Προς το περιεχόμενο

4o Νoiz online jam


Jasemeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλημέρα

 

Μέχρι στιγμής το jam έχει ως εξής:

 

Το track με τα τύμπανα του Haris είναι: http://www.box.net/shared/616it2szej

Το mixed track του Weckl (για να έχετε μια ιδέα του ρυθμού) είναι: http://www.box.net/shared/ju04hjjki3

 

Τα sections είναι:

Section 1  0:00 - 1:27 (Guitar)

Section 2  1:27 - 2:17 (Piano)

Section 3  2:17 - 3:06 (Guitar)

Section 4  3:06 - 3:57 (Guitar)

Section 5  3:57 - 5:10 (Bass)

Section 6  5:10 - 5:58 (Guitar)

 

Εκτός από lead όργανα θέλουμε και ρυθμικά: μπάσο, κιθάρα, πλήκτρα, τη γιαγιά που πλένει στη σκάφη και ακούσει BB King, οτιδήποτε. O gregg έχει κάνει ρυθμική κιθάρα για section 1. Μερικά παιδιά πιο πριν έχουν στείλει κλιπάκια για ρυθμικά, θα τα τσεκάρω και θα επανέλθω. Θα βάλω μπάσο στο section 1 (είμαι fully qualified, τις χορδές τις αγόρασα όταν ακόμα είχαμε δραχμές και είναι με την original μάκα πάνω) και μπορεί να βάλω και κανένα rythm μέρος άμα μου βγει.

 

Στα lead, ο janick έχει στείλει για το Section 4.

 

Παιδιά εμείς οι κιθαρίστες που μπορούμε να βάλουμε σόλο?  :P  ::)  ;D

 

Η δουλειά θα γίνει first come - first served. Διάλεξε ενα section (εκτός από το 4 που έχει στείλει ο janick) και δωσ'του μόνο πες μας τι θα γράψεις για να ξέρουν και οι λοιποί, άμα θες γράφεις και ρυθμική σε κάποιο άλλο section  ;)

 

Stay cool boys & girls  ;)

 

 

p.s. κάτι πληκτράδες θυμάμαι να λένε ότι θέλουν να ρίξουν κάτι tracks...

    τι έγινε ρε παιδιά κολλήσατε με τους λαϊκούς ήχους;;;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jasemeister Μπερδεύτηκα  :P Επείδη δεν το έχω δει απο την αρχή το θρεντ δεν ξέρω τι γίνεται στο 2ο τρακ ακούγονται παντου σολο  :P εγώ πως θα βαλω το δικό μου? για το section 3 είχα σκεφτει...  πως θα γίνει? γράφω το σόλο και στο στέλνω μόνο του? Αν θέλετε και ρυθμικα μπορω να βαλω

The Economy Picker!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

OXI!

 

Το πρότζεκτ μπήκε για λίγο στον πάγο ένεκα στενότητας χρόνου από μεριάς μου, που συνέπεσε κάπως με το Open Day και το Mixing contest. Μιας και δεν πρόκειται για ενα κλασσικό μπακτρακ που σολάρουν αποπάνω όσοι θέλουν αλλά ουσιαστικά χτίζουμε το κομμάτι απ'το μηδέν (ντραμς και ρυθμικά) ήταν καλύτερο να πάρει παύση για λίγο παρά να γίνει βιαστικά. Σε καμιά βδομάδα ελπίζω να έχω νεότερα.

 

Stay tuned  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Δυστυχώς δεν διαθέτω τον απαραίτητο χρόνο που χρειάζεται η οργάνωση του jam. Αν κάποιος προτίθεται να αναλάβει, ευχαρίστως.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok.

 

Εγω απο τη μερια μου μπορω να αναλαβω να γραψω σε ολα τα sections τη ρυθμικη κιθαρα, δυστυχως δεν εχω μπασσο για να κανω το ιδιο πραγμα.

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο μενα:

 

Μελετησα το track του Weckl και περασα κιθαρες στο track που εγραψε o Haris.

 

Χρειαζεται ενα μπασο για να συμπληρωθει το rhythm section και να ακολουθησουν τα σολο για οποιον θελει να γραψει.

 

Οποιος ενδιαφερομενος ας γραψει μπασο σε αυτο το τρακ http://www.box.net/shared/616it2szej

 

χρησιμοποιοντας σαν οδηγο αυτο το τρακ (Weckl) για να καταλαβει τη δομη του ->http://www.box.net/shared/ju04hjjki3

 

Το τρακ με το μπασο θα σταλει με πμ σε μενα οπου θα περασω εκ νεου τη rhythm κιθαρα.

 

Ετσι θα εχουμε ενα αυτοσχεδιο backing track ετοιμο για τζαμαρισμα για οσους θελουν να συμμετεχουν.

 

Σχετικα με την τελικη μιξη αν δεν ενδιαφερθει καποιος εμπειροτερος θα την αναλαβω εγω.

 

Οσοι πιστοι προσελθετε λοιπον :)

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου