Προς το περιεχόμενο

Παλιοί υπολογιστές


Jasemeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμαμαι μικρος παρακαλουσα τον πατερα μου να μου παρει το super nintendo γιατι το ειχε ενας φιλος μου. Πηγαινει λοιπον μια μερα για να μου το αγορασει. Εγω περιμενα πως και πως και τελικα ερχεται σπιτι και μου δειχνει μια τοστιερα (το atari). Tι κλαμα εριξα ακομα το θυμαμαι.

 

Του ειχε πει στο μαγαζι ο πωλητης πως ηταν η καλυτερη κονσολα. Μαλλον αυτος ηταν fanboy...  >:(

 

 

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

1983: Αγορά ZX Spectrum 48k (γομολάστιχα) με Kempston joystick+interface και το περίφημο Galaxians (όοολα μαζί 37000 δραχμές από τον κουμπαρά μου!)

1985: Jupiter ACE με γλώσσα προγραμματισμού FORTH

1986: TI-99/4A :)

1988: PC/XT με Hercules, 10MB hard disk και 2 (ναι, 2) floppies, 5 1/4 & 3 1/2

1992: PC/AT 20286 με συνεπεξεργαστή 287 και εκτυπωτή Star LC-10II

1995: PowerMac G3 (τα μπλε/ασπρα κουτιά)

1999: PowerMac G4 (τα γκρι/μπεζ κουτια)

2003: Dual G5 στα 2 GHz

 

Tα έχω όλα ακόμα, κρατημένα σε ένα υπόγειο, εκτός από τον Spectrumάκο που τον είχα κάνει πομπό τηλεόρασης με 2 συμφοιτητές μου!!! (αντί για έξοδο στην TV, έξοδο σε δίπολο - όλη η οικοδομή έβλεπε SPECTRUM - ΦΜΣ TV!!!)

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτος υπολογιστής cpc 6128+ με ασπρόμαυρη οθόνη......τι ωραίες εποχές!υπάρχει ακόμα αλλά δε λειτουργεί το drive....μάλιστα βρήκα ένα emulator για pc και κατέβασα πολλά παλιά καλά παιχνιδάκια.....με κολλήσατε για τα καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου