Προς το περιεχόμενο

Metal from HELLas - documentary


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, κανείς δεν είπε πως είναι τέλειο το αφιέρωμα. Αυτά τα κομμάτια είναι σαν τις "διαφημήσεις" που σου σπάνε τα @@ όταν η κρατική τηλεόραση του κώλου βάζει καμιά σπάνια ταινία και θες να την δεις, τις ανέχεσαι απλά.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 165
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τελος, να μνημονευσω τουλαχιστο ενα ατομο που ΔΕΝ αναφερθηκε στο ντοκυμαντερ, αυτος ειναι ο Nigel Foxx, ο αγαπημενος φιλος Λακης (καμμια σχεση με τους ΛΑΚΗΔΕΣ),

 

Thanatos inc!!!!!!!!!!!

Παντως πλακα-πλακα ο Λακης το 85(?) ειχε βγαλει δισκο που για τα δεδομενα της εποχης ηταν πολυ μπροστα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ο τυπος με τα μουσια ειναι ο γρηγορης απο eat metal...δεν ξερω που ηταν τοτε και δεν πιστευω να ηξερες οποιονδηποτε εχει σχεση με το μεταλ στην ελλαδα ολη τη δεκαετια του 80-90-00 αλλα το παλικαρι βοηθαει με οτι μπορει σημερα τις νεες μπαντες και στηριζει το χωρο...εσεις ολοι οι λεουρες που ειστε σημερα που οι πιτσιρικαδες δεν ξερουν που πανε τα 4?ποιος θα τους βοηθησει?θελουμε και σκηνη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με προλαλησαντα , που λεει οτι η  φωνη που το παρουσιαζει εχει ενοχλητικο στομφο . Απο τα πρωτα δευτερολεπτα καταλαβαινει κανεις ποσο λαθος νοοτροπια υπηρχε εκεινη την εποχη ....  εχω την εντυπωση οτι τοτε  πολλα καλα πραγματα δεν βγηκαν στον αερα οπως και πολλες 'πατατες'  παραβγηκαν ....ευτυχως σημερα αρκετα πραγματα εχουν αλλαξει , ο καθενας μπορει να ανεβασει το κλιπακι του , το σαιτ του , υπαρχουν χωροι που μπορει να παιξει .....  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ο τυπος με τα μουσια ειναι ο γρηγορης απο eat metal...το παλικαρι βοηθαει με οτι μπορει σημερα τις νεες μπαντες και στηριζει το χωρo.

Nα τα λεμε αυτα.

Η δισκογραφικη του ειναι σχεδον μη κερδοσκοπικου χαρακτηρα!Κ δεν κανω πλακα.

Στηριζει οποιονδηποτε εχει να πει κατι καλο κ ειναι μεταλ.

Μπραβο του. :)

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε, το 85 ηταν ακομα με τους Flames και μαλιστα στις αρχες τους

Τακη πες καμια ιστορια ρε φιλε απο τοτε.

Πες για Ροδον πριν κοψεις την μαλουρα για την μαμα πατριδα! :)

Τaste the fire κ τα ρεστα.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταιο καιρο δεν αγοραζω CD κτλ,αρκουμαι στο να κατεβαζω κ να ακουω μουσικη τσαμπα(σχετικο ειναι αυτο)

 

Οταν ομως προκειται για Ellhniko metal παντοτε προσπαθω να δωσω το κατιτις μου ωστε να τιμησω εστω κ ελαχιστα την Ellhnikh Metal scene.Ακουγεται λιγο λαμακιστικο αλλα ετσι ειμαι.

 

Σας προτρεπω ολους να κανετε το ιδιο(για να μην χρησιμοποιησω κ την φρασαρα της Βουλας '92..!) :D Υπαρχουν πααρα πολλοι που τ'αξιζουν

 

Οσο για το βιντεακι τα λεει ολα ο γιγαντας Αγγελος Περλεπες.

 

Bye κ φιλακια :)

 

Emerald sun / Ελληνικη μπανταρα (Ριξ'τε μια ματια οσοι δεν γνωριζουν σχετικα)

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογω πως δεν εχω παρακολουθησει πολυ την ελληνικη μεταλ σκηνη περα απο τα κραυγαλεα ονοματα (septic flesh, Rotting Christ, Nightfall), το συγκεκριμενο video ομως μου φανηκε πολυ ενδιαφερον.

 

Εγω, μετα απο live στο Maxim, sold out συναυλιες στο Ροδον (ειμασταν η πρωτη ελληνικη μπαντα που το ειχε κανει αυτο, οταν οι Τρυπες και τα Ξυλινα Σπαθια βαραγαν λαλακια)

 

::) ::) ::)

 

Playloud, θα παρακαλουσα τα σχολια σου να ειναι λιγο πιο προσεκτικα, ιδιαιτερα οταν αναφερεσαι στο μεγαλυτερο ονομα που εχει αναδειξει ποτε η ελλαδα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stavrillian, στο ποστ μου δεν αμφισβητω την αξια των γκρουπ (στην προσωπικη μου ζωη ΝΑΙ την αμφισβητω, για μενα ειναι για τα μπαζα) αλλα ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ. Διαβασε καλυτερα.

Οσο για την καλυτερη μπαντα που εχει βγαλει ποτε η Ελλαδα, θα ελεγα οτι ειναι οι Blues Wire. Οχι αερολογιες, απλα πραγματα

 

@garett

Τον "Γρηγορη" που λες δεν τον ξερω. Απλα δεν τον ξερω, κι οταν επαιζα εγω δεν ηταν around να βοηθησει και (τους τοτε) εμας. Τοτε ουτε καν ειχε το δισκαδικο, alright.

Κι αν πιστευεις οτι εγω δεν γνωριζω κανεναν απο την σκηνη 80-90, τι να πω. Ρωτα τους μισους απο αυτους του βιντεο, αν ξερεις κανενα.

Με τους μισους επαιζα, με λιγους ακομα παιζω (ε ρε jamαρισματα με τον Angelo), λιγοι μοθ ειχαν παρει συνεντευξη, και οι υπολοιποι, αυτοι που ειναι late 90's και 00's τοτε ηταν κοινο μου και ζητωκραυγαζαν. Μπορεις επισης να ρωτησεις ΜΕ ΡΜ συνφορουμιτες που ηδη γνωριζουν ποιος ειμαι.

Οχι στο φορουμ ομως

 

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου