Προς το περιεχόμενο

Online Jam(Drums & Guitar): Kserokee Go


if_it_is

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες! Έχω εδώ και καιρό ένα ηχογραφημένο clipάκι αλλά δεν το θεωρούσα αρκετά σοβαρό να μπει στο forum.. σήμερα όμως μου την έδωσε και είπα να το βάλω!  ;D

 

Ιστορικό: Έχω έναν Drummer ξάδερφο 15 χρονών που πήρε καινούριο ταμπούρο και για να τ ακούσω μου έγραψε ένα πολύ πρόχειρο clipάκι με το mp3 player του (το οποίο γράφει απρόσμενα καλά!)! την ώρα που μου το έστειλε από msn έτυχε να έχω την κιθάρα στα χέρια και άρχισα να αυτοσχεδιάζω πάνω στο groove! μετά από λίγο σκέφτηκα να ηχογραφήσω και κάτι από πάνω! έτσι έκανα 2 takes, ένα rhythm κι ένα lead και βγήκε αυτό που θα ακούσετε..

 

Μην κρίνετε πολύ αυστηρά μια που είναι αρκετά πρόχειρο! ::)

Το lead μέρος της κιθάρας είναι αρκετά κουραστικό μια που με έχε πιάσει η βλακεία μου και έπαιζα ότι να ναι(είχα και στο μυαλό μου τον Brett Garsed στο Uncle Moe's Space Ranch).. Καταλαβαίνετε!  ;)

 

Επίσης ο Drummer κάνει πολλά break επειδή δεν προοριζόταν το μέρος του για κομμάτι και γιαυτό μπορεί και να φεύγει κι απ τον χρόνο καμιά φορά...

 

Ελπίζω να το ευχαριστηθείτε τουλάχιστον! ;)

 

Εξοπλισμός: Drums Sonor (Κάτι βυσσινί που βλέπω συχνά, αρκετά οικονομικά νομίζω..)

                Ταμπούρο Mapex Black Panther Maple 13" x 6"

                Πιάτα Istanbul Samatya και ένα sabian splash

                Γραμμένα με ένα I-Audio mp3 player.

 

                Κιθάρα Ibanez RG 270 με Dimarzio D-sonic bridge, Paf classic neck και Lo pro edge tremolo

                MI Audio Tube Zone Overdrive ---> Roland Cube 60

                Γραμμένο με ένα Shure sm57 τα έστειλα στην M-Audio 410 κι από κει nuendo!

 

http://www.box.net/shared/xqgiuju7ft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'άρεσε πολύ  :)

Είναι πολύ live το jam, παρ'όλο που έγιναν σε διαφορετικούς χρόνους τα παιξίματα, καιρό είχα να ακούσω κάτι τέτοιο.

10 φορές καλύτερο από κιθάρα+backing track  ;D

 

Πολύ ωραίος ακούγεται κι ο ξάδερφος, μπράβο του.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ'αρεσε παρα πολυ και ακομα περισσοτερο μ'αρεσε που βγηκε απο το τιποτα.Βρηκα τη φρασεολογια σου πολυ ενδιαφερουσα και καθολου κουραστικη.Επισης μπραβο και στον ξαδερφο σου που ειναι 15 ετων κ παιζει με τοση αλητεια. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου