Προς το περιεχόμενο

Χρηση Hardware synths σαν fx units


GEOfx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν γνωριζω αν το ableton yposthrizei mia tetioa leitoyrgia alla σιγουρ με την maudio δεν εχεις αρκετες εισοδους-εξοδους για κατι τετοιο,απο την στιγμη μαλιστα που κανενα απο τα 2 οργανα που ανεφερες δεν εχει spdif ,poy διαθετει η καρτα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωριζω αν το ableton yposthrizei mia tetioa leitoyrgia alla σιγουρ με την maudio δεν εχεις αρκετες εισοδους-εξοδους για κατι τετοιο,απο την στιγμη μαλιστα που κανενα απο τα 2 οργανα που ανεφερες δεν εχει spdif ,poy διαθετει η καρτα σου...

Κάνεις λάθος. Έχω αναφερθεί σχετικά με αυτό σε προηγούμενο ποστ μου. Δες 3-4 ποστ πιο πριν:

 

Το Fantom-X έχει είσοδο/έξοδο S/PDIF. Όσο για το Virus TI, ο φίλος δεν χρειάζεται καν την κάρτα ήχου του, μιας και το όργανο αυτό διαθέτει θύρα USB που το μετατρέπει σε 2in-4out audio interface.

Ειδικά με το Virus, δεν καταλαβαίνεις ότι έχεις hardware synthesizer, μιας και συμπεριφέρεται εντελώς ως VST, το λογισμικό που το συνοδεύει έχει σχεδιαστεί για αυτό ακριβώς το σκοπό!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις λάθος. Έχω αναφερθεί σχετικά με αυτό σε προηγούμενο ποστ μου. Δες 3-4 ποστ πιο πριν:

 

Το Fantom-X έχει είσοδο/έξοδο S/PDIF. Όσο για το Virus TI, ο φίλος δεν χρειάζεται καν την κάρτα ήχου του, μιας και το όργανο αυτό διαθέτει θύρα USB που το μετατρέπει σε 2in-4out audio interface.

Ειδικά με το Virus, δεν καταλαβαίνεις ότι έχεις hardware synthesizer, μιας και συμπεριφέρεται εντελώς ως VST, το λογισμικό που το συνοδεύει έχει σχεδιαστεί για αυτό ακριβώς το σκοπό!

 

 

 

...gia το fantom δεν το proseξα...για το  ti  το γνωριζω αλλα το θεμα ειναι αν θελει να το χρησιμοποιησει σαν καρτα ηχου....σιγουρα η maudio απο θεμα σταθεροτητας κ drivers eiναι καλυτερη....δεν ξερω τι γινεται με τον ηχο κ το clock toy TI σαν καρτα ηχου....λιγο επιφοβο μου ακουγεται... :o ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...gia το fantom δεν το proseξα...για το  ti   το γνωριζω αλλα το θεμα ειναι αν θελει να το χρησιμοποιησει σαν καρτα ηχου....σιγουρα η maudio απο θεμα σταθεροτητας κ drivers eiναι καλυτερη....δεν ξερω τι γινεται με τον ηχο κ το clock toy TI σαν καρτα ηχου....λιγο επιφοβο μου ακουγεται... :o ::) ::)

 

Δεν είναι απαραίτητο να χρησιμοποιήσεις το Virus TI ως κάρτα ήχου, απλά δε χρειάζεσαι κάρτα ήχου για να περάσεις ήχο στο PC, απλά εγκαθιστάς τους drivers και το συνδέεις με ένα καλώδιο USB (Κάτι αντίστοιχο διαθέτει και το Fantom-G, το οποίο μπορείς να συνδέσεις με το PC με ένα μόνο καλώδιο USB για MIDI/Audio, αν και δεν είναι τόσο ολοκληρωμένο όσο το Virus).

 

Εδώ υπάρχουν όλες οι λεπτομέρειες για αυτό που λέω, το οποίο η Access ονομάζει Total Integration.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου