Προς το περιεχόμενο

Πειραματισμός και έκφραση με τσεκούρι.


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέτοιες στιγμές θα ήθελα να διαβάζω ποστς του Εye και του Lost Highway...  :(

Πάντως δεν πιστεύω ότι το όλο θέμα έχει τέτοιο βάθος ώστε να μπορεί να αναλυθεί επακριβώς και πειστικά μόνο από τους λόγιους του forum. Νομίζω ότι το emoticon που χρησιμοποίησατε εσύ και ο elavd αρκεί. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως δεν πιστεύω ότι το όλο θέμα έχει τέτοιο βάθος ώστε να μπορεί να αναλυθεί επακριβώς και πειστικά μόνο από τους λόγιους του forum. Νομίζω ότι το emoticon που χρησιμοποίησατε εσύ και ο elavd αρκεί. :)

 

Και γιατί το νομίζεις; Έχεις τόση εμπιστοσύνη στο ηλεκτρονικό έντυπο που διέθεσε την πληροφορία; Έχεις κάποια ανάμιξη στην παράσταση; Προτιμάς τα ιδεογράμματα από τις λέξεις; Εισηγείσαι την κατάργηση των σοβαρών συζητήσεων;

 

Νομίζω ότι η κατάσταση διολισθαίνει στα όρια του απαράδεκτου. Διατυπώνω μία πλήρη άποψη, και έχω δεχτεί δύο απαντήσεις, η μία για κάτι που δεν είπα και η άλλη για το ότι δεν περιορίστηκα να βρίσω μία παράσταση που ακόμη δεν έχει δοθεί.

 

Έλεος !!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως πριν μερικα χρονια ,τα διαφορα εντυπα του χωρου ειχαν ενημερωτικη ανακοινωση  καλλιτεχνικου δρωμενου , οπου ο "καλλιτεχνης"  θα διαμελιζε μια ...

κουκλα , ισως θα την τεμαχιζε και με πριονι ....δεν θυμαμαι ακριβως ....

Οπως καταλαβαινετε μου ειχε κανει τοσο μεγαλη εντυπωση που το θυμαμαι ακομη....

 

Αυτος παντως , δεν θα πουλουσε τα κομματια....... ;D

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι ειδα ο συγκεκριμενος κυριος δε γνωριζε το κίνημα fluxus, με το οποιο συνεδεσα αμεσως την δρηαστηριοτητα αυτη, καθως λεει οτι εψαξε μετα και βρηκε οτι το κανουν και καποιοι ως fluxus.

 

Να πω την προσωπική μου σκοπια κι εγω περι του fluxus, ασχετα αν ο κυριος Βελιώτης (ή καπως ετσι) το τοποθετει σε αυτο το πλαίσιο ή οχι. Εγω εκει το τοποθετω, γιατι αυτο γνωρίζω μονο ως παρόμοιο.

 

Εχοντας παρακολουθησει αλλα και εκτελεσει συνθεσεις fluxus σε ακαδημαικό επιπεδο, μπορω να πω οτι ουτε για μια στιγμη δε θεωρησα οτι βλέπω ή κανω τεχνη. Μου φαινόταν ολα μια παρωδια, ειδικά το μερος με το πινγκ-πονγκ πανω στο grand piano (το οποιο νομίζω είναι και δημοφιλής συνθεση), και δεν μπορεσα ποτέ να το πάρω στα σοβαρα, για να μην πω οτι ακομα και σαν θεατης αισθανομουν αμηχανα.

 

Γεγονος είναι ομως οτι πολυ ανθρωποι το συζητούσαν σοβαρα, σαν να προκειται για ενα οποιοδήποτε κομματι, και μαλιστα υπήρχαν και αναλύσεις.

 

Ουτε την τζαζ καταλαβαινα μικρος γι'αυτο κραταω μια πισινή, αλλα προς το παρον το χαρακτηρίζω ως παρωδια και προτιμω στη συναυλία να σκαει η μπαντα μαζι, να εχουν ωραιες φρασεις και μπασογραμες και να γκρουβαρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σκεφτούμε τον αριθμό των παρευρισκομένων στο εν λόγω show, μάλλον ένα cello kit θα μοιράσει ο τυπάς. Περισσότερο DIY τύπο τον κόβω παρά fluxus.  ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το καινούργιο του (φτηνό) τσέλο από ανθρακονήματα θα δυσκολευτεί να το καταστρέψει.

Η επόμενη περφόρμανςςς(ςςς) θα είναι δραματική, αν επιβιώσει η δυτική μουσική από την τρέχουσα.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ένοικοι της πολυκατοικίας του παιρνάνε φίνα φαντάζομαι ;D

http://www.cellopowder.com/video.html

 

χεχεχεχεχεχε...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του ΤΣΕ-λου τα ροκανίδια με κάνουν να σηκώνω φρύδια

Χώστα πάμε να φάμε μύδια στο πλάι θα'χει αντίδια

Πες το πρώτα στα media και βάλε τα καλά σου τα στολίδια

Μπας και αποκτήσουμε παρουσία γιατί μας έχουν γραμμένους στα...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ τσερεμόνη, πάμε, αλλά πρώτα θα κάνω μια περφόρμανς όπου θα απαγγέλω μπουκόφσκι πάνω σε καδρόνια οικοδομής, με πράσινη οικοδομική σαγιονάρα. Μετά θα κάψω τον μπουκόφσκι, τα καδρόνια και την σαγιονάρα και θα παρακαλέσω τον μπαμπά μου να μου πάρει ένα custom Gibson RD Artist από ανθρακοβλήματα σε μελιντζανί, για να συνεχίσω τις περφόρμανς.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου