Προς το περιεχόμενο

Χορδές Πιάνου


bliss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους! Ελπίζω να είναι ο κατάλληλος τομέας για να γράψω!

Πρόσφατα μου έσπασε μια χορδή στο πιάνο μου και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς που μπορώ να βρω χορδές πιάνου, ανταλλακτικά μέρη και εργαλεία γενικότερα. Ξέρω ήδη το www.thomann.de , που δυστυχώς δεν έχει χορδές.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΩΣ έσπασε η χορδή του πιάνου;;; είμαι πολύ περιέργος, δεν το χω ξαναακούσει να συμβαίνει...

 

δεν ξέρω που μπορείς να βρείς, όμως υπάρχουν αρκετά μαγαζιά που πουλάνε/επισκευάζουν πιάνα. νομίζω ότι εκεί πρέπει να ρωτήσεις. {γιατί άντε κ τη βρήκες τη χορδή, ποιος θα την αλλάξει;}

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ανοιξε ενα θεμα να ρωτησω κατι, ολα τα πιανα εχουν τον ιδιο αριθμο χορδων? Θυμαμαι ενα ορθιο lyrika (ρωσικο μαλλον) που ειχαμε παλια στο σπιτι ειχε 218!

Πρόσφατα μου έσπασε μια χορδή στο πιάνο μου

Οντως περιεργο, πρεπει να ειναι μεγαλος μπελας να την αλλαξεις εσυ. Βρες το τηλεφωνο καποιου που κουρδιζει πιανα και ρωτα τι μπορεις να κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι σπάνιο φαινόμενο, αλλά συμβαίνει! Απλά έπαιζα και έσπασε! Συμβαίνει!

Το θέμα είναι που βρίσκω χορδές! Όσο για το άλλαγμα της χορδής έχω ψάξει αρκετά στο Ίντερνετ (να 'ναι καλά) και μαλλον θα την αλλάξω μόνος. Δε φαίνεται τόσο δύσκολο, αν και χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου