Προς το περιεχόμενο

Gypsy swing guitar !!!!


mick77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε,είπαμε εμένα δεν μ'αρεσει και τόσο,είναι ευγενές όργανο (εχει συμπληρωμένη την εξωτερική του στιβάδα)

 

Ναι αλλά άμα του ρίξεις και λίγο ισοβουτάνιο, ε;;; ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΩΠΩ ρε μάγκες τι μου κάνατε;;; Θέλω να μάθω να παίζω έτσι κιθάρα... Βοήθεια... (δεν πάω ωδείο)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ολους για το quick response (πως τα ξερω ο π@%# τα Γαλλικα !!!)προτεινω οποτε μαθαινει καποιος κατι για το ειδος να το ποσταρουμε εδω για να γινει ενας καλος οδηγος για ολους.Βιντεο,λινκ για βιβλια για τεχνικη,tab κ.α για το ειδος.Πιστευω οτι στο ειδος αυτο παντρεύονται 3 πραγματα με μεγαλη επιτυχια,μελωδια, τεχνικη,blues-swing-jazz,σε ενα διαχρονικο και ανεπανάληπτο ειδος μουσικης. Αδιαφορώ για το αν παιζουν 5000 νοτες το λεπτο ,οι ανθρωποι παιζουν μουσικη και οχι μουσικη για τηλεπαιχνιδια!!!. ;D

 

 

Αααααα ξεχασα ...πειτε και για εξοπλισμο κατι,πχ οργανα,ενισχυτες,φτηνες-ακριβες λυσεις...ΡΟΥΧΑ  ;D ;D ;Dκ.α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ολους για το quick response (πως τα ξερω ο π@%# τα Γαλλικα !!!)προτεινω οποτε μαθαινει καποιος κατι για το ειδος να το ποσταρουμε εδω για να γινει ενας καλος οδηγος για ολους.Βιντεο,λινκ για βιβλια για τεχνικη,tab κ.α για το ειδος.Πιστευω οτι στο ειδος αυτο παντρεύονται 3 πραγματα με μεγαλη επιτυχια,μελωδια, τεχνικη,blues-swing-jazz,σε ενα διαχρονικο και ανεπανάληπτο ειδος μουσικης. Αδιαφορώ για το αν παιζουν 5000 νοτες το λεπτο ,οι ανθρωποι παιζουν μουσικη και οχι μουσικη για τηλεπαιχνιδια!!!. ;D

 

 

Αααααα ξεχασα ...πειτε και για εξοπλισμο κατι,πχ οργανα,ενισχυτες,φτηνες-ακριβες λυσεις...ΡΟΥΧΑ  ;D ;D ;Dκ.α

 

βιβλία θα βρείς πολλά, νουνου ομως ένα.Υπάρχει τεχνικής κ django standards.Αρχισε τώρα κ βαρα 10ωρο για τεχνική κ σε 10 χρόνια θα κάνεις κάτι στα 250 bpm με ρεγκάρντς.

 

Παιζει τρελη τεχνική γιατι τις φράσεις τους λίγοι τις εξελίσουν.Παρμένες απο παλιά ή κ κλασσικες τζαζ φράσεις κ ρίχνουν τρελά τέμπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα σε ολους,

να παιξω ετσι δεν μπορω ουτε στο ελαχιστο, να παιξω ομως με τετοιο οργανο (καλο οχι κινεζικο) μπορω γιατι εχω!!! μπες στο

http://www.myspace.com/nikosgiolias και δες μια ομορφια. ειναι πολυ φετιχ αυτα τα οργανα και παρα πολυ διαφορετικα απο τις συνηθισμένες ακουστικές. και μονο για τον τοιχο ,θα την ειχα αγορασει,χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου