Προς το περιεχόμενο

Sea Lion (Harilatron-Fleamail-Nikodemos)


harilatron

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το feedback που λες είναι στην αρχή. To theremin και μια κιθάρα με fuzz factory (αμφότερα από το Νικόδημο) εμφανίζονται προς το τέλος.  :)

 

Φτου! Στην παρθενική μου εμφάνιση σαν spokesman του γκρουπ απέτυχα παταγωδώς!  ;D ;D :'( Παραιτούμαι!!!  :)

 

Φερ ινάφ, αλλά αφού σαφώς θα μπορούσε να "απογειωθεί" το κομμάτι με λίγη περισσότερη ανάπτυξη...  :-\ Εκτός αν το προορίζεις σαν συνδετικό κρίκο ανάμεσα στα δυο έπη που φήμες λένε ότι ετοιμάζετε...  ;D ;D :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οι φηντμπακές στην αρχή τα σπάνε!

τα σαμπλς δένουν πολύ ωραία με τη μουσική.

  μ αρέσει η φιλτρο-κιθάρα{οκτάβε με λίγο ντιλέη} που μπαίνει στο 1:40

   χαίρομαι που ό,τι χρησιμοποιήθηκε (ήχοι/όργανα) δεν έγινε πουθενά με υπερβολή...όλα διακριτικά. καμία κατάχρηση.

    τα ηχάκια, εκεί στο δεύτερο λεπτό επίσης δίνουν πολύ!

 

είναι 2 ακόρντα. αλλά γιατί να ταν παραπάνω? εμένα μου φτάνουν. ατμοσφερική ποπ με οικολογική συνήδηση.  8) ;D

 

το μόνο σημείο που με ψαρώνει με αρνητικό αποτέλεσμα είναι το κάπως απότομο σταμάτημα στη μέση...

 

ΜΠΡΑΒΟ για το αποτέλεσμα! και μπράβο που το καταφέρατε συνεργαζόμενοι από απόσταση!

 

περιμένουμε και τα επόμενα!!!

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εξαιρετικό το αποτέλεσμα, ένα πραγματικά όμορφο και ουσιαστικό κομμάτι. Συγχαρητήρια και στους τρεις!!  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ....

 

Το κομματι, ως εχει, ειναι πολυ ωραιο, με ευρηματικα κολπα χρησιμοποιοντας το Feedback.

 

Η μονη μου ενσταση (ως newbie δεν σημαινει και πολλα αλλα δεν βαριεσαι :D :D) ειναι πως ηταν υπερβολικα λιτο ως συνθεση! Δυο συγχωρδιες ηταν, και, αν και δεν χρειαζονται παραπανω, ισως να ταιριαζε και καποια μελοδικη γραμμη απο πανω, ή αν εμπαιναν στοιχοι (λεμε τορα...) ειμαι σιγουρος πως το κομματι θα απογειωνοταν! Αυτα....

Gibson Les Paul, Vox AC30, και ξερο ψωμι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και από μέρος μου για τα καλά σας λόγια και την κριτική!

 

Ήταν μια πάρα πολύ καλή εμπειρία για μένα διότι με τα τύμπανα ασχολούμαι και μελετάω σε καθημερινή βάση τον τελευταίο καιρό και όταν καλείσαι να παίξεις σε κομμάτια άλλων είναι ένα challenge!

 

Αυτό που απόλαυσα βέβαια περισσότερο ήταν ο ήχος μου στο μπάσο που υπό τις παρακλήσεις του Harilatron για "βαρβατίλα" ;D έπιασα το rick και μια πένα, κούρδισα σε drop D και ηχογράφησα 2 κανάλια: ένα καθαρό DI και ένα τσιτωμένο(με ehx black finger) σε ενισχυτή με κλειστά τα μπάσα και με mic ένα AKG 414.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγχαρήκια μου και στους 3!

 

Η project strat του harilatron με τους SD Quarter Pounders είναι ταμάμ, ο flea επιβεβαίωσε την εικόνα που έχω σχηματίσει ήδη γι'αυτόν με τον υπέροχο ήχο και παίξιμο στο μπάσο, ο nikodemos...όπως είπαν ο Wayne και ο Garth στον Alice Cooper:

 

WE"RE NOT WORTHY!

we're+not+worthy.jpg

 

:D 8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είχαμε κάποιες συγκινητικές εξελίξεις στο θέμα του συγκεκριμένου κομματιού.  :)

 

Επικοινώνησα με τον άνθρωπο που είχε ηχογραφήσει το sea lion για να τον ευχαριστήσω και να τον ενημερώσω τι είχε απογίνει το sample του.

 

Εμαθα ότι η ηχογράφηση είχε γίνει στα Snare islands.

Αργότερα, επικοινώνησε μαζί μου και μου  είπε ότι η σύζυγός του δουλεύει για ένα μη-κυβερνητικό οργανισμό προστασίας του περιβάλλοντος και ότι επιθυμεί να χρησιμοποιήσουν το τραγούδι για background σε διάφορα spot στο ραδιόφωνο και την τηλεόραση της Ν. Ζηλανδίας. Και αυτό, γιατί βρίσκεται σε εξέλιξη μια μεγάλη καμπάνια για την προστασία του......Sea Lion.  :)

 

(Με συνοπτικές διαδικασίες τους το προσφέραμε  :) ).

 

Επίσης, μου έστειλε μια φωτογραφία ΤΟΥ sea lion. Του συγκεκριμένου sea lion που ακούγεται να μουγκρίζει* σε διάφορα σημεία μέσα στο κομμάτι. (Τον φωτογράφησε κατά τη διάρκεια της ηχογράφησης).

Είναι άσχημος.... αλλά είναι ο frontman μας και τον αγαπάμε.  :)

 

 

*Sea lion για brutal καλό?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαμε κάποιες συγκινητικές εξελίξεις στο θέμα του συγκεκριμένου κομματιού.  :)

 

Επικοινώνησα με τον άνθρωπο που είχε ηχογραφήσει το sea lion για να τον ευχαριστήσω και να τον ενημερώσω τι είχε απογίνει το sample του.

 

Εμαθα ότι η ηχογράφηση είχε γίνει στα Snare islands.

Αργότερα, επικοινώνησε μαζί μου και μου  είπε ότι η σύζυγός του δουλεύει για ένα μη-κυβερνητικό οργανισμό προστασίας του περιβάλλοντος και ότι επιθυμεί να χρησιμοποιήσουν το τραγούδι για background σε διάφορα spot στο ραδιόφωνο και την τηλεόραση της Ν. Ζηλανδίας. Και αυτό, γιατί βρίσκεται σε εξέλιξη μια μεγάλη καμπάνια για την προστασία του......Sea Lion.  :)

 

(Με συνοπτικές διαδικασίες τους το προσφέραμε  :) ).

 

Επίσης, μου έστειλε μια φωτογραφία ΤΟΥ sea lion. Του συγκεκριμένου sea lion που ακούγεται να μουγκρίζει* σε διάφορα σημεία μέσα στο κομμάτι. (Τον φωτογράφησε κατά τη διάρκεια της ηχογράφησης).

Είναι άσχημος.... αλλά είναι ο frontman μας και τον αγαπάμε.  :)

 

 

*Sea lion για brutal καλό?

 

 

Ωραία συγκυρία (μπράβο τους και μπράβο σας), και μέγιστος ντεθομπρουταλιάρης ο frontman. Ε και νά'ξερε... :)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτοι μάγκες.

 

Flea όντως ο ήχος σου έχει κάτι big brass balls ΝΑ!

 

Μπράβο σε όλους και συγχαρητήρια για τις εξελίξεις. Περιμένουμε να δούμε τα videos από την καμπάνια...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου