Προς το περιεχόμενο

User manual στα ελληνικα του Pa 800 και Pa 500


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μηπως εχει καποιος απο εσας το βιβλιο χειρισμου του Pa 800 και του Pa 500 στα ελληνικα?Εχω ψαξει παντου αλλα δεν μπορεσα να βρω.

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν θα βρεις, αλλά και γιατί άλλωστε? Ο ΝΑΚΑΣ, που πήγε να κάνει συνοπτική μετάφραση του manual του πρώτου MOTIF, το έκανε... παναγία μου... από την Γιαπωνέζικη μετάφραση καλύτερα κατλάβαινες... Και το κυριότερο : Πριν αγοράσουμε αυτό που φανταζόμαστε ότι είναι φανταστικό, καλύτερα να φανταστούμε τι είναι για μας πραγματικό. Με λίγα λόγια, δυστυχώς πρέπει να ξέρουμε ΚΑΛΑ Αγγλικά και το κυριότερο καλή ΟΡΟΛΟΓΙΑ. Δηλαδή αν στο Ελληνικό εγχειρίδιο σου έγραφε π.χ. " Η συχνότητα του ηλεκτρικά ελεγχόμενου ταλαντωτή , σκανδαλίζει τον ταλαντωτή χαμηλής συχνότητας, του οποίου η συχνότητα αποκοπής μπορεί να συσχετιστεί και να ελεγχθεί με την πίεση των πλήκτρων του κλαβιέ" τι θα καταλάβαινες δηλαδή από το "Ελληνικό" εγχειρίδιο ???

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δικηο ο Audiobox, δεν θα βρεις Ελληνικη μεταφραση και καλυτερα γιατι αυτοι που μεταρφαζουν κανουν πιστη μεταφραση μεν ακαταλαβιστικη δε, γιατι δεν ειναι μουσικοι για να καταλαβουν πως θα καταλαβουμε εμεις  αυτα τα περι ταλαντωτων κ.λ.π.  :-X

Αυτο που θα σου προτεινα (αφου δεν ξερεις Αγγλικα, Γερμανικα η Γιαπωνεζικα) ειναι να πληρωσεις (η αν εχεις καποιον γνωστο) καποιον ΜΟΥΣΙΚΟ που ξερει το οργανο και να σου δειξει 5-6 φορες αυτα που σε ενδιαφερουν στο οργανο και θα εισαι διπλα κερδισμενος γιατι θα μαθεις μονο αυτα που θελεις και δεν θα χασεις το χρονο σου με ακαταλαβιστηκα και αχρειαστα πραγματα, ειμαστε μουσικοι και αχι ηλεκτρονικοι η προγραματιστες, η πρεπει να γινουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολυ παιδια!Ξερω πολυ καλα γερμανικα!

Να σας πω και κατι να γελασετε!Εμεις εδω ψαχνουμε να βρουμε εγχειριδιο για το οργανο και ο Ιαπωνας μας τα γυρισε παλι. Λεει οτι δεν μπορει να βρει Pa800 αλλα αν περιμενω μπορει να με βρει Pa500 με 1500 Eυρο  >:(Οπως καταλαβαινετε με δουλευει αγρια!Οποτε του ζητησα για μια φορα ακομα να μου στειλει τα λεφτα μου. :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου