Προς το περιεχόμενο

Ο ρόλος του μπάσου στους Simple Minds


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά ήμασταν πολύ μπροστά από την εποχή μας όταν στο Noiz live διασκευάζαμε Simple Minds... ;D

 

 

 

update: Respect στον τροπο χορου των νιουγουειβαδων με χαρακτηριστικο εκπροσωπο του τους Simple Minds. Περιγραφω: παντελονι μακρι αλλα καπως ψαραδικο με κοντα μπατζακια, απαραιτητα ασπρη καλτσα, ποδια καρφωμενα στο εδαφος αμετακινητα (καπως μυτερο παπουτσι η αντε καστορινο) το πολυ να κανει σαν ανεπαισθητο επιτοπιο βηματισμο και τα χερια ψηλα να αιωρουναι σαν κυματισμος (η και τα δυο πανω απο το κεφαλι με τα δαχτυλα πλεγμενα σα να κανει ο Κωστανταρας σε ελληνικη ταινια τεντωματα γυμναστικης) με φαρδουλα φουρω πουκαμισα!

 

Αν και ποτέ δεν ακολούθησα τη συγκεκριμένη στυλιστική άποψη, νομίζω ότι είμαι οπαδός των 80s...Αν ήμουν 20+ χρονών τη δεκαετία του 80, είναι ΣΙΓΟΥΡΟ ότι θα ντυνόμουν & συμπεριφερόμουν έτσι... ;D

 

Είμαι 80s τύπος...τι να κάνω...? ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν ξερω γιατι αλλα παροτι συνηθως βαριεμαι θανασιμα να βλεπω covers ερασιτεχνων κιθαριστων στο youtube, μου φανηκε πιο ενδιαφερουσα η μπασιστικη εκδοχη της (κακης??) αυτης συνηθειας.

 

+1

 

Ο λογος πιστευω ειναι οτι μεσα σε ποπ συνθεσεις υπαρχουν στοιχεια αντι-βιρτουοζε, πλην ομως αξιολογότατα με ουσιαστικο ρολο στην επιτυχια ενος τραγουδιου, που οταν διαχωριζονται απο το συνολο ξεχωριζουν.Προσωπικα επιζητω τη ληστεια απο μουσικες τετοιου ειδους και περισσοτερο απο την ηλεκτρονικη μουσικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τους εχω συνδέσει κατα ενα τρόπο με αυτοκίνητο,ταξίδι,ατμόσφαιρα.Κ τους γνώρισα ετσι οπότε αυτό ειναι ο λόγος.Πολύ ωραιο πράμα και μολις τα ακούω αμέσως θυμαμαι τις βόλτες.Και ολα τα κομμάτια ειναι αυτά που εμαθα κ μου αρεσαν.Με αφορμή τώρα αυτό θα φροντίσω να ακροαστώ κ την υπόλοιπη δισκογραφία.Με 2 σιντι δεν μπορεις να χεις σφαιρική γνωμη.

 

Αυτό το χω λιώσει όμως New Gold Dream (81-82-83-84) ειναι το απιστευτο

 

Τhe cure πολύ καλοι αλλα δεν εχω ακούσει τπτ αλλο εκτος των γνωστών.Αυτα ομως ειναι απίστευτα κ αθανατα.Κάποια κομμάτια δε λένε να τα βαρεθούν τ΄ αυτά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου