ονομαζετε Road Trip. Ωραια δεμενη ενορχηστρωση και η δομη πολυ easygoing! Good Job!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαματο φιλε,παρα πολυ ωραιο και σαν τραγουδι και σαν ηχος.

Ειδικα η φωνη εχει πολυ ωραια επεξεργασια, τι εχεις περασει? (compressors,effects ktl)

 

Το παραξενο ειναι οτι και γω ειχα την ιδια σκεψη με ολους, για τα αμαξια !

Ειναι κομμενο και ραμμενο για soundtrack gran turismo!! xaxa :P

Gibson Explorer.Telos

www.myspace.com/nervisequin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαματο φιλε,παρα πολυ ωραιο και σαν τραγουδι και σαν ηχος.

Ειδικα η φωνη εχει πολυ ωραια επεξεργασια, τι εχεις περασει? (compressors,effects ktl)

 

Το παραξενο ειναι οτι και γω ειχα την ιδια σκεψη με ολους, για τα αμαξια !

Ειναι κομμενο και ραμμενο για soundtrack gran turismo!! xaxa :P

 

ευχαριστώ πολύ!  :) :)

τη φωνή τη χώρισα σε 5 κανάλια.

το ένα είναι το main, είναι στο κέντρο, και έβαλα ένα puncher, ένα πολύ γρήγορο delay του qbase και ένα truereverb από τα Waves.

τα άλλα 4 κανάλια είναι όπως τα λέω "βοηθητικά", δηλαδή μπαίνουν κάποιες μόνο στιγμές (οι οποίες είναι πολλές ;D).

το ένα έχει ένα quadrafuzz και είναι στα αριστερά, το ένα δεξιά και του έβγαλα όλα του τα μπάσα. στο ένα έβαλα morphoder (πάλι από τα waves) και τελευταίο έχει τα φωνητικά που είναι στο 1:00 και στο 3:00 περίπου όπου έβαλα enigma (waves), modDelay και ένα reverb του qbase.

όλα τα κανάλια έχουν και σαν send effect L1-Maximizer και τα delay πάνε και έρχονται (supertap-6, πάλι Waves)

Για τα πολλά delay δεν ευθύνομαι εγώ , αλλά η επιρροή από τον Edge 8) των U2, που μου αρέσει πολύ. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου