Προς το περιεχόμενο

Τελωνείο και καθυστέρηση....


mij

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες περιμενω ενα δεματακι απο Αμερικη με USPS και σύμφωνα με το tracking number εχει μπει στο τελωνειο την 01/01.

 

Βεβαια λογω της απεργιας εχουν στοιβαχτει τονοι δεματα και εκτελωνιζουν με ρυθμους χελωνας.

 

Μαλιστα τελευταια εβδομαδα απ'οσο ξερω εχουν αφησει τα παλια και ασχολουνται με αυτα που μπαινουν τωρα.

 

Νομιζω οτι εχουν υποχρεωση(?) να εκτελωνισουν σε 4 εργασιμες. Ισχυει κατι τετοιο?

Υπαρχει καποια νομικο πλαισιο για καποιου ειδους αποζημιωση λογω καθυστερησης?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπαρχει καποια νομικο πλαισιο για καποιου ειδους αποζημιωση λογω καθυστερησης?

 

Μου αρέσει ο ελληνικός τρόπος σκέψης.... :)

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άστα να πάνε...κι εγώ περιμένω ένα σετάκι μαγνήτες απο την Aμερική. Έφτασε με USPS στις 20/1. Μάλλον δεν θα τις προλάβω τις ηχογραφήσεις τον Μάρτιο :-[ :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποια νομικο πλαισιο για καποιου ειδους αποζημιωση λογω καθυστερησης?

 

ΦΥΣΙΚΑ και υπαρχει,σε 35 χρονια που θα γινει τελικα η δικη και αφου εχεις ξοδεψει 134.000 ευρω θα σου δωσουν τα 30 ευρω που ξοδεψες.

 

πλακα μου κανεις? :o

 

Εδω δεν αποζημιωνουν ΕΜΠΟΡΟΥΣ με ΕΠΟΧΙΚΑ ειδη που ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑΝ (εχω φιλο μου που εχει ακομα μεσα στο τελωνειο 3 τονους ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ κεϊκ που ξερεις που θα τα βαλει οταν βγουν....) 

 

το δικο μου το δεμα ειναι ηδη 30 μερες μεσα και θα βγει Μαρτη (μιλησα χθες με ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ οι υπαλληλοι των οποιων ειναι σε απογνωση)

 

τι τα θες και τι τα γυρευεις απο τη στιγμη που ζεις στο ΠΟΡΝΕΙΟ που λεγεται ΕΛΛΑΣ τετοια θα παθαινεις....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, απο τον Δεκεμβριο τα USPS Express δεματακια εχουν εναν μηνα καθυστερηση...πραγμα που μου εστειλαν στις 23/12/2008, μπηκε τελωνειο στις 28/12/2008 και το παρελαβα χθες (29/01/2009)...εννοειται οτι οτι ειχα παραγγειλει με USPS Priority ηρθαν σφαιρα...

 

Υπεμονη...

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A εμείς εδώ στα Βόρεια είμαστε μια χαρά! Αποστολή στις 22/01 παραλαβή στις 27!

 

Το πρόβλημα εδώ είναι με τα σύνορα της Βουλγαρίας και τις οδικές μεταφορές από την Ευρώπη, έχω δέμα κολλημένο στην Βουλγαρία εδώ και 1 εβδομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η usps είναι αθλια στα απλά γράμματα. Εγώ περιμένω ενα ακουστικό, το οποίο εφυγε αμεσα απο τον πωλητη στην αμερική, την αλλη μερα με track number ειναι στην usps και λεει received in usps 16 december. Απο τοτε μεχρι τωρα ειναι ακομα ετσι. Μιλησα μαζι τους και ουσιαστικα μου ειπαν οτι για οτιδηποτε μη priority (ΔΗΛΑΔΗ απλο γραμμα) δικαιουνται μεχρι 6 μηνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω παραλάβει 6 συνολικα δέματα (4+2) με USPS PMI/EMS αντίστοιχα, όλα στην ώρα τους...Βόρεια τα πράγματα πάνε καλά προς το παρόν δλδ...

 

Η usps είναι αθλια στα απλά γράμματα. Εγώ περιμένω ενα ακουστικό, το οποίο εφυγε αμεσα απο τον πωλητη στην αμερική, την αλλη μερα με track number ειναι στην usps και λεει received in usps 16 december. Απο τοτε μεχρι τωρα ειναι ακομα ετσι. Μιλησα μαζι τους και ουσιαστικα μου ειπαν οτι για οτιδηποτε μη priority (ΔΗΛΑΔΗ απλο γραμμα)

 

Το έχω πάθει αρκετές φορές, πολλές φορές το site τους δεν γίνεται updated, αλλά το δέμα έχει προχωρήσει κανονικά. Το πιο πιθανό δλδ το δέμα σου να βρίσκεται Ελλάδα κ να καθυστερεί τοπικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η usps είναι αθλια στα απλά γράμματα.

 

τα ΕΛΤΑ θες να πεις,αν δεν σκαναρει  ο παπαρας ο ελληναρας ο δημοσιουπαλληλος το δεμα τι να σου κανει το συστημα της USPS στις ΗΠΑ ? 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

A εμείς εδώ στα Βόρεια είμαστε μια χαρά! Αποστολή στις 22/01 παραλαβή στις 27!

 

Το πρόβλημα εδώ είναι με τα σύνορα της Βουλγαρίας και τις οδικές μεταφορές από την Ευρώπη, έχω δέμα κολλημένο στην Βουλγαρία εδώ και 1 εβδομάδα

 

.....και είμαστε όλοι στο περίμενε ;D....

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου