Προς το περιεχόμενο

Windows 7


DaveMurrayJr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α, ναι. Το ξέχασα Τάσο. Μπορείς να πάρεις και Μακ και να μην έχεις κανένα από τα παραπάνω προβλήματα.

 

Δοκιμασμένο και ναυαγισμένο... not for me :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Α, ναι. Το ξέχασα Τάσο. Μπορείς να πάρεις και Μακ και να μην έχεις κανένα από τα παραπάνω προβλήματα.

 

 

 

Δοκιμασμένο και ναυαγισμένο... not for me :)

 

καλα, μην το δενεις, δεν το ελεγε σοβαρα....!(μαλλον)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα, μην το δενεις, δεν το ελεγε σοβαρα....!(μαλλον)

 

Το ξέρω, και το ξέρει πως το ξέρω :P

Δε θα το πρότεινε σε thread για τα win7... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω, και το ξέρει πως το ξέρω :P

Δε θα το πρότεινε σε thread για τα win7... ;)

 

Ούτε και κανένας άλλος θα το πρότεινε. Σωστά;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα, μην το δενεις, δεν το ελεγε σοβαρα....!(μαλλον)

 

Το ξέρω, και το ξέρει πως το ξέρω :P

Δε θα το πρότεινε σε thread για τα win7... ;)

 

Δε θα το πρότεινε σε thread για τα win7... ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μακ? Ποιός μίλησε για μακ? Μην διαβάζετε ο,τι θέλετε...

Αυτό που ήθελα να επισημάνω είναι ότι υπάρχει διαφορά μεταξύ της θλιβερής κατάστασης "ακριβοπληρώνω για να γίνω beta tester" και της διατύπωσης "είμαι χρηματοδότης μιας διαρκούς έρευνας".

 

Εκτός αν πιστεύετε ότι στην Microsoft (η την apple) γίνεται κανονική έρευνα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει διαφορά μεταξύ της θλιβερής κατάστασης "ακριβοπληρώνω για να γίνω beta tester" και της διατύπωσης "είμαι χρηματοδότης μιας διαρκούς έρευνας"

 

Κάπου σε χάνω... Εκτός από τη διαφορετική διατύπωση, τι άλλη διαφορά υπάρχει; Και τι σημαίνει ακριβώς κανονική έρευνα και μη κανονική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης έχει κάποιος να προτείνει ένα οικονομικό usb midi interface που να δουλεύει σε win7x64;

 

Μιας και δεν έλαβα απάντηση, έκανα αυτές τις μέρες μια αναζήτηση και σήμερα αγόρασα το UM-1G των Cakewalk/Roland. Μέσα στη σχετική σελίδα έχει και drivers για win7x64. Το εγκατέστησα πριν ένα μισαωράκι και κάνω δοκιμές, φαίνεται οκ.

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Recording/Sound-Cards/Cakewalk-UM-1G-Sound-Card-Interface-USB-MIDI-310-ROL-111.htm

 

http://www.cakewalk.com/products/hardware/default.aspx?Prod=UM-1G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα και απο εμενα... δεν παρακολουθησα όλες τις σελιδες του θεματος αλλα θελω να καταθεσω μια γνωμη για τα 7, βλέπω πολυ σημαντικες βελτιωσεις σε σχεση με τα (s)vista ειδικα στη διαχειρηση πορων του συστηματος. για το hardware που εχω υπαρχουν drivers κτλ. αλλα περιμενω ακομα...πιστευω οτι μεχρι το καλοκαιρι θα στρωσουν αρκετα ακομα. επισης οσοι εχουνε συστηματα με quad cpu πολλα giga ram κτλ θαταν καλυτερο να το γυριζαμε σε 7 x64 σιγα σιγα καθως ειναι καινουργια και εκμεταλλευονται πολυ καλυτερα τις καινουργις τεχνολογιες. τα xp ας πουμε που ειναι σχεδον 10ετιας λειτουργικο τι να κανουνε με τα quad κτλ ενταξει φτασανε στο sp3 αλλα πλεον γιοκ η υποστηριξη...αυτο βεβαια που με εξοργιζει ειναι η ασταματητη παραγωγη καινουργιων επεξεργαστων τωρα θα βγουνε 6πυρηνοι 8πυρηνοι και παει λεγοντας αλλα εφαρμογες 64 bit ειναι αιωνες πισω οποτε δωρον αδωρον...! τωρα η intel εβγαλε καινουργιους pentium και i3 με vga mode κοκ. αφηστε μας ρε πουστη μου λιγο στην ησυχια μας ασχημοι ειναι οι c2d δε μπορω να καταλαβω...εχουμε γινει junkies των εταιριων εφτιαξα ενα pc με 300 γιουρο του οποιου ο επεξεργαστης οταν βγηκε ειχε 200 ευρω και τωρα 57 τι παει να πει οτι δεν ειναι καλος ? ΟΧΙ απλα εχουν βγει καλυτεροι...ας ανταπεξελθουν και οι εταιριες που φτιαχνουν software στο καινουργιο hardware και βλεπουμε...! Βγηκα και εκτος θεματος..!Συγγνωμη αλλα σερφαρω στο eshop και βλεπω ολα τα καινουργια και μου φαινονται ανουσια

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα xp ας πουμε που ειναι σχεδον 10ετιας λειτουργικο τι να κανουνε με τα quad κτλ ενταξει φτασανε στο sp3 αλλα πλεον γιοκ η υποστηριξη...

 

Η κυρίως έληξε 4/2009 αλλά η extended είναι μέχρι 4/2014. Τόσα χρόνια που είναι στο κουρμπέτι τα xp νομίζω ότι η Υποστήριξη άμεσων επιδιορθώσεων για θέματα που δεν αφορούν την ασφάλεια που δεν υπάρχει πλέον δεν είναι κάτι απαραίτητο μιας και έχουν καλυφτεί σχεδόν τα πάντα ΚΑΙ τα κοάλα μαζί.

 

http://support.microsoft.com/lifecycle/?p1=3223

http://support.microsoft.com/gp/lifepolicy

 

Όσον αφορά τα 7, σύντομα θα τα κοτσάρω σε netbook Vaio να δω τι ιχθύες ψωνίζουσι.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου