Προς το περιεχόμενο

SamsAmp PSA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8O 8O 8O 8O μα θα πεθανω στην βαβουρα!! :(

 

ΟΧΙ' date='ΑΝ ΤΟΝ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ [b']ΣΩΣΤΑ[/b]

 

δηλ.

 

tone: 12 o'clock

vol: 12 o clock

attack: 5 o'clock

sustain: 10 o'clock

 

 

:wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 1 μήνα αργότερα...

Θα πρεπει ομως να εχω και ενα midi controler για να ειμαι οκ.....αλλα αν παρω κανα ντερεκι 8O και εχω και την gt-8.......καηκα!To midi mouse η tech21 το δινει μαζι με το psa?Θα ειμαι μια χαρα με αυτο εκτος και αν εχετε να μου προτεινετε κατι με 4 διακοπτες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ενταξει το ελυσα το προβλημα του midi controller αλλα θελω να μου πει καποιος αν ξερει:.......θα μπορω εχοντας συνδεδεμενη την gt-8 στο effect loop του PSA να βαλω noise gate και να χρησιμοποιω το volume pedal απο την gt-8 με αποτελεσμα στον ηχο του PSA?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλώς θέλω να πω οτι χθες τηλεφώνησα σε μεγάλο αντιπρόσωπο και ρώτησα την τιμή του psa-1. 870 ε όταν από Γερμανία το musiciansgear.com το έχει 570ε είναι αδιανόητο. Αίσχος. Το εν λόγω site είναι αξιόπιστο? www.musiciansgear.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει το ελυσα το προβλημα του midi controller αλλα θελω να μου πει καποιος αν ξερει:.......θα μπορω εχοντας συνδεδεμενη την gt-8 στο effect loop του PSA να βαλω noise gate και να χρησιμοποιω το volume pedal απο την gt-8 με αποτελεσμα στον ηχο του PSA?

 

Μαλλον το αντίθετο θα ήταν πιο πρακτικό, να βάλεις το PSA στο loop της GT-8. Αλλα γιατί προκαταβάλεις ότι οι προενισχύσεις της GT-8 είναι χειρότερες απο το PSA ? Μπορεί να μην είναι έτσι και να μην σου χρειάζεται PSA.

 

Τα tech21 είναι τσιμπημένα στην Ευρώπη και ακόμα περισσότερο στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το psa-1 το πουλάει κανένας εδώ ή μόνο κατόπιν παραγγελίας? Αν ναι σε τι τιμή? Επισής θα 'θελα να ξέρω κ εγώ αν γενικά είναι φασαριόζικο

 

Ρωτάς αν έχει θόρυβο ή αν βγάζει αρκετή παραμόρφωση?

 

Στην πρώτη περίπτωση, σαν μηχάνημα που χρησιμοποιώ σε περιβάλλον στούντιο είναι αθόρυβο. Δεν χρειάστηκα ποτέ noise gate αλλά αυτό εξαρτάται και από την επιλογή των ήχων.

Για την παραμόρφωση, έχει τεράστιες δυνατότητες που εμένα τουλάχιστον μου περισεύουν.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το link που εβαλες λεει για το psa1.1 και ειναι διαφορετικο απο οτι βλεπω ......εχει σημαντικες διαφορες ??Ειναι η πρωτη φορα που το βλεπω ...μονο ακουστα το ειχα,αλλα απο thomann μερια δεν το εχει.

Εσυ yameth (αν παρακολουθεις) που το εχεις κι ολλας μηπως το εχεις ψαχει το θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου