Προς το περιεχόμενο

4o Νoiz online jam


Jasemeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Μπάσο όπως και όλα τα όργανα που θέλουν να λάβουν μέρος, μπορούν γράψουν από ένα μέρος ή κουπλέ, ρεφραίν. Αντε να δούμε μπασίστες, πιανίστες, κλπ. δεν θα περιμένουμε πολύ. Οσοι έχετε γνωση και δυνατότητα ηχογράφησης ξεκινήστε.

 

Τόνος ανακυρήσσεται το Λα a.k.a. A, σε δωδεκάμετρο όπως ακούγεται στο κομμάτι του Weckl.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπάσο όπως και όλα τα όργανα που θέλουν να λάβουν μέρος, μπορούν γράψουν από ένα μέρος ή κουπλέ, ρεφραίν. Αντε να δούμε μπασίστες, πιανίστες, κλπ. δεν θα περιμένουμε πολύ. Οσοι έχετε γνωση και δυνατότητα ηχογράφησης ξεκινήστε.

 

Η απο εναν "κυκλο" ασουμε? (ας πουμε :))

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 παιδιά μαζευτείτε και όσοι παίζετε κανένα πνευστό (φυσαρμόνικα, σαξόφωνο, κτλ). Επίσης, blue πρέπει να μας ηχογραφήσεις μεταλλόφωνο με greek bathroom reverb  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα drums είναι δικά σου Χάρη? Nice shuffle man! Με ψήνει για μπάσο!  :D

Ευχαριστώ!

Ναι, τα ντραμς είναι από αυτό.

Όπως λέω και πιο πάνω, το drum track από μόνο του είναι έτσι κι έτσι. Ελπίζω να σας δώσει μια υποτυπώδη βάση για να "χτίσετε" από πάνω... (μία σοφίτα, ένα δώμα, κάτι βρε αδερφέ  ;D).

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι γινεται εδω ωρε παλουκάρια?Θα το κουρδίσω κι εγω λίγο?Τι θα γινει τελικα με το πραμα πως θα πάει?Το 3ο τζαμ δεν εγινε κ το πηδάμε?Φανταζομαι οτι αυτο θα γινει ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Θα πω την αμαρτία μου.

Εγραψα ακόρντα πάνω στα τυμπανα. Σε τρια σημεία τρέχεις Haris και χάνεται το τέμπο. Εγω ας πουμε διορθωνω το παιξιμο μου αναλογα. Το μπασο και όσοι παιξουν καποια μερη που θα πρέπει να περαστουν στα συγκεκριμμενα σημεία θα έχουν πρόβλημα.

Από την άλλη είναι και γραμμένο μονοφωνικά και του λείπουν μπάσα αφου είναι γραμμένο (πολύ καλά μεν) με ένα δυναμικό μικρόφωνο.

Προτείνω να ξαναγραφτεί αν είναι δυνατον.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω την αμαρτία μου.

Εγραψα ακόρντα πάνω στα τυμπανα. Σε τρια σημεία τρέχεις Haris και χάνεται το τέμπο. Εγω ας πουμε διορθωνω το παιξιμο μου αναλογα. Το μπασο και όσοι παιξουν καποια μερη που θα πρέπει να περαστουν στα συγκεκριμμενα σημεία θα έχουν πρόβλημα.

Από την άλλη είναι και γραμμένο μονοφωνικά και του λείπουν μπάσα αφου είναι γραμμένο (πολύ καλά μεν) με ένα δυναμικό μικρόφωνο.

Προτείνω να ξαναγραφτεί αν είναι δυνατον.

 

Μόνο τρία σημεία; Πάλι καλά!  ;)

Αν μου δώσεις τις θέσεις τους ίσως καταφέρω να τα μαζέψω ψηφιακά. Επίσης, μπορώ να το ξαναγράψω (πάλι θέλω τα σημεία για να τα προσέξω περισσότερο), αλλά αυτό δεν θα λύσει το πρόβλημα της μονοφωνικής εγγραφής, αφού δεν έχω στερεοφωνικό μικρόφωνο, και προς το παρόν δεν έχω χώρο ούτε χρόνο για να στήσω κονσόλα και περισσότερα μικρόφωνα.

Λετ μι νόου...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν διορθώνονται ψηφιακά. Το δοκίμασα όλο το απόγευμα...

Αν θες πρόσεξε τα σημεία που αρχίζουν στα 2', 3', 3.20'.

Είναι πολύ σωστά στημένο κομμάτι και κρίμα που δεν έχεις τρόπο να το γράψεις στέρεο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου