Προς το περιεχόμενο

Η αγαπημένη μου οργανίστρια


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Μα δεν είχε ούτε ύφος/συναίσθημα/έμπνευση να πεις ότι κάνει τέχνη... Όπως είπα και πριν μου θυμίζει ΑΚΡΙΒΩΣ τα παιδάκια που μαθαίνουν και το βαριούνται. Κ το να μην παίζεις με τα δάχτυλα σαν χταπόδι δεν είναι υψηλή τεχνική, αλλά ο νο1 βασικός κανόνας στα πλήκτρα.

 

 

Μόνο ένα μικρό σχόλιο γι' αυτό: αυτή όχι απλώς δεν βαριέται, αλλά είχε ενεργότατη συμμετοχή (στα όρια του απλήρωτου πάθους) σε κάμποσα περιφερειακά/ψυχεδελικά συγκροτήματα από το Kent εδώ και είκοσι χρόνια (και βάλε). Είναι δύσκολο αυτό, και προϋποθέτει πραγματικό ζήλο, όταν είναι απλήρωτο, καθώς αυτά τα συγκροτήματα δεν είχαν ποτέ κανένα είδος εμπορικής επιτυχίας.

 

Επίσης, τι κόλλημα είναι αυτό που έχεις φάει με το πως στήνει τα χέρια της πάνω από το κλαβιέ; Εγώ (που είχα κάνει μαθήματα αρμονίου περίπου την περίοδο που αυτή ήδη είχε μπάντες), προσπαθούσε ο δάσκαλός μου να μου μάθει να τα βάζω ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι, προφανώς κολλημένος από το πιάνο. Δεν ζημιώνεται σε κάτι, αν τα βάζει έτσι, απλώς δεν είναι απαραίτητο στην περίπτωση του αρμονίου, όσο είναι απαραίτητο όταν θες να γίνεις δεξιοτέχνης στο πιάνο (και καλά).

 

Ασφαλώς δεν είναι βιρτουόζος, αλλά εγώ ποτέ δεν άκουγα μουσικές από/για βιρτουόζους οπότε δεν με απασχόλησε πολύ. Σας έδειξα το φιλμάκι διότι γούσταρα τη φάση της, τη φάτσα της και το χιούμορ της.

 

:)

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο ένα μικρό σχόλιο γι' αυτό: αυτή όχι απλώς δεν βαριέται, αλλά είχε ενεργότατη συμμετοχή (στα όρια του απλήρωτου πάθους) σε κάμποσα περιφερειακά/ψυχεδελικά συγκροτήματα από το Kent εδώ και είκοσι χρόνια (και βάλε). Είναι δύσκολο αυτό, και προϋποθέτει πραγματικό ζήλο, όταν είναι απλήρωτο, καθώς αυτά τα συγκροτήματα δεν είχαν ποτέ κανένα είδος εμπορικής επιτυχίας.

 

 

Αν το βιντεακι εδειχνε αυτα πιθανως θα καταλαβαιναμε γιατι ειναι η αγαπημενη σου οργανιστρια.

 

Με το βιντεο ομως που ανεβασες μπορουμε να καταλαβουμε οτι ειναι απλα μια εξυπνη ερασιτεχνης που ανεβασε ενα πο ευρηματικο βιντεακι με αγγλικο φλεγμα, μεταξυ οσων ανεβαζουν εκατομμυρια βιντεακια καθημερινα στο youtube. Α και οτι εχει πολλα ωραια πληκτροφορα. Κατι αλλο εγω προσωπικα δεν καταλαβα.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"There are some bands that don't have an organist as part of their line-up, but these tend to be talentless idiots" (εδώ πέφτουν οι U2), "with non-original ideas" (Oasis), "and shit for brains" (ξανά-μανά U2).

 

Ο απομαγνητοφωνητής της περιοχής σας (ο οποίος παρεμπιπτόντως, πιστεύει ότι το κορίτσι κάνει χιούμορ).

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, τι κόλλημα είναι αυτό που έχεις φάει με το πως στήνει τα χέρια της πάνω από το κλαβιέ; Εγώ (που είχα κάνει μαθήματα αρμονίου περίπου την περίοδο που αυτή ήδη είχε μπάντες), προσπαθούσε ο δάσκαλός μου να μου μάθει να τα βάζω ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι, προφανώς κολλημένος από το πιάνο. Δεν ζημιώνεται σε κάτι, αν τα βάζει έτσι, απλώς δεν είναι απαραίτητο στην περίπτωση του αρμονίου, όσο είναι απαραίτητο όταν θες να γίνεις δεξιοτέχνης στο πιάνο (και καλά).

 

Αυτο παρατηρησα κι εγω. Στηνεται οχι σαν player αλλα σαν teacher, καθολου κακο η κατακριτεο.

Απλα μου θυμιζει τις θειτσες που διδασκουν το πρωι μουσικη σε παιδακια στο ωδειο και το βραδυ παιζουν για το... ροκ του πραγματος.

Το πως "στηνει" παντως καποιος τα χερια του (ειτε σε κιθαρα, ειτε σε πληκτρα, ειτε...) προσωπικα μου δειχνει πολλα πραγματα για το ΠΩΣ, ακομα και το ΤΙ παιζει

 

Τα σχολια για U2 και Oasis παντως ευστοχα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα τα σπασε η μιλφ ( ;D) οργανιστρια!!! Η αναφορα του χιτλερ ολα τα λεφτα χαχαχα

 

Scars on broadway - Serious

"you're so serious,you're gonna make me delirious..."

Αφιερωμενο στα σχολια που ακολουθησαν.. μπρρρρρρ

 

Gibson Explorer.Telos

www.myspace.com/nervisequin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου