Προς το περιεχόμενο

Windows 7


DaveMurrayJr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επι της ευκαιριας που ειδα την υπογραφη του τσερεμονη :P ειπα να ξεκινησουμε ενα thread για το καινουριο (και πολλα υποσχομενο κατα πολλους) παιδι της Microsoft.

 

Καλω λοιπον οποιον εχει την τυχη ή την ατυχια να εχει τα beta, και να τα δοκιμαζει, να μας πει εντυπωσεις περι σταθεροτητας, αξιοποιησης πορων συστηματος, και γενικοτερα οτι εχει να κανει με ενα καλο λειτουργικο.

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΕΓΩ τα εχω βαλει και δικια μου γνωμη ειναι οτι ειναι ακριβως οπως τα βιστα αλλα πολυ καλυτερα και σταθερα...δουλευουν γρηγοροτερα και φαινονται πιο σταθερα. τι να πω ακομα τα εχω βαλει εδω και 1 βδομαδα και τα δουλευω και δεν εχω κανενα προβλημα προς το παρον....

το μελλον θα δειξει φυσικα.... παντως τα 7 μου αρεσαν πιο πολυ απο τα βιστα, και τα δεχτηκα καλυτερα απο τα βιστα...τα βιστα δεν τα χωνεψα καθολου και εχω τα ultimate που ειναι  υποτιθετε καλυτερα....τι να πω...

ας ελπισουμε οτι τα 7 θα ειναι τα επομενα καλα windows .....

 

J.C.P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'μαι και γω....  :)

 

Εγκατέστησα την έκδοση στα 64 bit. Προς το παρόν πολύ κομψά και λειτουργικά ( :P) πράγματα. Εγκατέστησα και το Sonar 7 Producer 64 bit χωρίς θέματα αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα να εγκαταστήσω ούτε την onboard κάρτα ήχου, ούτε την Creative Audigy 2 ZS. Θα δοκιμάσω σύντομα να εγκαταστήσω την Edirol M-16DX. Με το update κατέβασε beta drivers της nvidia για την κάρτα γραφικών. Η trial εκδοση του nod32 προς το παρόν πάει καλά.

 

Θα επανέλθω με θέματα resources, μνήμη, κτλ....

 

Εντύπωση πάντως μου έκανε ο χρόνος εγκατάστασης σε αφορμάριστο σκληρό, εκεί που περίμενα 30+ λεπτά κάπου στα 15 ήταν έτοιμο  8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έβαλα ρε παίδες και προφανώς απουσίας drivers δεν πήγαίνανε και πολύ καλά. Κυρίως λόγο κάρτας γραφικών φαντάζομαι. Δεν δοκίμασα να βάλω των Vista Drivers. Κάνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε πρώτα να κάνεις update μέσα απ'τα ίδια τα Windows, εμένα με nvidia μου κατέβασε beta drivers όπως έγραψα πριν.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To patch για το πρόβλημα με τα mp3 το βάλατε?

Αν όχι καλύτερα να το βάλετε για να μη τρέχετε  ::)

32βιτ http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=a754008b-d574-4e39-b4ba-67b859a242b7&displaylang=en&tm

64βιτ http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=0c56bf3c-9370-4fda-b4c8-5dc63d55626d&displaylang=en&tm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκε αυτόματα με το update που προανέφερα. Στα συν ότι δούλεψε και η Creative αλλά προς το παρόν χωρίς midi και line in.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πληροφορήθηκα σήμερα ότι είναι αρκετά καλά τα νέα Windows. Βασικά το παλικάρι που μιλήσαμε μου είπε ότι μαμάνε αλλά ας μην είμαστε τόσο αισιόδοξοι ακόμα! ;D

 

Προσωπικά κατέβασα ήδη την 64bit version αλλά θέλω να πάρω έναν επιπλέον σκληρό δίσκο για να τα περάσω, αντιπαθώ σφόδρα το partitioning...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γω τα δοκίμασα, αλλά δυστηχώς δεν δουλεύουν οι drivers για Presonus και επίσης δεν δουλεύουν τα protools m-powered 8.

 

Kατά τα άλλα φαίνεται ταχύτατο και όμορφο.

 

Μεγάλη βελτίωση παρατήρησα στο surfing και στο downloading όπου παρατήρησα μεγαλύτερη ανταπόκριση και ταχύτητα σε σχέση με τα xp.

 

Aν δουλέψουν και περισσότερες κάρτες ήχου και μουσικά προγράμματα, τότε θα μιλάμε για κάτι καλύτερο επιτέλους μετά τα xp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου