Προς το περιεχόμενο

Αξίζει να δίνεις φράγκα στα καλώδια?


supremo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

...το να ξέρει κάποιος να παίζει....

...και ακόμη πιο πολύ το να έχει κάτι (ενδιαφέρον) να παίξει.....

...

 

Να σε παίξω εγώ παρανόητ και σμοκονδεγότερ σε νόιζτζαμ με καλώδιο εβιντενς (το πλεχτό) να δεις.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να σε παίξω εγώ παρανόητ και σμοκονδεγότερ σε νόιζτζαμ με καλώδιο εβιντενς (το πλεχτό) να δεις.  ;D

 

....ακου που σε λεω ομως ...αμα το παιξεις με καλωδιο 2πολικο πλακε απο πορτατιφ

θα παθεις πλακα ......και ειναι και τσαμπα  ;D

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το τελευταίο το έχω δει σε "στούντιο" στα Γιαννενα. Σοβαρα. Υπήρξε. Και το ένα βυσμα ήτανε neutrik...scared0015.gif

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

οκ guys....κατ'αρχάς σόρρυ για τον εκτροχιασμό του "θέματος" ::)

 

Φυσικά και έχει μεγάλη σημασία η ποιότητα και ο τύπος των καλωδίων, της κιθάρας, του ενισχυτή, της προενίσχυσης, της ηλεκτρικής εγκατάστασης, των τάστων, της πένας, της χορδής κλπ κλπ κλπ.....όπως καταλαβαίνω και την αξία της αντίστοιχης τεχνογνωσίας.....

 

είναι όμως λίγο θλιβερό αυτή η ενδιαφέρουσα ενασχόληση να είναι αντιστρόφως ανάλογη με τα αποτελέσματα (στατιστικά τουλάχιστον)....και δεν αναφέρομαι "ποιοτικά" που στην τελική είναι υποκειμενική κρίση του καθενός αλλά ακόμη και "ποσοτικά"....απλά τι παράγει ο καθένας.....πως αξιοποιεί όλη αυτή την γνώση και (ίσως) εξοπλισμό.....

 

Δεν κράζω κάποιον ......και εγώ στο ίδιο τσουβάλι ανήκω......αλλά μήπως, λέω μήπως...., αξιολογούμε λάθος τα πράγματα? μήπως έχουμε θέσει λάθος προτεραιότητες? έχουμε εξαντλήσει τις γενικότητες και ψάχνουμε τις λεπτομέρειες?

 

ξύλα, καλώδια, NOS λυχνίες........και από εκεί και πέρα τι?

7500 μέλη, 20 φωτεινές εξαιρέσεις, μερικοί διακεκριμένοι σεσσιονάδες........και από εκεί και πέρα τι?

 

ώρες - ώρες νομίζω πως διαβάζω τον διαδικτυακό χώρο φανατικών φιλλοτελλιστών ή πορωμένων συλλεκτών κόμιξ

 

....αν και είμαι guitar freak πολλά πολλά χρόνια τώρα δεν γράφω συχνά σε αυτό το κομμάτι του φόρουμ και (μη φοβάστε ;D) δεν πρόκειται να αλλάξω συνήθειες....

 

και πάλι σόρρυ για το όφτόπικ :)

 

 

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.........μήπως έχουμε θέσει λάθος προτεραιότητες? έχουμε εξαντλήσει τις γενικότητες και ψάχνουμε τις λεπτομέρειες?

ξύλα, καλώδια,λυχνίες........και από εκεί και πέρα τι?

 

Πες τα Νικοδημε, πες τα. ;) ;) ;)

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικόδημε καλά τα λες.

Κι εγώ συμφωνώ και το έχω σκεφτεί έτσι πολλές φορές.

Αλλά μετά επανέρχομαι, σκεπτόμενος ότι ο καθένας με τα γούστα του και τα κολλήματά του. Αν ο άλλος θέλει να ασχολείται με τις λεπτομέρειες, ποιος είμαι εγώ που θα του πω τι να κάνει και τι όχι;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, παιδιά, σωστά τα λέτε, αλλά δε γίνεται να ρωτάει κάποιος αν η βενζίνη επηρεάζει τις επιδόσεις του αυτοκινήτου και να αρχίζουμε όλοι να λέμε ότι άμα δεν ξέρεις να οδηγείς τι να την κάνεις τη βενζίνη ;) Ας αναφέρουμε ότι δεν αρκεί η καλή βενζίνη, αλλά ας δώσουμε και τις πληροφορίες που ζητούνται και στο κάτω κάτω ας τις χρησιμοποιήσει ο καθένας όπως θέλει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποψη θα δωσεις φιλε μου,οχι κατευθυνση. ;)

 

Έδωσα άποψη... Νωρίτερα.

Με το "τι θα κάνει και τι όχι" αναφέρομαι στο αν στην τελική θα πρέπει να 'προωθώ' τη σκέψη των φορουμιστών στις "γενικότητες" και όχι στις "λεπτομέρειες" που αναφέρει ο Νικόδημος.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και με τον Μενελαο και με σενα mscmkr ,αλλα σαν γενικο συμπερασμα απο εμενα ειναι:

Να μην κοιταμε το δεντρο και να χανουμε το δασος.

 

Τωρα ποιος θελει να κοιταει το δεντρο και ποιος το δασος, ας το αφησουμε, στην κριση του καθενος. 8)

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου