Προς το περιεχόμενο

Sad Jam


z43k0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα αυθόρμητο one take jam πάνω σε μια ρυθμική ιδέα που είχα, οι ήχοι είναι από το Guitar Port [για να μην ενοχλούμε και τους γείτονες]. Έχει αρκετά λάθη, αλλά μου αρέσει το γενικότερο feel, ελπίζω και σε σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο "αγχωμενος" ακουγεσαι ισως επειδη παιζεις με λιγοτερο gain απ οτι ισως εχεις συνηθησει αλλα ειναι οντως πολυ ωραιο.

Και καλη η ιδεα στο chord progression, λιτο, ευακουστο, λιγο τετριμμενο αλλα ολα ειναι πια. Και ωραιος ηχος στα ακκορντα

 

Tip. ΑΝ θες να χαμηλωνεις το gain και να μην νοιωθεις αυτη την "ανασφαλεια" κι αυτο το "αδειασμα" βαλε μαζι και λιγο compressor. Θα σε "φερει". Αυτο σε περιπτωση που δεν το εχεις ηδη δοκιμασει

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gregg, @Infernalgr: Ευχαριστώ παίδες!

@playloud: Thanks! Έχεις δίκιο, τώρα τελευταία έχω αρχίσει να παίζω στα προσωπικά μου jam με λιγότερο gain [επιστροφή στο blues rock;)] και κάποιες φράσεις θέλουν μεγαλύτερο attack στην πένα από ότι πρώτα [με συνέπεια την "λάσπη" που ακούγεται στην τελευταία φράση], οπότε θέλω λίγο να το βρω/ ξαναβρώ το θέμα εκεί. Χαίρομαι που σ' άρεσε η ιδέα στο chord progression, για αυτό ουσιαστικά το ηχογράφησα! Με τους compressorες δεν τα πάω καλά - βασικά δεν τους έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, θα το δοκιμάσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το chord progression μου αρεσε πολυ! βασικα μου θυμισε Πολυ Roth(beyond the astral skies κατασταση) για αυτο μαλον αρεσε κ στο Playloud :P

το σολο εχει μερικες καλες στιγμες αλλα δεν με ξετρελανε

ειμαι σιγουρος παντως πως αμα το δουλεψεις θα γινει σουπερ!  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το chord progression μου αρεσε πολυ! βασικα μου θυμισε Πολυ Roth(beyond the astral skies κατασταση) για αυτο μαλον αρεσε κ στο Playloud :P

το σολο εχει μερικες καλες στιγμες αλλα δεν με ξετρελανε

ειμαι σιγουρος παντως πως αμα το δουλεψεις θα γινει σουπερ!  ;)

 

+2009

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bluezlick Thanks man, καλά ο Uli είναι ιστορία ΜΕΓΑΛΗ . Το chord progression το πήγαινα σαν μια μίξη ακουσμάτων από SRV/ Kenny Wayne Sherphed/ RK [στον τελευταίο δίσκο] - βέβαια όλα αυτά που αναφέρω ξεκινάνε από τον Jimi [και ο Uli επίσης].  Για το solo ναι αυτό είναι απλά ένα jam από πάνω,  αν δεήσει και στρωθώ να το σουλουπώσω κάποιες φράσεις θα κρατήσω;) Thanks για το feedback.

 

@kguitar, 2009 thanks για την ακρόαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου