Προς το περιεχόμενο

Metal from HELLas - documentary


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίο ντοκυμαντέρ για τα τεκταινόμενα περί σκληρού ήχου στο ελλαδιστάν, τα "πέτρινα" χρόνια. Λάκη, είσαι μεταλλάς; Απόδειξη.

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-2942712091615079909&hl=el

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 165
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κώστα, σε μια ώρα γράφω χημεία. Έχασα ένα δίωρο για να το δω, ενώ φυσιολογικά άλλα πράηματα έπρεπε να κάνω.

Αν δεν περάσω αμ γκόνα κιλ γιου.

 

ωραίο ήταν πάντως, φχαρστούμε

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικό.....Ο τύπος που μιλάει απλά εκνευριστικός,και οι ελείψεις σε πολύ βασικές μπάντες που πραγματικά έβαλαν ένα λιθαράκι στη σκηνή απλά απαράδεκτες.

Είναι απο τα χειρότερα που έχουν δεί τα μάτια μου...Τί άλλο θα δώ για αυτή την κακομοίρα την Ελληνική σκηνή......

Περισότερο σαν δυσφήμιση μου έκανε,παρά σαν ντοκυμαντέρ/ανασκόπηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα πρόσφατα, εντάξει, μέχρι ένα βαθμό σε ενημερώνει για την ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ σκηνή στην Ελλάδα (την ποιά..; )

Απλά απευθύνεται μόνο για καρα-μέταλλους, αν σκληρό ήχο στο Ελλαδιστάν θεωρείς μέχρι και Socrates, πχ, θα το βρείς αδιάφορο έως αποκρουστικό.

 

Κακή εντύπωση μου έκανε ότι ορίζουν σαν TRUE μια συγκεκριμένη εποχή και έναν συγκεκριμένο ήχο, και όλους τους υπόλοιπους τους αφορίζουν. Περί ορέξεως, όμως...

 

Αυτό που λέει με τους Βαβέλ και τους Helloween λέτε να ισχύει...; Μούφα μου ακούγεται..

To keep you is no benefit. To destroy you, no loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σας χάλασε λάκηδες. Ή όχι; Αυτό είναι;

 

Δεν το κατάλαβα το σχόλιό σου.Αν θέλεις ξανα-εξήγησέ το να το καταλάβουμε....Πιο ευγενικά αυτή τη φορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....και οι ελείψεις σε πολύ βασικές μπάντες που πραγματικά έβαλαν ένα λιθαράκι στη σκηνή απλά απαράδεκτες.

Οπως ? ? ?

 

Ως ανθρωπος που εχει ζησει, και η (τοτε) μπαντα μου ειναι ΚΑΙ μερος του ντοκυμαντερ, εχω να πω, πως αν βγαλει κανεις τη γλαφυροτητα του τυπου που μιλαει, ετσι ηταν τα πραγματα.

Για Θεσ/νικη δεν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι δεν ειμαι απο εκει.

Τα υπολοιπα, κυριως οι αρχες, ετσι ηταν τα πραγματα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα τα σπαει το ντοκυμαντερ! το ειδα πριν μερικες μερες και καραγουσταρα. Cultila full!!

 

Οσον αφορα τα αρνητικα σχολια ,πιστευω απλα το οτι αν παρεις στα σοβαρα και τοις μετρητοις αυτα που λενε,οπως και το heavy metal γενικοτερα χανεις το νοημα - η εισαι 14 χρονων (στο μυαλο) και παιρνεις στα σοβαρα τους manowar.

 

Τα αρνητικα για μενα ηταν :

Ο τυπος απο το steel gallery αναφερεται σε συγκροτηματα λες και αυτος τους κανει την τιμη που μιλαει για αυτα, γενικοτερα ειναι πολυ για τα @@ ο τυπος

 

Επεισης μου την εδωσε και ο septic flesh που ειπε οτι σουηδικες μπαντες πανε πιο μπροστα απο τις ελληνικες επειδη κανουν πιο εντατικες προβες και περιμενουν να τελειοποιησουν τα τραγουδια τους για να βγουν για live...

Κλασσικη αστεια ελληνικη αντιμετωπιση της μουσικης σαν στυγνη οργανοπαιξια. Παμε να παιξουμε βλακειες,αλλα να τις παιξουμε just. Εγω δεν εχω ακουσει δισκο σαν το clayman h slaughter of the soul ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ απο ελληνικη μπαντα (χωρις να λεω οτι δεν ΜΠΟΡΕΙ να το κανει ελληνικη μπαντα,μου τη δινουν αυτες οι μοιρολατριες γενικοτερα) ενω τεχνιτες ελληνες,οσους θες...

 

Η ομορφια του heavy metal ειναι ο ρομαντισμος στη χαζομαρα του (με την καλη εννοια!!!)

\m/ .  . \m/

      o

Gibson Explorer.Telos

www.myspace.com/nervisequin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου