Προς το περιεχόμενο

Νέα γενιά υπολογιστών Apple


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον δικτυακό τόπο της Apple, εμφανίστηκαν τα νέα iMac, το νέο Mac Mini και τα νέα MacPro. Είναι νωρίς να γίνει κάποια εκτίμηση για την αξία τους, αλλά δεν μπορώ να συγκρατηθώ από το να αναφέρω ότι τα MacPro (η τελευταία ελπίδα για όσους ασχολούνται με τον ήχο και τους υπολογιστές), φαίνεται ότι επίσης "φοράνε" το προβληματικό τσιπάκι της Agere στην Firewire θύρα - ξέρετε, εκείνο που δε λειτουργεί σωστά με τις κάρτες ήχου. Τουλάχιστον, αυτό προκύπτει από μία ματιά στο πίσω μέρος των MacPro, όπου βλέπουμε δύο 800άρες θύρες firewire, όχι 400άρες.

 

To δε κόστος των Mac Pro "ξεκινάει" από το ποταπό ποσό των 3.500 δολαρίων περίπου.

 

Τι λέτε;

 

 

Υ.Γ. Ναι, μπορείς να πεις και εσύ αν σου περάσανε τα νεύρα :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Ναι, μπορείς να πεις και εσύ αν σου περάσανε τα νεύρα :)

Συνεχίζεις να με τσιγλάς, και ναι μου περάσανε τα νεύρα, και ναι δεν με ενδιαφέρει να μου ρίχνεις όσο κάρμα θέλεις...είμαι Σαββατογενημένος ΚΑΙ έχω και μπλέ χάντρα.

 

Έχουμε πει τα Apple δεν είναι για όλους (όπως και οι Gibson...). Και όποιος θέλει να μην έχει προβλήματα αγοράζει Motu και Αpogee. Eάν έχεις 3.500 για Mac Pro, έχεις και 650 για Motu.

 

Και υπογραφή δεν αλλάζω...

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δικο μου καινουριο Macbook pro παντως εδω και ενα μηνα που το εχω δουλευει <ρολοι> με την presonus.και συμβαινει και αλο ενα περιεργο πραγμα...επειδη ειναι καινουριο και το <σκαλιζω> συνεχεια  το περιεργο? ειναι οτι δεν εχει κρασαρει-κολησει ουτε μια φορα.ενω ολα τα pc pc που ειχα μεχρι τωρα ολο και καποιο κολημα τραβαγανε μεσα στον πρωτο μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D :D

 

Το έμαθα χθές το  νέο.

 

Στο αγγλικό store της apple ο macpro ξεκινάει από τα 2800€(2x2.26+6gb ddr3).Οι αλλαγές που έγιναν είναι στον δίαυλο,πλέον φοράνε dd3-1066 + Nehalem processor ,+γραφικές επιδόσεις,και εσωτερικά χαρακτηριστικά..++? Πάντως νομίζω οτι και chipset φοράνε δεν θα έχουν πρόβλημα με τις apogee,αλλιώς θα υπάρχει θέμα..

 

 

Το κουστούμι που ετοιμάζομαι να πάρω εγώ τώρα από το macuniverse είναι,macpro 2x2.8cpu,8gb-ddr2 (αφού είναι ο παλιός) apogee ensemble +logic 8 ,όπου μεταφράζεται περίπου στα 4400€.

 

Τώρα αν είχα ως επιλογή τον καινούριο macpro με διπλό επεξεργαστή στα 2,93,8gb ram θα ήθελα 5200€ χωρίς την apogee και το logic που έχω στην πρώτη επιλογή.

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποιους άσχετους με την αγορά των καρτών για Μακ όπως εγώ δημιουργείται η απορία: δεν θα μπορούσαμε να δουλέψουμε με κάρτες σε USB αντί σε firewire, αν όντως υπάρχει πρόβλημα; Aν & μoυ φαίνεται κάπως περίεργο κοτζαμάν Apple να σκάβει το λάκκο της...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν & μoυ φαίνεται κάπως περίεργο κοτζαμάν Apple να σκάβει το λάκκο της...

Η ξέρει κάτι που δεν ξέρουμε...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι οι κομπιουτεράδες ως επί το πλείστον είμαστε ψώνια;  :)

Ποιός είναι κομπιουτεράς?...πάλι σε λάθος forum είμαι?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου