Προς το περιεχόμενο

Πειραματισμός και έκφραση με τσεκούρι.


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι η κατάσταση διολισθαίνει στα όρια του απαράδεκτου. Διατυπώνω μία πλήρη άποψη, και έχω δεχτεί δύο απαντήσεις, η μία για κάτι που δεν είπα και η άλλη για το ότι δεν περιορίστηκα να βρίσω μία παράσταση που ακόμη δεν έχει δοθεί.

 

Έλεος !!!

Ούτε σε σένα απάντησα, ούτε αμφισβήτησα το δικαίωμά σου να απαντήσεις όπως θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παντως πρεπει να το φυσαει το παραδακι (ενα επαγγελματικο τσελλο κανει πανω απο 40.000 ευρω)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καταλαβα καλα το cello εχει 6.000!

 

''Τα βαζάκια θα πουληθούν στην τιμή του τσέλου, 6.000 ευρώ, διαίρεσα την τιμή του διά 100, 60 ευρώ το ένα. Δεν θέλω να βγάλω απ' αυτό.''

 

τωρα μολις καταλαβα και το μουσικο κονσεπτ του πραγματος!

μου φαινεται για την απολυτη ταλαιπωρια!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος αν στην γλασκωβη εχουν πιο ''ανοιχτες'' κεραιες στα θεματα της τεχνης και πιανουν κατι που εγω δεν μπορω!

(γιατι και αυτο παιζει και εχει παιξει και παρα πολλες φορες στην ιστορια των ''καλων τεχνων'')

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, είμαστε σαιτ μουσικών ή σαιτ σφικτόκωλων κριτικών? τί σχόλια είναι αυτά περί οικονομικής κατάστασης του βελιώτη, περί του αν υπάρχει νόημα στην καταστροφή του τσέλου κτλ? γιατί ενώ παίζουμε μουσική προσπαθώντας να βρούμε τον δικό μας τρόπο έκφρασης ειρωνευόμαστε τον τρόπο του άλλου?στο κάτω-κάτω γιατί να μην το σπάσει αφού μπορεί? τί κακό έχει η ανάμιξη μουσικής, περφορμανσ και ολοκληρωτικής καταστροφής που εντέλει ταιριάζει με το κλίμα της εποχής? τί φοβόμαστε ότι τελικά έτσι θα είναι η μουσική απο εδώ κ πέρα και όποιος δεν τα σπάει δεν θα θεωρείται μουσικός? δεν έχουμε βαρεθεί λίγο-πολύ να βλέπουμε συναυλίες με τραπεζάκια, σερβιτόρους κ τυροκαφτερές ή με προγράμματα και δήθεν απρογραμμάτιστα ανκορ ή επιδείξεις εξοπλισμού κ δεξιοτεχνίας?

εγώ πάντως πολύ θα ήθελα να δω μια δυνατή μπάντα να τα κάνει όλα κομμάτια στο τέλος..

όπως βλέπετα μιλάω σε α πληθυντικό δηλ δεν εξαιρώ τον εαυτό μου..

φιλικά πάντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα... φανταζομαι πως ο καθενας εχει δικαιωμα στην κριτικη...

και μιας και δεν υπαρχει απολυτη αληθεια, το ζητημα μπαινει μονο στο επιπεδο

''με καλυπτει-δεν με καλυπτει'' αυτο που βλεπω/ακουω.

 

και στην περιπτωση για την οποια μιλαμε, δεν με καλυπτει καλλιτεχνικα να ακουσω μια μονοωρη παραφωνια των 100 νοτων και δεν με καλυπτει ουτε καλλιτεχνικα, ουτε συναισθηματικα να δω καποιον να σπαει το τσελο του και μετα να το βαζει σε βαζακια μαρμελαδας και να το πουλαει!

 

αν εσενα σε καλυπτει και φανταζεσαι πως εχει κατι να σου πει, τοτε πασσο!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου, απλώς θεωρώ 100 φορές καλύτερη την κάθε Βανδή/Κοκκίνου από ένα βλαμμένο που νομίζει ότι κάνει κάτι μεγαλειώδες κάνοντας κομμάτια το τσέλο του. Γαμώ τις ιδέες δηλαδή, θα πάρω κ εγώ ένα κατσαβίδι να περάσω 5 βίδες στην κιθάρα μου, ελάτε όλοι να το δείτε, μιλάμε για μεγάλες στιγμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου