Προς το περιεχόμενο

Τελωνείο και καθυστέρηση....


mij

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια δεν ξερω....(οχι πως δεν μπορει να συμβαινει και αυτο που λετε στην καθυστερημενη ετσι κι αλλιως χωρα που ζουμε)...αλλα ποτε δεν μου εχει καθυστερηση δεμα.Απο αμερικη πριν μια εβδομαδα,μου ηρθε ακριβως σε 6 εργασιμες...χωρις τελωνειο,(ποτε δεν εχω πληρωσει τελωνειο).

Απο Ιαπωνια το καλοκαιρι μου ηρθε κιθαρα στο σπιτι με ems σε 5 μερες....

Τωρα περιμενω απο ιαπωνια μια κιθαρα παλι....εχει φυγει απο 26-1 σημερα μπηκε ελλαδα...για να δουμε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

νομιζω οτι παιζει σημαντικο ρολο αν ειναι απλο usps, αν ειναι priority η express. εμενα με το τελευταιο εκτελωνιστηκε στην ωρα του, ενος φιλου με απλο εχει κολλησει κανα μηνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    2009-01-19  14:46:08 BEIJING  Despatch from Sorting Center 

  2009-01-23  17:01:00 HELLENIC REPUBLIC ATHENS EMS  Arrival at Sorting Center 

  2009-01-23  18:59:00 HELLENIC REPUBLIC ATHENS EMS  Handed over to Customs 

 

ελπιζω του αγιου Βαλεντινου (μεγαλη η χαρη του)

να εκτελωνιστει . ???

 

και δεν ειναι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου το θελω  ;)

 

 

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια δεν ξερω....(οχι πως δεν μπορει να συμβαινει και αυτο που λετε στην καθυστερημενη ετσι κι αλλιως χωρα που ζουμε)...αλλα ποτε δεν μου εχει καθυστερηση δεμα.Απο αμερικη πριν μια εβδομαδα,μου ηρθε ακριβως σε 6 εργασιμες...χωρις τελωνειο,(ποτε δεν εχω πληρωσει τελωνειο).

Απο Ιαπωνια το καλοκαιρι μου ηρθε κιθαρα στο σπιτι με ems σε 5 μερες....

Τωρα περιμενω απο ιαπωνια μια κιθαρα παλι....εχει φυγει απο 26-1 σημερα μπηκε ελλαδα...για να δουμε! :)

 

και ναι....μολις σημερα (αφου εχω κανει απειρα τηλεφωνα) μου ειπαν απο ταχυμεταφορες ελτα: το δεμα σας Κυριε βρισκετε στο τελωνειο απο τις 30 Ιανουαριου! και...λεω εγω...ποτε θα το παρω???

περιπου σε ενα μηνα μου απαντα....υπαρχει προβλημα!!! ρωταω...τι προβλημα?δεν μπορουν να κανουν λογαριασμους? οχι μου λεει απλα δεν προλαβαινουν!! αυτα ειναι...Ελλαδα...ειμαστε ενας τεραστιος οικος ανοχης! >:(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ιδια απαντηση πηρα σημερα απο ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ.

το τελωνειο εχει προβλημα δεν προλαβαινουν και θα μεινουν πισω

οι παλιες αποστολες.

...ελπιζω ο φιλος μου να μη εχει βαλει μεσα στο δεμα κανενα κομματι τυρι

για πεσκεσι , γιατι μετα απο ενα μιση μηνα ... >:(

 

απο 23/12 ειναι Ελλαδα.

οσο για το αν ειμαστε ενας μεγαλος οικος ανοχης, δεν με χαλαει...

αρκει να μη κανω συνεχεια την πουτανα.

:-X

 

 

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ωραια....

Μετα απο 24 μερες καθυστερησης τελωνειου....εφτασε η κιθαρα σημερα στα ελτα...

Οι τυποι στο τελωνειο ειναι για πολυ ξυλο! Μεχρι τωρα ηξερα οτι ισχυει το 24% επι της αξιας του δεματος,

ο φιλος ιαπωνας ειχε δηλωσει αξια 250 δολλαρια,λοιπον πληρωσα για να παραλαβω την κιθαρα 83 ευρω!πως βγαινειν αυτον?

ενας θεος τελωνης ξερει μονο....

Νομιζω πως μυριστηκαν χρημα και μαζευουν και απο εκει....μηπως και σωθει αυτο το μπουρδελο το κρατος!

Οι τυποι χρεωνουν ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ!

ΒΑΡΑΤΕ ΤΟΥΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φιλος ιαπωνας ειχε δηλωσει αξια 250 δολλαρια,λοιπον πληρωσα για να παραλαβω την κιθαρα 83 ευρω!πως βγαινειν αυτον?

 

θα προσθεσεις και τα ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ και πανω στην αξια αυτη θα βαλεις ενα 3,5% ΔΑΣΜΟ,μετα θα βαλεις και ενα 19% ΦΠΑ,δεδομενου οτι τα μεταφορικα απο Ιαπωνια ειναι περιπου 16000 γιεν  σωστα σε χρεωσαν μια και το γιεν ...υπταται δυστυχως........

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ γιατι?

 

Γιατι για την καθυστερηση οντως εχεις δικιο να ζητας ελεος ,αλλα για τους δασμους ως... σωστος Ελλην πολιτης ΦΥΣΙΚΑ και ΘΕΛΕΙΣ να τους πληρωσεις  ;D για να μη παρανομησεις οπως ΟΛΟΙ οι αλλοι οι "Ελληναρες" ετσι δεν ειναι?? ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ γιατι?

 

Γιατι για την καθυστερηση οντως εχεις δικιο να ζητας ελεος ,αλλα για τους δασμους ως... σωστος Ελλην πολιτης ΦΥΣΙΚΑ και ΘΕΛΕΙΣ να τους πληρωσεις  ;D για να μη παρανομησεις οπως ΟΛΟΙ οι αλλοι οι "Ελληναρες" ετσι δεν ειναι?? ;D ;D

Ρε'συ δεν πιστευω να δουλευεις στο αι αρ ες?

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου