Προς το περιεχόμενο

SOS!! Γνωμες για στησιμο home studio στον ηδη υπαρχοντα χωρο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα!!εχω εναν χωρο στο υπογειο περιπου 38 τετραγωνικα,χωρισμενο σε 3 δωματια.παρακατω εχω φωτογραφιες.(πιστευω να ανεβουν)θα ηθελα καποιες γνωμες,για το στησιμο και γενικοτερα για ηχοαπορροφηση γιατι για ηχομωνοση δεν νομιζω να χρειαζεται,επειδη οι τοιχοι και τα χωρισματα ειναι διπλο τουβλο και στη μεση διπλος πετροβαμβακας και φελιζολ μπλε.δεκτες βεβαια ολες οι προτασεις.για πλωτο πατωμα μαλλον δεν υπαρχει δυνατοτητα,ισως για καποιο κομματι ξυλινο.ανεβαζω πληρη κατοψη και φωτογρ.υπαρχει η δυνατοτητα για καποιο χωρισμα ισως με γυψοσανιδα εαν αυτο ειναι απαραιτητο.

 

θα μου ηταν πολυ χρησιμες καποιες συμβουλες η καλυτερα καποια ολοκληρωμενη μελετη,οσο αυτο ειναι δυνατον,ειδικος πανω σε αυτα δε υπαρχει,και φοβαμε οτι θα κανω αρκετα λαθη εαν προχωρησω μονος μου.

 

εχω διαβασει πολλες απαντησεις σε πολλα θεματα και εχω καταλαβει καποια πραγματα,αλλα νομιζω καθε χωρος ειναι διαφορετικος και θελει τα δικα του.

 

θα ηχογραφω φυσικα οργανα καποια κρουστα και φωνη.ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια γνωμη για το πατωμα,δεν εχει υποστρωμα και θελω να μαθω τι να βαλω χωρις να κανω πλωτο πατωμα,ξυλινο πατωμα ή πλακακι με μοκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μακάρι να ήξερα να σε βοηθήσω... καλή σου τύχη φίλε μου.

 

Είχα επικοινωνία με τον Πάνο, ένα καλό παιδί, που έχει σπουδάσει ακουστική, μήπως θες το τηλ του να μιλήσετε; Για οικονομικά κλπ, δεν έχω την παραμικρή ιδέα, αλλά ίσως να ήταν μια αρχή; Ξέρει τι κάνει! :)

 

Νικόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω Nikolas για το ενδιαφερον,ξερω οτι το θεμα εχει ειπωθει και ξαναειπωθει χωρις ομως να εξαντληθει,γιατι ο καθε χωρος ειναι διαφορετικος.συγκρινω οσο μπορω με τις δικες μου αναγκες αυτα:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=158312.10 και αλλα πολλα.ισως βρω καποια ακρη με τον φοβο βεβαια του λαθους.παρ΄ολα αυτα εκανα καποιες ''διορθωσεις''στο σχεδιο και το ανεβαζω για τυχον παρατηρησεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου γιατί όχι πλωτό πάτωμα???

 

Τα απέκλεισες σχεδόν όλα  :P

 

ετσι σκεφτομε,αλλα μαλλον δεν θα το αποφυγω,μια φορα το κανω και πρεπει να γινει με τις δυνατοτητες που εχω οσο γινεται καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου γιατί όχι πλωτό πάτωμα???

 

Τα απέκλεισες σχεδόν όλα  :P

 

εννοω αν δεν κανω πλωτο πατωμα ειναι καλυτερα ξυλινο πατωμα ή πλακακι με μοκετα.(προφανως αν υπαρχει ηδη πλακακι βαζουμε μοκετα,αν δεν υπαρχει τιποτα καλυτερα ξυλο.(μαλλον??)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου