Προς το περιεχόμενο

Cool Edit. "Κρυμμένες λειτουργίες"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιώ το Cool Edit. Μέχρι στιγμής απλά ηχογραφώ διάφορα να μην τα ξεχνάω (όργανα κ φωνή).

 

Μήπως κάποιες από τις λειτουργίες που (θα έπρεπε να) έχει, είναι με κάποια άλλη ονομασία; Μήπως δεν έχει καθόλου κάποια βασικά που νομίζω ότι θα τα έχει; Και γενικά μήπως να πάρει πόδι και να ασχοληθώ με κανένα άλλο (nuendo, cubase κλπ); Είναι αλήθεια βέβαια ότι μου είναι πολύ οικείο πια, και ότι ξέρω τι ψάξιμο θέλουν τα άλλα και δεν έχω ψυχολογία. Αλλά μήπως αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τέτοιες ηχογραφήσεις, μια χαρά είναι το Cool Edit. Για πολυκάναλες ηχογραφήσεις ναι, θα ήταν πιο βολικό ένα Cubase π.χ. Γράψε ποια λειτουργία θέλεις και λες ότι δεν την έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε adobe audition 2 h 3 και εισαι κομπλες εννοειται και για πολυκαναλη ηχογραφηση.

κατα τα αλλα ολα τα ιδιο κανουν εκτος απτο ableton live που ειναι μπροστα σε καποια πραγματακια.

 

πολλοι λενε και για διαφορες της audio engine αναμεσα σολα αυτα τα προγραμματα αλλα δε ξερω κατα ποσο αληθευει κατι τετοιο (οτι σε καποια, και καλα βγενει και καλα καθαροτερος ο ηχος)

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοι λενε και για διαφορες της audio engine αναμεσα σολα αυτα τα προγραμματα αλλα δε ξερω κατα ποσο αληθευει κατι τετοιο (οτι σε καποια, και καλα βγενει και καλα καθαροτερος ο ηχος)

 

Δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε adobe audition 2 h 3 και εισαι κομπλες εννοειται και για πολυκαναλη ηχογραφηση.

κατα τα αλλα ολα τα ιδιο κανουν εκτος απτο ableton live που ειναι μπροστα σε καποια πραγματακια.

 

πολλοι λενε και για διαφορες της audio engine αναμεσα σολα αυτα τα προγραμματα αλλα δε ξερω κατα ποσο αληθευει κατι τετοιο (οτι σε καποια, και καλα βγενει και καλα καθαροτερος ο ηχος)

 

Αληθεύει.

Έχω ακόμα το SX3. 

Στο export του mixdown  ο ήχος είναι χειρότερος από ότι όταν παίζουν όλα τα κανάλια ταυτόχρονα.

Και όσο περισσότερα κανάλια ήχου έχω, τόσο μεγαλύτερη είναι η διαφορά.  :(

 

Στο 4 δεν γνωρίζω, γιατί έχω να παίξω μουσική με Pc εδώ και δύο χρόνια,

και μάλλον θα πάω κατευθείαν στο 5

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το summing είναι ένα μεγάλο θέμα που νομίζω ότι δεν πρέπει να θιχτεί σε αυτό το post

 

Ναι, σωστά!

 

Να κάνουμε όμως ένα άλλο θέμα για αυτό;

Μάλλον γνωρίζεις και άρα εχεις κάτι να πείς,

οπότε αν δεν βαριέσαι ... ξεκίνα κάπου.  :)

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου