Προς το περιεχόμενο

Η αγαπημένη μου οργανίστρια


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμμμ, ... γι' αυτό γράφω "οργανίστρια" ρε ΛάμπροΤζιΤζι. Άμα έλεγα "οργανίστας" θα ήταν άλλη συζήτηση...

 

:)

 

Πάσο τότε... Ίσως να είναι η καλύτερη γιατί είναι η μοναδική!  ;D

 

I am out. Its tea time...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σίγουρα δεν είναι η μόνη

να θυμίσω τη Shirley Scott αλλά και την Carla Bley σε κάποιες δουλιές που δεν παίζει (μόνο) πιάνο και σίγουρα θα υπάρχουν δεκάδες άλλες

anyway

γούστα είναι αυτά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά, κάνει μπαμ το βίντεο ότι πρόκειται για κλασσική περίπτωση συσσωρευμένου χιούμορ. Έχω δει άπειρες περιπτώσεις Άγγλων που σατιρίζουν και διακωμωδούν πράγματα, πρόσωπα και καταστάσεις με τέτοιο στυλ (σοβαροφάνεια με μια δόση ειρωνίας και μπόλικες ατάκες τίγκα στην υπερβολή).

Προσωπικά διασκεδάζω πολύ με τέτοιου είδους χιούμορ και οι Άγγλοι το εξασκούν με απόλυτη επιτυχία. ;)

 

Όσο για τις δεξιοτεχνικές και εκτελεστικές ικανότητας της (σε καμία περίπτωση milf  :P) κυρίας, δε νομίζω ότι η μόστρα υψηλής τεχνικής και virtuositee ήταν σε οποιοδήποτε σημείο τα ζητούμενα του εν λόγω βίντεο.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τις δεξιοτεχνικές και εκτελεστικές ικανότητας της (σε καμία περίπτωση milf  :P) κυρίας, δε νομίζω ότι η μόστρα υψηλής τεχνικής και virtuositee ήταν σε οποιοδήποτε σημείο τα ζητούμενα του εν λόγω βίντεο.

 

 

Μα δεν είχε ούτε ύφος/συναίσθημα/έμπνευση να πεις ότι κάνει τέχνη... Όπως είπα και πριν μου θυμίζει ΑΚΡΙΒΩΣ τα παιδάκια που μαθαίνουν και το βαριούνται. Κ το να μην παίζεις με τα δάχτυλα σαν χταπόδι δεν είναι υψηλή τεχνική, αλλά ο νο1 βασικός κανόνας στα πλήκτρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είχε ούτε ύφος/συναίσθημα/έμπνευση να πεις ότι κάνει τέχνη... Όπως είπα και πριν μου θυμίζει ΑΚΡΙΒΩΣ τα παιδάκια που μαθαίνουν και το βαριούνται. Κ το να μην παίζεις με τα δάχτυλα σαν χταπόδι δεν είναι υψηλή τεχνική, αλλά ο νο1 βασικός κανόνας στα πλήκτρα.

Ξαναδιάβασε τί γράφω... με είδες να λέω πουθενά ότι η τύπισα ήταν ο θηλυκός Joey DeFrancesco; ::)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχάριστο και διασκεδαστικό το βιντεάκι :) :)

 

Η αναφορά στους U2 και στους oasis ακομα πιο διασκεδαστική. :)

 

Όσο για τις δεξιοτεχνικές και εκτελεστικές ικανότητας της (σε καμία περίπτωση milf  :P) κυρίας, δε νομίζω ότι η μόστρα υψηλής τεχνικής και virtuositee ήταν σε οποιοδήποτε σημείο τα ζητούμενα του εν λόγω βίντεο.

 

+1

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναδιάβασε τί γράφω... με είδες να λέω πουθενά ότι η τύπισα ήταν ο θηλυκός Joey DeFrancesco; ::)

 

Εφόσον λες οτι δεν ήθελε να επιδείξει υψηλή τεχνική (νομίζω όλοι συμφωνούμε σε αυτό) τότε υπονοείς ότι ήθελε να δείξει κάτι άλλο, οπότε υπέθεσα υφος/στυλ/συναίσθημα.

 

Εκτός αν το βίντεο ήταν απλώς ένα μινι σόου βρετανικού χιούμορ και τίποτ άλλο. Καμμία σχέση με μουσική δηλαδή... Κάτι σαν τις παροδίες του Malmsteen.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον λες οτι δεν ήθελε να επιδείξει υψηλή τεχνική (νομίζω όλοι συμφωνούμε σε αυτό) τότε υπονοείς ότι ήθελε να δείξει κάτι άλλο, οπότε υπέθεσα υφος/στυλ/συναίσθημα.

Δεν θεωρώ ότι τεχνική και συναίσθημα είναι άσχετα μεταξύ τους αλλά δεν είναι αυτό το ζήτημα. Τέλος πάντων, λάθος εννόησες γιατί δεν ήθελα να πω τίποτα τέτοιο.

 

Εκτός αν το βίντεο ήταν απλώς ένα μινι σόου βρετανικού χιούμορ και τίποτ άλλο. Καμμία σχέση με μουσική δηλαδή... Κάτι σαν τις παροδίες του Malmsteen.  ;D

Μη συγκρίνεις τα ασύγκριτα. Το βίντεο είχε όντως κάποιες χρήσιμες πληροφορίες μέσα στο γενικό κλίμα χιούμορ (όπως τα πολλά organs που εμφανίζονται και πολλοί δεν τα γνωρίζουν) και ασχέτως αυτού, προφανώς δεν μπορώ να εντάξω τις παρωδίες του Malmsteen στην ίδια κατηγορία χιούμορ με το συγκεκριμένο βίντεο.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά, κάνει μπαμ το βίντεο ότι πρόκειται για κλασσική περίπτωση συσσωρευμένου χιούμορ. Έχω δει άπειρες περιπτώσεις Άγγλων που σατιρίζουν και διακωμωδούν πράγματα, πρόσωπα και καταστάσεις με τέτοιο στυλ (σοβαροφάνεια με μια δόση ειρωνίας και μπόλικες ατάκες τίγκα στην υπερβολή).

Προσωπικά διασκεδάζω πολύ με τέτοιου είδους χιούμορ και οι Άγγλοι το εξασκούν με απόλυτη επιτυχία. ;)

 

Όσο για τις δεξιοτεχνικές και εκτελεστικές ικανότητας της (σε καμία περίπτωση milf  :P) κυρίας, δε νομίζω ότι η μόστρα υψηλής τεχνικής και virtuositee ήταν σε οποιοδήποτε σημείο τα ζητούμενα του εν λόγω βίντεο.

 

Συν σε όλα. Και παιδιά σίγουρα δεν πιστεύω ότι χρειάζεται γνώση άπταιστων αγγλικών για να καταλάβει κάποιος ότι κάνει χιούμορ... παρ'όλα αυτά, κι εγώ πιστεύω ότι οι U2 και οι Oasis δεν έχουν oρίτζιναλ αϊντίαζ (οι U2 είχαν κάποτε) αλλά χου γκιβς ε φακ; (Aς μην πάμε σε φλέιμ γουορς, τα βαριέμαι - αν δεν συμφωνείτε ξεχάστε το κι ας εστιάσουμε στο όμορφο βίντεο)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τα οργανα έδειξε η γυναίκα βρε παιδιά...

 

Μιφλ????? χαχαχαχαχα!

 

Λάμπρο: αν ήταν να παίξει λίγο Bach δε θα τα πήγαινε καλά, αλλά χου γκιβς ε σσιτ;;;;

 

"There's also this one but I don't know how it works"???!?!?!?!? hahahahah! WTF?!?!?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου